• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa do 300zł
#1
Witam,

przymierzam się do zakupu karty dźwiękowej używki do 300zł. Obecnie mam słuchawki Superluxy 668b z kartą dźwiękową XONAR D1. Pokusiłem się bo cena była okazjonalna. Głównie zależy mi na pozycjonowaniu w CSGO. Aktualnie w grze jest ok, ale moim zdaniem można wycisnąć więcej. Proszę o opinie jakie karty brać pod uwagę? Z tego co czytałem jednym z lepszych wyborów to Creative Z. Proszę o opinie.
Odpowiedz
#2
https://www.emag.pl/karta-dzwiekowa-crea...QTEALw_wcB posiada wzmacniacz słuchawkowy i jakiś tam profil dedykowany FPSowm(co prawda to samo osiągniesz w equalizerze ale warto wiedzieć że jest :) ). Tylko nie wiem jak będzie się zgrywać z słuchawkami. Xonary grają chyba cieplej. Pozycjonowanie lepsze możesz osiągnąć z słuchawkami bardziej scenicznymi i bardziej detalicznymi :).
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Poczytałem trochę i za te pieniądze 668B wypadają naprawdę dobrze więc nie wiem czy miałbym aż taką sporą różnicę na innych słuchawkach? Czekam na opinie innych, może ktoś ma/miał podobny zestaw 668b/creative Z? Czy jednak celować w coś innego?
Odpowiedz
#4
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci...dzwiekowe/
w opisie xonara D1 Creative Soundblaster Z widnieje jako potencjalna alternatywa o podobnym wyposażeniu, więc wymiana jednej na drugą nie ma chyba większego sensu.
Odpowiedz
#5
Czytałem, że Creative lepiej sobie radzi w grach FPS, ma wzmacniacz, a te słuchawki potrzebują tego i że Xonar jest bardziej dedykowany pod głośniki niż pod słuchawki.
Odpowiedz
#6
SBZ nigdy nie budził we mnie patosu.
Zdecydowanie lepiej jest przechadzać się po "sieci" z szeroko otwartymi oczyma, wypatrując SC808.
AIM jest niebagatelnie wysublimowaną opcją, która otwiera szereg możliwości, tym samym zamykając skarbonkę - wymienne OPA poczyniły z tej karty najbardziej opłacalne źródło.
Jeżeli masz PCI, warto rozważyć SC8000 tudzież Prodigy HD2.

Charakterystyką zupełnie bym się nie przejmował.
HD668b, podobnie jak cała rodzina Superlux, są niesamowicie podatne na mody.
Nadmienię, iż ich scena w zupełności uzupełnia walory CS'a.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Właśnie nie słyszałem opinii kogoś kto grał na Aimie/prodigy, coś po drodze było, że ktoś załował, że kupił SC808 bo spodziewał się o wiele więcej w CSGO po tej karcie, a szału nie robiła. PCI mam.
Odpowiedz
#8
Jakiś czas temu wymieniłem AIM808 na Asusa Xonara Phoebus. Dla wielu pewnie to strzał w stopę i faktycznie o ile moje AKG K240 Studio trochę na tym straciły o tyle Shure SRH 440 zyskały(ogólnie sam byłem zaskoczony). A jako że komputer stoi w bawialni dziecka lepiej mi pasują słuchawki zamknięte(chociaż jak na zamknięte Shure mają dość spoko scenę, dodatkowo z padami HM5 jeszcze troszkę się otwiera).

W CS nie gram ale jak coś na silniku Sorce i ich silniku dźwiękowym to L4D2 czy Insurgency. Ale najwięcej w Arma 3 czy Squad i muszę przyznać że kombo XOnara Phoebus + Shure robi istną masakrę :) której nie mogłem osiągnąć z AIMem. Owszem AKG troszkę straciły... ale teraz już nie ma to znaczenia bo dziecko i tak mi trochę je uszkodziło :P . W ogólnym zastosowaniu AIM oczywiście będzie lepszym wyborem no i jest podatny na modyfikację. Ale pod kątem gier SBZ jest ciekawą opcją. Kolejną sprawą jest to że AIM trzyma ostro cenę, nawet używki ciężko za 300zł dostać.
Odpowiedz
#9
(01-22-2018, 01:11 PM)seba183 napisał(a): Właśnie nie słyszałem opinii kogoś kto grał na Aimie/prodigy, coś po drodze było, że ktoś załował, że kupił SC808 bo spodziewał się o wiele więcej w CSGO po tej karcie, a szału nie robiła. PCI mam.

Popadamy w skrajność.
Silnik "kantera" wykastruje scenę, jest niezwykle mała.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Nie mówię, że tak jest. Spotkałem się z taką opinią. Kartę chce głównie pod CSGO, reszta to sprawa drugoplanowa. Poczekam może ktoś grał na tych kartach co wymieniłeś i się wypowie bo naprawdę ciężko stwierdzić w co "uderzyć".
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.