• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 350zł
#1
Witam, szukam myszki dla siebie :)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Gigabyte M8000X
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska, czasem średnia
  • czułość w Windows: 7/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ciezko powiedziec, nie mam zainstalowanego zadnego fpsa aktualnie z powodu problemów z Internetem
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, WoW, LoL, OSU
  • jaką masz obecnie podkładkę: Icemat 2nd Edition
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Minimum 2 pod kciukiem, max tak mysle z 5
  • twój budżet: 350zl
  • jaki chwyt stosujesz: 5 punktowy claw, bez dotykania dłonią myszki :D
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm? :D
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: To da się tak? Raczej nie, wygodnie mi z moim
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Myślę, że tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Problemy z przyciskami. Mogłaby być mniejsza 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak, najlepiej na allegro
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Ciężko powiedzieć. Lubię świecidełka i gdy poza dobrą specyfikacją techniczną myszka może się pochwalić pod względem wizualnym :)
  • Nie mam kompletnie pojęcia czy lepsze są dla mnie optyki czy lasery. Zawsze myślałem, że laser>optyk, w końcu lasery wyszły później więc teoretycznie powinien być to krok do przodu względem techniki O__o Moja aktualna mycha ma avago 9500 który świetnie się spisuje na moim icemacie i mimo tego, że używam low sens to dobrze mi się gra. Myślę, że chciałbym coś co będzie precyzyjne ale będzie się dobrze sprawować na podkładkach z dobrym ślizgiem. Raczej zastanawiam się też nad kupnem jakiejś bardziej przyjaznej podkładki niż ta moja szklana (ta jest zimna i często widać na niej ślady potu). Wracając do mychy to też nie jestem pewien czy wolę profilowane czy nie. Najbardziej moje oko przykuły SS Sensei, Razer Chroma (tu się boję negatywnych opinii o deathadderach z powodu dwukliku), Rival (tu się boję, że będzie za duża), Roccaty Kone (tutaj boję się o rolkę xd), a może coś z Natec Genesis, FUNC MS-3 R2, Genius Gila? Jestem ciekawy jak się sprawdza Avago 9800 w porównaniu do swojej starszej wersji. Sam nie zauważyłem akceleracji dodatniej o której się tak pisze przy okazji tych sensorów. Chociaż skoro jestem low sens może powinienem się przesiąść na optyk i szmacianke? Kompletnie nie wiem... Zauważyłem, że dużo osób poleca zowie ale trochę mnie odpychają ze względu na nieciekawy design :< Strasznie mi się podoba RAT TE ale podobno sensor jest trochę biedny. Pomóżcie! :)
Odpowiedz
#2
Cytat:Nie mam kompletnie pojęcia czy lepsze są dla mnie optyki czy lasery
Jedyną przewagą lasera jest współpraca z niektórymi rodzajami powierzchniami, z którymi niektóre optyki sobie nie radzą, między innymi szkło lub śliskie, błyszczące powierzchnie. Poza tym, w porównaniu do optyków, charakteryzują się małą responsywnością: nie rejestrują lub rejestrują nieprawidłowo bardzo wolne ruchy (na przykład zamiast 400 dpi sensor przekazuje 350 dpi), odczuwalną i nieregularną akceleracją pozytywną na poziomie 5%, lekkim input lagiem (w przypadku adns 9800 jest on większy niż w 9500 i jest to w zasadzie jedyna główna różnica między tymi sensorami), niski perfect max speed (maksymalna szybkość ruchu myszy przy jakiej sensor odczytuje ruch prawidłowo, często można spotkać się z informacją, że maja one dużo wyższy max speed niż optyki, ale tylko w wypadku tzw malfunction speed czyli maksymalnej szybkości ruchu przy jakiej sensor w ogóle odczytuje ruch, nawet nieprawidłowo, stąd biorą się kosmiczne wyniki sensorów laserowych w testach na max speed). Sensory philipsa działają na troszkę innej zasadzie niż lasery pixarta (dawniej avago), nie mają akceleracji pozytywnej, ale ich ogólne właściwości są powszechnie uznawane za jeszcze gorsze niż te w adns 9500.
