• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam Nową mysz za A4tech x750
#1
Witam.
Od kilku miesięcy szukam nową myszkę za wysłużoną A4tech X750 Fire taka czerwona , gdyż scroll powoli umiera po 7 latach używania i chyba kupiłbym taką samą ale nie mogę znaleść nigdzie gdyż są same chropowate w dotyku .
Na oku mam Rivala 300 , 310 oraz 100 lecz ma słaby sensor a fajnie mi w dłoni leżał, była troszkę za lekka lecz nie powiem że jest fajna .
A co do 300 i 310 nie miałem nigdzie okazji spotkać żeby sprawdzić je w mej dłoni :(
I troszkę obawiam się rivalów gdyż mają słabą gume na bokach myszek i że po roku dwa będzie trzeba kupić nową bo bedą dziury tak jak widziałęm na zdjęciach w google .
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech 750
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): nie wiem :( chyba pomiędzy niską a średnią .
  • czułość w Windows: maksymalny 
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiadam sterowników
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ojej nie wiem :( to wszystko zależy jaka jest gra i czy trzeba często celować z celownika , moze 13cm 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Pubg , Mmorpg i różności fps i jak gry .
  • jaką masz obecnie podkładkę: Natec Genesis taka plastikowa o kładkiej powierzchni ,nie jest chropowata
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 główne , scroll i 2 boczne z lewej strony jestem prawo ręczny 
  • twój budżet: 200 +/- lub używane w fajnej cenie 
  • jaki chwyt stosujesz: nie mam pojęcia :( ale z namysłu palm grip oraz troszkę finger grip tak że myszką steruję za pomocą nadgarstka tak że praktycznie wcale nie podnoszę ręki żeby zrobić szykbi ruch 
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1-2-2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?  jestem prawo ręczny 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18-19 cm 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 16
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: hmm możliwe ale proferuję nie wysokich myszek tzn chodzi o grzbiet 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: mój zakres to od 3000 do 4000 myślę że byłoby ok
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Scroll umiera po 7 latach yżywania , 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Wolę w kolorze czarnym lub w innym co by mój wzrok nie wpadał w kolor myszki , a wzór hm wolę prosty i aby grzbiet nie był wysoki jak mój a4tech x750 xfire a ma  3.6cm + / -
PS: myślałem nad Zowie EC-A ale jest dość droga :(
Odpowiedz
#2
Zowie nie są stosunkowo opłacalne.
W nowych modelach od Steelseries, boki wykonane są z silikonu - nie ścierają się
Przymierz Sensei'a 310, odpowiednikiem byłby:
DM1 Pro S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm1-pro-s/

Do podanego kryterium, dodałbym:
Logitech G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/
CM MM530
> https://youtu.be/kc5_CGsiPjM

Jeżeli Rival 100 Ci pasował, należałoby sprawdzić:
Kone Pure Owl-Eye
> https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA
W budżecie - Military.
DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/
Tutaj zaznaczyć trzeba, iż może wydawać się za mała, w zależności od chwytu.
Sprawdzałeś większe konstrukcje, jak przykładowo Deathadder?
Propozycji o takim kształcie trochę jest.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzięki za pomoc oraz poświecony własny czas Xexu :)

A czym se kierować w rival 300/310 abym trafił na te silikonowe gumy ? po kodach producenta 62351 rival 300 a 310 ma 62433 czy jak ?
Bo widuję na allegro powystawowe np są w fajnej cenie jedne po 105zł a drugie 150zł . tylko ze tam nie pisze kod producenta .

A co do myszek to DM1 Pro 139zł na morele i hmm fajnie wygląda, prosto i schludnie oraz jest jeszcze jedna DM1 Pro Matte z innym sensorem PIXART 3360 .
Logitech 403 ma strasznie wysoki grzbiiet 4.2 cm , zaduży jak dlamnie i jak kone .
DM3 mini brak bocnych przycisków więc odpada .

Więc pozostaje Rivale 300/310 lub DM1 Pro albo Matte tylko nie wiem czy tu sens dopłacać .
Czy są jeszcze jakieś inne które są wart swej uwagi ?

PS. zauważyłem że DM1 Pro S nie maja na bokach gumy , czy to nie wpłynie na uchwyt ? np podniesieniu myszki na szybki obrót
Odpowiedz
#4
Silikonowe boki są w 310.
Model 300 ma gumowe, bez wyjątku.
Zwykły Rival, bądź Rival 300 to duże myszki, przymierzałeś?
Wysokość "trzysta dziesiątki" to 41.5mm, natomiast poprzednika - 300, to 40mm.
Możesz sprawdzić również G203, jest dosyć płaska.
Nie wiem jak znosisz krótkie myszki.
Miło by było oszacować lepiej chwyt, dosyć niepewnie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Cała obudowa w DM1 Pro/s jest pokryta gumą [poza bocznymi przyciskami]. No i nie ma dm1 pro matte, jest dm1 pro ona ma sensor 3310DH i dm1 pro s z sensorem 3360. "Eska" jest w dwóch odmianach: matte [matowa] i glossy [tu zamiast gumy jest śliski plastik].
Odpowiedz
#6
@UP
Tak właściwie, to jest.
DM1 Pro, ma taką samą powierzchnię co DM1 Pro S Matte.
Nazewnictwo było wymagane, ze względu na możliwość wyboru jednej z dwóch dostępnych wersji.
Glossy to bardziej lepki materiał.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Obudowa tak, ale ma inne bebechy :)
Odpowiedz
#8
Nie wspominałem o wnętrznościach.
Wersja "S", to tak naprawdę rozwinięcie głównie oparte na 3360, z dostępnym softem.
W stosunku do DM1 Pro, nawet waga jest niemalże identyczna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Tzn DM1 pro S jest pokryta cała w gumie ? to ona se nie wytrze po miesiącach ?
Bo na bokach także ma gume prawda ? czy co ? bo na zdjęciach wygląda jakby hm nie miała ;/ a u mnie w Dębicy jest kiepsko żeby sprawdzić przed zakupem . taka dziura te miasto me :)
Odpowiedz
#10
Tak, jest cała "gumowa". DM1 pro miałem niecały rok i nic się nie wytarło.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.