• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FPS do 500zł
#1
po 2 latach wracam z tym samym pytaniem :D
  • jakie obecnie używasz? GAMECOM 388
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie
    Raczej nie planuję kupić ale jakoś specjalnie nie będę się upierał
    Asus Maximus VII Ranger, karta: SupremeFX 2014

    Jeżeli będzie naprawdę warto to mogę kupić nawet coś pokroju sbz albo sc808 ale nie wiem czy nie wolałbym dozbierać no monitora który też prosi się o wymianę
  • słuchawki mają być w 100% do gier (głównie FPS ale nie CS tylko ostatnio R6:Siege, PUBG)
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 500,00zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? W sumie to chyba obojętne, nie mam porównania. Gram tylko w domu w cichym pomieszczeniu.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Tutaj także bez preferencji ale jak większa scena lepsza to poproszę :D
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nigdy
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    Mam dużą głowę, rozmiar xl :D


Kiedyś marzyły mi się Roccaty kave analog (jako że nie słucham muzyki na PC), ale to było 2 lata temu, nie wiem jak wygląda sytuacja teraz.
Odpowiedz
#2
Do CS są fajne, ale różnica na plus jest dosyć mała w stosunku chociażby do ISK HD9999, ale mają chyba wszystkie przypadłość, że im pałąk pęka gdzieś tak w okolicach 2 lat. A w tych innyc hgrach jak CS dzwięk nie raz jest bardzo dobry i takie typowo muzyczne sprawdzają sie tam lepiej bo można sie bardziej cieszyć dzwiękiem.

Moim zdaniem weź HD9999 i do tego osobno mikrofon jak potrzebujesz
Odpowiedz
#3
No to Roccaty odpadają. Do tych ISK wystarczy integra czy brać SBZ bo kupel chce sprzedać wersje box z mikrofonem za 120zł i się zastanawiam nad tym ostro :D Z tego co zdążyłem poczytać to jeszcze polecacie Somic v2 i zapewne skończy się na tym że zamówię jedne i drugie i je przetestuje chyba że któreś ewidentnie źle będą grać na SBZ.

No i jedno pytanie tak trochę z innej beczki, czy dobre pozycjonowanie w CS to także dobre pozycjonowanie w innych strzelankach?
Odpowiedz
#4
Niestety, nie.
CS jest ograniczony silnikowo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Ponad rok temu również zastanawiałem się nad wyborem słuchawek i padł on na właśnie te Roccaty. Zwróciłem je po 2 tygodniach, bo dźwięk dla mnie nie nadawał się do niczego - ni do grania, do innych rzeczy też. Wszystko miały nawet fajne, ale dla mnie dźwięk za słaby. Po roku przerwy znowu wziąłem się za ten temat i właśnie od wczoraj testuję ISK HD9999 & AKG K240 Studio - moim zdaniem Kavy nie mają do nich podejścia.

Zapraszam również do śledzenia mojego tematu, ponieważ w najbliższym czasie podzielę się swoimi odczuciami. :)
Odpowiedz
#6
jak dostaniesz w dobrej cenie sb to spox będa jedne i drugie, ale obstawialbym za somic v2 zeby bardziej sie nacieszyc dzwiekiem w grach z otwartym swiatem
Odpowiedz
#7
Haha nie ma to jak dyskretnie wstawiona reklama :D


@edit by Hya
usunąłem spamera :P
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Mi ostatnio wpadły w rece Shure SHR 440(pisałem nawet do redakcji TG czy chcą je na testy) testowane na Arma 3, Squad, Ghost Recon Wildlands(ten sam silnik napędza R6 czyli silnik dźwiękowy powinien działać podobnie) powiem szczerze WOW. Ważna w sluchawkach do gier jest scena i lokalizowanie dźwięków ale to chyba wiadome, w tym sprawdzają się bardzo dobrze AKG K240 jako układ pól otwarty(sluchawki zamknięte zawsze będą gorsze scenicznie). Wracając do Shure bylem zdziwiony jak maja szeroką scenę jak na uklad zamkniety. O ile kiedy dzieje sie mniej na mapie letwiejmi okreslic pozycje przeciwnika w Shure. Ale jak dzieje sie dużo(helikoptery, wybuchy itp) to lepiej juz sobie radzą sluchawki AKG w Shure dzwiek staje się badziej skondensowany, bardziej atakuje to uszy(w koncu zamkniete) ale i tak jest calkiem spoko i jak dla mnie lepiej niz w ISKach. Roccaty nie są złe lokalizacja w pionie jak i poziomie jest na najwyższym poziomie, ale fakt dzwiek jest nienaturalny. Ale bas za to robi robote przez dodatkowe wibracje :D.

Tylko że ja to wszystko testuje na Asus Xonar Phoebus Solo.

Ja bym wybierał miedzy Shure SHR 440 i AKG K240. ISK jak dla mnie głównie do CS.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.