• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki bezprzewodowe do grania (~600zl)
#1
Witam.
Przepraszam za edycję ale pisze z telefonu i ciężko to ogarnąć.
  • jakie obecnie używasz? 
AKG514 MKII
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
          - jeśli tak – to jakiej?
Tymczasowo będą używane na integrze alc887, później prawdopodobnie xonarze dx
          
  • słuchawki mają być głównie do gry trochę muzyki/filmow
  • w jakie gry grasz (zaznacz w które najwięcej)?
Pubg/Csgo/bf/cod/batt44/diablo3/wow/asseto/pcars2/h1z1/forza horizon3
Myślę że w takiej kolejności jeśli chodzi w które tytuły najwięcej, ale czasami więcej gram w diablo by w innym tygodniu poświęcić się nad Forza.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
Ciężki temat, od muzyki filmowej, do slipknota/limp bizkit
Zależy od nastroju ;)
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
Tutaj będzie trochę komplikacji, nie mieszkam w PL tylko UK i zdaje sobie sprawę że ceny czasami mogą się różnić, obrałem sobie za punkt odniesienia ok 120£ co daje jakieś 600zl
Lub ok 350-400zl gdybym dobrał osobny mikrofon.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
Bardziej komfort bo będą dni że będę je miał na głowie przez kilka godzin więc nie mogą być uciążliwe a kwestia dźwięku, jeśli będą grały podobnie lub lepiej od akg514+xonar dx to bede zadowolony.
  • Jaki chcesz typ słuchawek:
Otwarte, powód w punkcie wyżej.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie mam pojęcia 
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami:nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Wokół uszne by nie naciskały na ucho, raczej materiał a nie skóra, z mikrofonem ale niekoniecznie. Muszą być bezprzewodowe, chciałbym w końcu mieć więcej swobody i muszą te min 12h wytrzymać na lądowaniu.
Cena jaką wybrałem spowodowana jest tym że w niej mieszczą się słuchawki SS arctis 7.
Widziałem że na kilku stronach są polecane i to jest taki punkt odniesienia.
Wczoraj przymierzałem arctis 5 i były całkiem wygodne.
Przymierzałem też inne jak Logitech g533 czy Asus void.
Opcje sa dwie, albo bezprzewodowe z dobrym mikrofonem do tych 600zl, albo osobny mikrofon i tutaj upatrzyłem sobie blue snowball który mógłbym zamatowac na uchwycie i do tego słuchawki które już nie muszą mieć mikrofonu ale cena ich to będzie w okolicach 350zl bo sam mikrofon to jakieś 250zl (45£-50£)
Wracając do tych Arctis7 to co mi się podoba w nich to opcja podłączenia ich pod kartę dźwiękową ale dalej będąc słuchawkami bezprzewodowymi.
Można w ten sposób poprawić jakość dźwięku, no chyba że ta karta wbudowana w słuchawki daje radę.
Jak coś nie jasne to pytać, mam nadzieję że coś się wybierze.
Odpowiedz
#2
szczerze to w sluchawkach bezprzewodowych to nie bardzo siedzimy, niemniej z tego co widze ze to maja byc pod gry, to i takie Arctisy wydaja się ok, bo są rzeczywiście całkiem wygodne, niestety nigdy ich nie sluchalismy wiec ciezko nam powiedziec jak sie sprawuja jak na realia gamingowych sluchawek.

czesto sa polecany sluchawki Bluedio F2 jako takie allroundy dla mniej wymagajacych użytkowników poszukujacych bezprzewodowych, przy tym oferują całkiem dobry dzwiek i dlugi czas pracy i sa wygodne ;) https://sklep.hard-pc.pl/p9241,sluchawki...zarny.html zobacz czy by cie interesowały
Odpowiedz
#3
Zauważyłem że nie jest to łatwy temat, na szczęście nie kupuje ich już, dopiero w ciągu miesiąca, pewnie dwóch więc mam czas coś wybrać.
Jeśli zakup przeciągnę to byłbym skłonny kupić osobny mikrofon, tego snowball a słuchawki może trochę droższe ale dalej bezprzewodowe.
Jedna kwestia mnie zastanawia, nawet przy tych bluedio F2 (wcześniej mi polecali UFO plus i vinyl, jednak one są w cenie 600zl to trochę ponad budżet doliczając osobny mikrofon) aby podłączyć je z PC muszę mieć adapter BT.
Wystarczy jakikolwiek czy musi mieć coś by te słuchawki dobrze brzmiały? Druga sprawa, wtedy one czerpią dźwięk z karty dźwiękowej? Czyli lepiej zaopatrzyć się w coś lepszego niż Integra?
Aha, te bluedio F2 to nie są ze "skóry"? Chodzi mi o to by uszy się nie "pociły" po np 5h sesji bez przerwy.
Powiedzmy że odczekał bym z zakupem, co do ~400zl byłoby jeszcze dobre pod gry, bezprzewodowe, wtedy mikrofon nie byłby wymagany.
Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
źródłem dźwieku DAC (Digital to Analog Converter) jest zawsze końcowe urządzenie przesyłające dźwięk analogowy do przetwornika elektroakustycznego. Czyli do głośnika słuchawek czy kolumn.

Dźwięk może być wysyłany np z karty muzycznej jako analogowy (chinch lub jack) do jakiegoś wzmacniacza i dalej do głośników. Wtedy na dźwięk ma wpływ DAC ( karta źwiękowa) oraz wzmacniacz. Jak wyślesz dźwięk przez kabel HDMI do wzmacniacza, to on będzie robił za DAC i wzmacniacz.

Inna ciekawostka, jak wyślesz przez HDMI dźwięk do monitora, to monitor robi za DAC i wzmacniacz ( pewnie gorszej jakości niż integry ) a dalej rzuca dźwięk na głośniki lub kablem jack do słuchawek.

Czyli słuchawki w tym wypadku muszą robić za DAC + Wzmacniacz. Cały sygnał powinny odbierać cyfrowo bez stratnej kompresji. Wymiana karty muzycznej w tym wypadku nic nie da. A wręcz jest nawet niemożliwe wymiana DAC/Wzmacniacza, bo jest zintegrowany ze słuchawkami.



Pytanie czy jest sens się tak ograniczać? :)


Jak co tutaj masz opisy jakiś bezprzewodówek:
http://www.audiofanatyk.pl/category/recenzje/portables/

I lista polecanych:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...bluetooth/
Odpowiedz
#5
To może inaczej, bo w tym temacie jestem dość ciemny ;)
Jeśli zakupie sobie kompa z Integra, później te słuchawki F2, co będę potrzebował by sparować je z kompem i mieć dobry dźwięk w grach?
Co do kompa to nie będzie to laptop, zwykły blaszak, nawet bez obudowy bo tymczasowo nie będzie mi potrzebna.
Odpowiedz
#6
Myślę że temat do zamknięcia, nic z tego nie będzie a ja zdecyduje sie na te Arctis7 7 bo nic innego nie widzę co byłoby warte zakupu
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.