• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki i DAC do 400 zł.
#1
  • jakie obecnie używasz? Do Muzyki: Takstar HI-1200, do gier: SL HD681 (zepsuły się)
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp?: Planuję kupić.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry, chociaż jak będą lepsze niż takstary to muzyka.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Electro, klubowe.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO, ogólnie FPS'y.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 400 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk. 60/40.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte: Obojętnie, gram w zamkniętym pokoju, otwarte będą dobre zarówno jak zamknięte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)?: Większa scena.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?: Nie, może od czasu jakieś szkolne.
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Na pewno to, że nie działają jest główną wadą :D W HD681 dźwięk jest za zimny, płaski. Zdaję sobie z tego sprawę, że do gier przeważnie wybiera się słuchawki, które są zimne. Mi niestety takie nie odpowiadały zbytnio. Bardziej bym wolał zrównoważony. Poza tym - Gdyby w SL były welurowe pady to byłoby pięknie, a tak to ze skarpetkowym modem ujdzie.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Preferuję pady welurowe
Chyba lepszym wyborem jest zakup osobno słuchawek i daca, niż wydanie na same słuchawki 400 zł, które będą posiadały mikrofon i dźwiękówkę. Chciałbym, aby DAC dobrze współgrał ze słuchawkami. Obojętne jest mi to, ile co będzie kosztowało. Może i być DAC za 300 zł i słuchawki za 100, ale ma to wszystko dobrze grać. Najlepszy stosunek jakości do ceny.
Wcześniej zakładałem podobny temat, ale teraz budżet mi się zwiększył o 100 zł.

Dziękuję za odpowiedzi :)
Odpowiedz
#2
Somic V2, póki co wstrzymaj sie z dźwiękówka, powiesz jak Ci pasują na integrze
Odpowiedz
#3
Okej, tylko zależy mi też na tym, żeby było mnie dobrze słychać. Na integrze trust starzz działał mi fatalnie :/
Somic V2? A takie np. ISK HP 580? Jakie są różnice pomiędzy nimi?
Odpowiedz
#4
Szczerze powiedziawszy, HP-580 nie są głupim pomysłem.
Wybierając ISKi musisz się nastawić bardziej na muzykę, w grach nie robią szału.
HD681 mają lepsze pozycjonowanie przez swoją charakterystykę.

Posiadam ISKi w domu, są bardzo "funowe".
Jak na swój budżet - świetnie, ale właśnie w muzyce.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
dozbieraj do zewnętrznej Prodigy Cube Black Ed.
Odpowiedz
#6
Okej, w takim razię mój wybór padł na ISK HP-580. Jeśli będzie za słabe źródło, wtedy dokupię DAC'a. Dziękuję za pomoc :)
Odpowiedz
#7
powinny dać radę się napędzić bez większego zgrzytu ;)
Odpowiedz
#8
Panowie, jednak nieco wstrzymałem się z wyborem, jak zobaczyłem te cudeńka ISK HD9999 to mi ręce opadły :D Wygląd IMO 11/10. Które będą lepsze - ISK HD9999, ISK HP-580, czy może HyperX Cloud? Tak w skrócie:

W słuchawkach cenie sobie wygodę, fajnie jakby miały jakieś dobre pady.  Będą bardziej do muzyki. Do gier też, ale w takich gdzie jest dużo efektów. Jakieś horror games, coś typu Amnesia The Dark Descent, Outlast. Żebym czuł tą "głębię", jeśli tak to można nazwać. Albo inaczej - żeby bas schodził dość nisko. Płaski oraz zimny dźwięk odpada, bo go nie znoszę. Coś pokroju miękkiego basu, bardziej słyszalne niskie tony niż wysokie (chociaż żeby tak nie kuły jak SL HD681),  konstrukcja obojętna. Muzyka jakiej słucham: House, Electro&House, Dance. Teraz mam takstary hi 1200. Do słuchania muzyki się nadają, ale w grach z nimi słabo.

Słuchawki na razie będą testowane na integrze Realtek ALC-892, jak źródło będzie za słabe to dorzucę jakąś karte, która będzie pasowała do słuchawek. Mikrofon mi nie potrzebny w słuchawkach, chociaż też może być. Jak nie będzie to kupuję Zalmana.

Czyli jeszcze raz: Wygodne, nisko schodzący bas, w miarę dobre pozycjonowanie i scena, uczucie głębi (jeśli ktoś nie rozumie: np. jestem w jakiejś celi w grze, to chcę się czuć jakbym ja w niej był. Coś w tym stylu :D)

A i jeszcze zapomniałem o budżecie.. na słuchawki chcę wydać max. 300 zł, potem mogę jakąś dźwiękówkę dorzucić, jak będzie źródło za słabe.
Odpowiedz
#9
Cloudy bym sobie odpuścił - poza mikrofonem nie oferują nic szczególnego.
Warto wspomnieć, że MDH8500 to lepsza wersja Cloudów (odpinany kabel, lepsze pady), przy tym znamiennie tańsza - 199zł.

Problemem HP-580, są czysto naturalne konstrukcyjne wady:
> brak odpinanego kabla
> szybko zużywające się pady

Mimo, iż bardzo je sobie chwalę, to jednak jest to inna półka cenowa.
Z opisu, HD9999 powinny zadowolić Cię w stu procentach.
Są niesamowicie wygodne, potrafią zagrać niskimi, mają dobre pady, przy tym scena jest dobra - wszystko czego oczekujesz.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
W sumie to super wiadomość, bo HD9999 bardzo mi się podobają od strony wizualnej. Ale moją uwagę przykuły też wspomniane MDH8500. Ich wygląd też jest mega :D Czytałem teraz o tych HD9999 i ktoś napisał, że są mniej muzykalne oraz suche. Czy to prawda? Które będą się bardziej sprawdzać, HD9999 czy MDH8500?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.