• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa za ok 300zł
#1
Witam,
zastanawiam się nad zakupem karty dźwiękowej do komputera. Aktualnie pracuje na karcie zintegrowanej Realtek ALC-892 ze słuchawkami Takstar HI2050 i aktualnie nie planuje ich wymieniać bo jestem z nich bardzo zadowolony. Przy zakupie celuje aby jakość dźwięku w grach typu csgo, pubg uległa poprawie. Poprawa jakości muzyki również była by super plusem. Aktualnie mam trzech głównych kandydatów:

1. Audiotrak Prodigy Cube BE
2. Asus Xonar DX/XD
3. Creative Sound Blaster Z

Która z tych kart była by najlepszym wyborem i dlaczego? Czy są jakieś tańsze alternatywy, którymi warto się zainteresować? 
Odpowiedz
#2
Witaj,
Hi2050 są bardzo podobne do moich ISK HF2010, tzn grają zbalansowanie, ale troszkę jasno :p
Osobiście mam kartę Xonar DG i względem mojej integry (ALC 887, czyli nieco gorsza od twojej) jest spora różnica.
Brzmienie jest w dalszym ciągu fajne (nie jest zbyt jaskrawe), a pozycjonowanie dobre. Jednak wydaje mi się, że Hi2050 są trochę jaśniejsze od HF2010, więc kupno Xonara może nie być tak dobrym pomysłem jak u mnie.
PS DX > DG
Z drugiej strony Creative to karta o odwrotnej charakterystyce dźwięku, ciemniejsza i być może za ciemna, może wiele rzeczy "zamulać" ( w moim odczuciu).
Dlatego samo pozycjonowanie może być tak samo dobre lub lepsze od Xonara, ale razem z gęstym, niejasnym brzmieniem może w praktyce wyjść gorzej. Łapiesz? :D Choć i tak to czepianie się, bo na każdej karcie tego pokroju będzie o wiele lepiej niż na integrze.
Natomiast odnośnie Audiotracka to zacytuję audiofanatyka:
"Brzmieniowo Cube BE oferuje dosyć neutralne, zrównoważone brzmienie z tendencją do jasności, które świetnie sprawdza się z cięższymi tonalnie słuchawkami."
Więc patrz: w kwestii jasności od najjaśniejszego - Xonar>Audiotrack>>Creative
Dodatkowo audiotrack to DAC, więc generalnie lepiej go kupić. Nie chcę się rozpisywać, ale moim zdaniem to właśnie z tą kartą najlepiej zagrają twoje słuchawki ;)
Odpowiedz
#3
ja bym tez brał cuba
Odpowiedz
#4
Jeśli nie przeszkadza Ci zakup używki to możesz zerknąć też za Creative G5. Nie raz właśnie są używane (ale na gwarancji) za ~300zł.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.