• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka do myszki Asus Gladius
#1
Cześć i czołem :D

Jak w temacie - niedawno zakupiłem myszkę Asusa, model Gladius i poszukuję teraz do niej odpowiedniej podkładki. Z rzeczy, których jestem pewien mogę wymienić jak następuje:

- poszukuję podkładki materiałowej
- z braku miejsca ważny jest dla mnie niewielki rozmiar (najlepiej wersja mini, poniżej 30 cm), poza tym zazwyczaj i tak gram na wysokich czułościach, więc nie potrzebuję podkładki o wielkiej powierzchni :P
- gram w sumie w różne gry, trochę w fps'y, trochę w rpg'i, ale zdarzają się też inne gatunki
- obecnie korzystam z jakiejś taniej, mocno już zdezelowanej podkładki materiałowej, więc nie będę się na jej temat rozpisywał ;)
- fajnie byłoby się zamknąć w ok. 50 zł
- na pewno się nie obrażę, jeśli podkładka będzie trwała i posłuży mi dłuższy czas (nie lubię zbyt często wymieniać tego typu akcesoriów)
- no i na koniec byłoby świetnie, gdyby była dostępna w Polsce :)

Nigdy nie miałem gamingowej podkładki, więc szczerze mówiąc trudno mi ocenić, czy wolę szybszą czy wolniejszą. Zrobiłem wstępny research opierając się na Waszych wskazówkach i poradach oraz sprawdzając, co jest aktualnie dostępne na polskim rynku i waham się między Razer Goliatus (speed lub control - nie mam pojęcia co lepiej wybrać), ewentualnie Roccat Taito (ale trochę odstraszyła mnie Wasza recenzja i wspomniane problemy z myszami optycznymi przy wyższych czułościach). Oczywiście jestem otwarty również na inne propozycje i sugestie :).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich!


P.S. Jeszcze tylko dodam, że ta podkładka będzie mi służyła również w codziennej pracy przy komputerze (internet, obróbka zdjęć, praca z tekstem itd.) - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale wolałem wspomnieć :P.
Odpowiedz
#2
Wybierz Natec M11 Logo powinna Ci spokojnie wystarczyć :)
Odpowiedz
#3
(06-09-2015, 12:10 PM)Hya napisał(a): Wybierz Natec M11 Logo powinna Ci spokojnie wystarczyć :)

Dziękuję za odpowiedź :). Czemu polecasz akurat tą podkładkę? Brałem ją pod uwagę, ale w recenzji zaznaczyliście, że jest skierowana głównie dla graczy preferujących niższe ustawienia dpi - ja gram raczej na wyższych :P. Poza tym boję się, że taka budżetowa podkładka będzie miała dość małą żywotność...

Z tych 3, które wymieniłem w poprzednim poście co jest najbardziej godne polecenia?
Odpowiedz
#4
wszystko od sensora zależy, a ten w gladiusie dobrze działa nawet przy wysokich dpi i praktycznie na każdej podkładce. Wersję control odrzuć od razu, bo to jak gra na tej siatce w które pakują grejpfruty :P Przy okazji za 1/4 tej kwoty masz Natec M22 jakbyś chciał spróbować takiej powierzchni.

Wersji speed też nie każdy lubi bo jest taka falista dosyć. Niby wszystko ok, ale imo feeling ma taki nijaki. Dobrze wykonana i w sumie tyle ;) Średnio szybki ślizg.

Roccat Taito jest wolna, ma całkiem wytrzymałą powierzchnię, ale z kolei nie każdy lubi taki "naoliwiony" materiał. śliski a zarazem wolny. Niemniej, jest to b. dobra podkładka.
Taka szybsza wersja taito to ASUS Strix Glide Speed. Natec m11 to taka średnia odmiana tej powierzchni - jak na swoją cenę dobrze się prezentuje :)

Jakbyś chciał coś o średnim ślizgu i masz równe biurko to warto zainteresować się podkładką Logitech g240 imo jedna z ciekawszych podkładek na rynku. Co prawda kosztuje już ok 70zł. Jeżeli masz mało miejsca to może fakt, że jest tak cienka i elastyczna Ci się spodoba.
Odpowiedz
#5
Ok, będę miał to na uwadze - wielkie dzięki za pomoc :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.