• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka + klawiatura do gier FPS
#1
Witam,
wiem, że od klawiatur jest osobny dział, ale pomyślałem, że nie będę zakładał dwóch tematów. Jeśli admini uznają inaczej, to proszę o wycięcie i przeniesienie odpowiedniego fragmentu ;)

Jak w temacie - potrzebuję gryzonia z podkładką oraz klawiaturę. Zastanawiam się natomiast nad słuchawkami, gdyż posiadam Sennheiser HD-280 PRO. Są to słuchawki raczej do muzyki niż do grania, a także nie posiadają mikrofonu, którego potrzebuję.
Budżet na wszystko: ~700-800zł (niezależnie, czy kupuję słuchawki, czy nie)


Myszka
jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Vanquish (jest dla mnie trochę za mała - brakuje mi myszki pod kością piątego palca + mogłaby być trochę dłuższa)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Z racji tego, że program od myszki nie chciał mi poprawnie działać gram na domyślnych ustawieniach - jeśli dobrze pamiętam to 800dpi, ale nie jestem pewien
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia/wysoka
czułość w Windows: 7/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): --
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~10cm w CS
w co grasz (podaj tytuły gier): gł. CS:GO, Battlefield 4, czasami jakieś RPG lub RTS
jaką masz obecnie podkładkę: żadnej (drewniane biurko)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): LMB + RMB + jeden na prawej ścianie
jaki chwyt stosujesz: palm
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni: ~18,5cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: ~2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, większy
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: rozmiar + po prostu chciałbym coś lepszego
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak. Najlepiej byłoby ją wziąć do ręki przed kupnem, ale przez internet też mogę zamówić
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Podświetlenie. Myślałem o SS Sensei Fnatic, ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki ma sensor


Podkładka
jaką obecnie używasz myszkę: Chcaiłbym dobrać podkładkę pod nową myszkę
jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Brak, gram na drewnianym biurku
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Brak konkretnych wymogów
jaki rozmiar by Cię interesował: Nie więcej jak 30x30xm
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Raczej nie
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Średnioszybką, fajnie by było gdyby miała mały opór
czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak
maksymalna cena za podkładkę? Brak konkretnej (całość ma się zmieścić w budżecie)
uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Kolor ma pasować do podświetlenia/koloru myszki :D
jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: Zbyt dużego pojęcia nie mam, bo podkładek nigdy nie używałem, więc liczę na pomoc ;)


Klawiatura
twój budżet: Brak konkretnego - całość ma się zmieścić w 700-800zł
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna

   jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników: na 90% czerwone, ale nie mam w tym polu zbyt dużej wiedzy

   czy masz masywne dłonie czy nie? spore
   czy dużo piszesz na klawiaturze? na tej nie zamierzam
   czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? w 98%

czy chcesz podświetlenie? tak
czy chcesz makra? mile widziane, niekonieczne
czy chcesz dodatkowe klawisze? mile widziane, niekonieczne
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie potrzebuję
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
twoje uwagi (wygląd, firma): podświetlenie klawiszy w kolorze zgodnym z myszką ;)


Odnośnie słuchawek - jestem bardziej ciekaw opinii: używać Sennheiser HD-280 PRO, czy do grania niezbyt się nadają? W sumie to jestem z nich zadowolony, poza tym, że nie mają mikrofonu
Odpowiedz
#2
Analizując te dane pasowałyby mi dla Ciebie Razer DA '13/Chroma lub Zowie ZA11 (jeżeli podoba Ci się kształt senseia - wersja fnatic ma ten sam sensor bodajże co zwykły). Do tego podkładkę Zowie P-TF Speed. Klawiaturę Corsair K70 i wtedy myszkę Chroma (jak ci zależy na tym samym kolorze), bo możesz ustawić jej czerwone podświetlenie. Myszka Zowie nie ma podświetlenia wiec nie ma problemu. Jeżeli chcesz zejść poniżej tych 800 zł to wybierz Qpad MK-70.

Zostań przy tych słuchawkach. Jak chcesz mika to dokup Zalman zm mic1.
Odpowiedz
#3
To jeszcze takie trzy pytania:
1) Czy podpórka pod nadgarstki i makra to jedyne różnice między Qpadem MK-70, a MK-85?
2) Jak ma się sam SS Sensei do zaproponowanych myszek? (gorszy sensor, za drogi na swoją jakość?)
3) na procpu.pl znalazłem informację, że Zowie ZA11 to myszka do chwytu Claw. To prawda?
Odpowiedz
#4
1. jeszcze porty usb
2. gorszy sensor, z jakością różnie bywa (ta metaliczna powłoka lubi odpadać), scroll podobnie jak w wersji RAW często pada.
3. nie prawda, ZA11 źle się trzyma calw gripem, bo jest za duża. Z kształtu podobna do senseia, czyli głównie palm grip. Pod claw gripa byłaby ZA13 bardziej, bo jest mała i dobrze w dłoń "wchodzi", ale tylko pod 6 punktowy, bo jak nie dociskasz tyłem to lepsza FK1/2.
Odpowiedz
#5
Dzięki bardzo za pomoc. Ostatecznie wezmę chyba Chromę + Qpada MK-70 i tę podkładkę, którą zaproponowałeś ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.