• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawy do 600-800zł
#1
Cześć, stwierdziłem, że może pora na zmianę słuchawek i prosiłbym was o poradę, co wybrać, standardowo :D
  • jakie obecnie używasz? ISK HD9999
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? 
    - jeśli tak – to jakiej? Tak, FiiO E10K Olympus 2
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Hip hop (nieistotne)
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Pubg, Overwatch, CS, ciężko wskazać priorytet, prawdopodobnie jest nim OW
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Chciałbym do 600zł, ale mogę zapłacić do 800zł.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort, siedzę długo przy kompie, więc no, tak, komfort ;d
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte/pół otwarte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Szczerze, nie mam pojęcia, chyba jest mi to totalnie obojętne
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Czasami, ale raczej nie bierzcie tego pod uwagę
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? W sumie, to po prostu chciałbym przejść jakby na wyższy poziom dźwięku po prostu, w ISKach mi nic nie przeszkadza (możliwe, że lekko mnie uciskają i powodują bóle głowy, ale nie jestem pewien czy to ich wina, bo mam problemy z błędnikiem, więc mogą nie mieć z tym nic wspólnego), nie odczuwam dyskomfortu podczas użytkowania.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): /
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#2
Lioncast LX50 są moim zdaniem bardzo dobre. Świetna jakość dźwięku, są wygodne i wyglądają spoko. Cena jest też spoko jak jakość sprzętu. Używam i nie jestem w stanie narzekać ;)
Odpowiedz
#3
Jeżeli zamknięte to AKG K550 MKII wyjątkowo sceniczne jak na konstrukcje zamkniętą i detaliczne z bardzo fajną średnicą(w FPSach gdzie ważne jest nasłuchiwanie krków). Ale jeżeli jesteś w stanie nawet do 800zł to chyba najlepszym wyborem jest Audio-Technica AD700X otwarte, ale do gier petarda.
Odpowiedz
#4
A jak z kartą dźwiękową, moja uciągnie i te, i te?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#5
Może tutaj coś ci wpadnie w oko:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...la-graczy/
masz tam podaną "trudność w napędzeniu", e10k olympus v2 powinien raczej uciągnąć wszystko do poziomu "średnich" wymagań, choć przy droższych słuchawkach sama jakość dźwięku e10k najprawdopodobniej będzie je ograniczać.
K550 mk II i ATH-PDG1 byłyby chyba najbezpieczniejszym wyborem, choć akg k612 pro są teraz wyprzedawane za ok. 200 zł mniej, więc jeśli planowałbyś w przyszłości zakup jakiegoś mocniejszego źródła, mogłyby być całkiem dobrą opcją.
Przy okazji, w tej cenie chyba lepiej wybierać słuchawki wyłącznie pod kątem muzyki, bo w grach, które zasadniczo mają małe wymagania pod kątem dźwięku wszystkie modele z tej półki cenowej sprawdzą się równie dobrze.
Odpowiedz
#6
A Brainvawz HM5? Spodobały mi się szczególnie ze względu na to, że mają dużo miejsca na uszy, co dla mnie jest bardzo dużym plusem, zagrają lepiej od ISKów?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#7
Szczerze powiedziawszy to nie jestem w stanie ci powiedzieć, bo nie miałem hm5, ale wychodzę z założenia, że jeżeli kosztują ponad 2-krotnie więcej od isków, to nie znalazłyby się w polecanych, gdyby nie grały lepiej. Natomiast z opisu wynika, że będą grały zupełnie inaczej, nowsza rewizja (2017) hm5 ma oszczędny bas (co akurat w grach jest raczej pozytywnym aspektem), natomiast w iskach bas jest zauważalnie podkreślony z niskim zejściem.
Odpowiedz
#8
Okej, rozumiem. Zastanawiam się jeszcze nad Sennheiserami HD 380 Pro, wydają się designowo podobne do HM5, wie ktoś jak grają itd.?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.