• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gateron Silent - Cichy mechanik DIY
#11
Klawiaturę już mam. DREVO Excalibur na jakiś przełącznikach Blue. W sumie to nie jest jakaś mega głośna, klika jak głośniejsza myszka.

Teraz przełączniki:
Gateron Silent Black tracking:
http://www.jcex.com/en/Track_DetailNumbe...395IN.html

Moja paczuszka gdzieś jest już w kraju, jak dalej można ją śledzić? Może ktoś mi podpowiedzieć?

Opcja wysyłki:
Fast shipping Via JCEX/DHL/Fedex(Addresses must be detailed, very important)
Odpowiedz
#12
Jakby co, to paczka dotarła.

Zakupiłem sobie jeszcze HotAir'a bo jednak zwykła lutownica i ssak to za mało:) Od lat się zabierałem za ten zakup, teraz mam dobrą motywację :D
Odpowiedz
#13
powodzenia ! :)
Odpowiedz
#14
HotAir w drodze :D Na allegro przywiesiło się PayU i moja płatność nie wyszła. Był komunikat, że jeśli podejrzewam, że coś poszło nie tak, to mam anulować płatność :)
Odpowiedz
#15
Paczka z HotAir dotarła, w przyszłym tygodniu powinienem już ją poskładać:)
Odpowiedz
#16
W połowie rozlutowanych diodek klawiatury stwierdzam, że z HotAirem rozlutowanie diody to zwykła formalność. Trzeba tylko uważać aby nie dmuchać na plastik ze switcha co pozycjonuje go w PCB:) Problemem jednak jest ich nieskończona ilość :D

Jakby ktoś planował na przyszłość taką imprezkę to daje dwa Tipy:

1- Kupujcie klawiatury RGB z diodami przylutwanymi bezpośrednio do PCB. Takie w formacie chyba SMD? Można wymieniać switche bez ich rozlutowywania.
2- Diody mają o połowę mniejsze otwory lutownicze, bez Hot Air'a odradzam walkę z nimi. Diody polutowane są tak, że cyna jest nie tylko na zewnątrz PCB ale również wewnątrz, po rozstopieniu cyny z zwenątrz jeszcze trzeba kilka sekund czekać, aż puści ta wewnątrz.


Głupi pomysł było brać klawiaturę z lutowanymi diodami :D
Odpowiedz
#17
A jak się sprawują te Gaterony silent?
Odpowiedz
#18
dam znać jak poskładam klawiaturę :D

Na razie zgubiłem jeden rezystorek/diodkę :D HotAit ma jedną wadę, można rozlutować trochę za dużo i zdmuchnąć elemencik SMD :D Ja właśnie jeden tak gdzieś zgubiłem :P

Ale na sucho powiem, że są bardzo ciche. Nie kupujcie do modyfikacji klawiatur z diodami lutowanymi nad przełącznikiem. Oszczędzicie sobie sporo czasu i nerwów :D
Odpowiedz
#19
OK!

Klawiatura wstępnie poskładana. Znaczy się wszystko mam prócz podświetlania. Nie mam czasu dalej ją sklejać :D

Lutowanie przełączników to 15 minut roboty. Gorzej z rozlutowywaniem.

Gaterony są cichutkie. Są cichsze niż membranówka. A to dla tego, że nie latają na boki. Trzymają się bardzo stabilnie na przełącznikach. Jak się szoruje palcami po klawiaturze, to nic nie grzechocze.



Jutro testy w graniu :D
Odpowiedz
#20
Jest jeszcze jedna opcja aby wymienić switche, dokłądniej TOP REMOVER: https://mechanicalkeyboards.com/shop/ind...ail&p=1363

Można otwierać switche bez ich wylutowywania. W środku można zmieniać sprężynki oraz tą część mechanizmu, co wygłusza przełączniki Gateron SIlent



PS. na klawiaturce gra się wypas. Dużo przyjemniej niż na membranie, ale fragów nie dodaje :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.