• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze stabilnością myszki - zowie fk1
#1
J/w

Mam włączony rawinput oraz wyłączone wszystkie akceleracje.
http://i.imgur.com/GBvM3KS.jpg

o co może chodzić? 

podczas zwyklych operacji (siedzeniu na internecie itd) takie coś nie występuje i jest stabilne 1000hz.
To samo występuje na 500hz czy 125hz.
Odpowiedz
#2
polling rate odczytuj tylko z wartości jakie się ukazują podczas szybkich ruchów, przy wolnych ruchach raz będzie 40Hz raz 300 raz 100 itd... to nie jest na dodatek program do mierzenia tego :P. To, że różne są wartości device od cursor movement może wynikać z tego, że wyjeżdżasz niejako poza pulpit myszką.
Odpowiedz
#3
no ale tutaj pokazałem, że są wartości z rzędu nawet 3000hz i do tego czuć w grze, że ten kursor nie chodzi płynnie tylko jakby jakieś dziwne spowolnienie lub... no nie wiem. Nie działa to moim zdaniem tak płynnieszybko i precyzyjnie jak powinno. Często jak jestem w 100%, że wykonuje dobry ruch ręką w przeciwnika a w rzeczywistości jest o jakieś 20% za mało. Gram na rozdzielczości 1680x1050 75hz 400dpi @2.3 sens
Odpowiedz
#4
To śmiało ustaw 500 hz i najlepiej zmień port usb do którego podłączasz. Moim zdaniem moja zowie ec-a działa bardziej responsywnie przy 500 hz mimo, że 1000 jest stabilne.
Odpowiedz
#5
zmieniłem port USB i myszka rzeczywiście jakby lepiej chodziła.
W tym programie wyskakują takie wartości :
http://imgur.com/GLshDUc

pytanie czy on dokładnie to mierzy? Jak mówiłem wcześniej bez obciążenia komputera takich problemów nie ma
Odpowiedz
#6
a jak podepniesz inną myszkę jakie są rezultaty? Jak masz możliwość to podepnij ją u kogoś i zobacz jak działa. Jak się okaże, że normalnie to znaczy, że problem leży po stronie twojej twojego komputera. Trochę wygląda jakbyś jakieś problemy z portami usb miał - może przeinstaluj sterowniki kontrolera USB.
Odpowiedz
#7
No więc tak.
Pożyczyłem od kolegi 8gb DDR3 ramu (bo mialem 2gb i pomyślałem, że może to była wina tego, że ram się przerzuca do SWAP-u itd)
Zrobiłem format (bo siedziałem na x32), zainstalowałem wszystkie stery tak jak zawsze, wyłączyłem partycje swap

Ściągnąłem CS-a, nie ustawiałem żadnych dodatkowych komend (wyłączyłem tylko akceleracje, włączyłem odczyt bezpośredni, ustawiłem czułość w grze itd)

Wziąłem a4techa X747. Ustawiłem na 400dpi
Podczas gry dokładność wariowała w podobny sposób do zowie fk1,ale te 500hz było stabilne. Nie przekraczało normy i w grze wydawało się być wszystko ok (brak negatywnej czy pozytywnej akceleracji). Wszystko wydawało się miodzio

http://imgur.com/Qli4vOq

Wziąłem zowie fk1. Od razu jakoś dziwnie mi było,myszka jakby miała zbyt dużą pozytywną akcelerację. Strasznie dziwnie się grało,niby coś siadało ale niby ten celownik za bardzo pływał (w porównaniu do laserowego x747)

Czy to po prostu optyki tak działają czy to rzeczywiście coś jest nie tak?
Zowie FK1 na 500HZ pokazywała podobnie co do a4techa ,jednakże jak ustawiłem na 1000hz... :
http://imgur.com/leE0OAv powtórka z rozrywki. Co jakiś czas wkradała się wartość typu właśnie 1500hz czy 2000hz


Oczywiście na pulpicie wszystko działa idealnie.


Czy to już jest powód aby zgłosić myszkę na RMA? Jeśli tak to w jaki sposób ją opisać? Wrzucić im screena z mouse movement recordera i opisać, że takie jaja się dzieją TYLKO podczas gry?
Mój znajomy ma zowie FK2 i tą samą podkładkę. Wartości dotyczące dokładności były zielone i czerwone,ale refresh rate nigdy nie podskoczył powyżej 1005hz.
Odpowiedz
#8
napisz wpierw do Zowie na support i opisz im sytuację, dalej Cię pokierują - wygląda, że masz coś nie tak z sensorem :(
Odpowiedz
#9
Sensor pwm3310 w zowie nie ma prawa pływać, więc jeżeli chodzi gorzej albo równie kiepsko co laserowy to musi być coś nie tak.
Odpowiedz
#10
napisalem do zowie - widze, że support mają dość słaby. Prawie trzy dni i zero odzewu :D
Myszke jutro oddaje na gwarancje, bo sie nie da normalnie grać. Celwnik ciągle lata zbyt płynnie/szybko lub za wolno.. :)
Dzieki chłopaki za rady
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.