Cytat:Roccaty Kone (tutaj boję się o rolkę xd)
aktualnie roccaty mają najlepsze rolki na rynku, ale mysz z ich oferty warta uwagi, kone pure military według testujących tutaj ma trochę gorzej skalibrowany sensor niż konkurencja na sensorze optycznym pixart pwm 3310.
Odpowiedz
#3
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie tej różnicy, troszkę mi się co nie co wyklarowało aczkolwiek dalej nie wiem w którym iść kierunku. Roccat o którym wspomniałeś też wygląda obiecująco i z tego co widzę jest dość często polecany. Wiem jedynie, że będę próbował bardziej iść teraz w myszki optyczne ale zapewne będzie się to też wiązać ze zmianą podkładki (ale o tym pomyślę później). Może ktoś jeszcze coś ciekawego doradzi? :)
Odpowiedz
#4
Pod fpsy, ze względu na świetnie skalibrowany sensor, dobry kształt, wagę i materiał wierzchni zowie ec1-a jest bezkonkurencyjna (nie licząc innych zowie), niestety ma wolniejsze przełączniki, więc jeżeli marzysz o profesjonalnej karierze w lola to odpada. Razer DA chroma jest najbardziej uniwersalna, ale z 1 strony sterowniki synapse (trzeba je odinstalować po skonfigurowaniu dpi czy hz, bo zwiększają input laga sensora), z 2 sławna jakość razera i tendencja do psucia się zaraz po gwarancji. Po szklanej podkładce lepiej wziąć coś szybkiego, jak hybrydowa zowie g-tf.
Odpowiedz
#5
Z tego co widzę jest jeszcze wersja EC2, która jest mniejsza i teoretycznie lepiej powinna się sprawdzić z moim clawofingertipowym chwytem jak uważasz? Podobno ten Roccat jest nawet jeszcze mniejszy i mimo, że niby jest gorszy to i tak wciąż rozważam jego kupno. Ten Roccat w sumie ma wygodniejsze klawisze i lepszy scroll, sensor jest ten sam więc może będzie bardziej uniwersalną myszką dla mnie aniżeli ten Zowie. Jednak sterowniki i kwestia wizualna bardziej stoją po stronie Roccata. Oczywiście jeszcze będę śledził temat, może trafię na jeszcze jakieś ciekawe propozycje lecz jaką powinienem kupić podkładkę w takim wypadku do Roccata? Również tą zowie g-tf? Ogólnie to chciałbym kupić jakąś dużą podkładkę najlepiej minimum 40x30cm, tak jak napisałeś szybką ;d I czy przy takiej myszce w grę wchodzą tylko szmacianki czy również jakieś twarde podkładki?
Odpowiedz
#6
Z roccatem kpm jest o tyle łatwo, że bez problemu można znaleźć i przymierzyć w każdym większym sklepie różne wersje wersje tej myszy jak roccat kone pure, kone pure color, kone pure optical, o identycznym kształcie, różniące się jedynie sensorem, być może rolką przy starszych wersjach i materiałem wierzchnim. Natomiast zowie ec-a nie dostaniesz praktycznie nigdzie, poza sklepami internetowymi więc jest to w pewnym sensie wybór na ślepo Można ją porównać kształtem do deathaddera (też można go znaleść wystawionego w sklepie), gdzie ec1-a jest troszkę większa, a ec2-a jest trochę mniejsza. Moim zdaniem przy twoim rozmiarze dłoni faktycznie ec2-a chyba lepiej się nada pod twojego clawa.
Odpowiedz
#7
Ja to bym Ci Mionix Avior 7000 polecił (jednak musiałbyś zamawiać od producenta lub czekać jak będą na massdropie). Ewentualnie zapytaj ten sklep pcforce co na allegro sprzedawał je jakiś czas temu, czy jeszcze sprowadzą. Skoro chwytałeś clawem m8000x to mionix powinien być wygodniejszy.
Odpowiedz
#8
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.