• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o dobór myszki
#1
Witam, forumowiczów i prosiłbym o pomoc w dobraniu myszki.
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech X750BF
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): jak grałem to raczej średnia, teraz nie ma na to czasu
  • czułość w Windows: średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): jeżeli już to strategie typu AgeOfEmpires, Settlers, zdarza się FPP/FPS Wolfenstain II lub bijatyka Mortal Kombat X, ogólnie gry bardzo rzadko raz na miesiąc lub rzadziej
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4tech X7 500 (ta duża)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): główne+rolka+przycisk pod rolką+jeden z bocznych (nie używam przycisku XFire- taki czerwony z lewej strony rolki i jednego bocznego (tego bliżej nadgarstka))
  • twój budżet: 150zł (ale mogę dołożyć to 50zł jeżeli myszka byłaby bardzo funkcjonalna i wygodna)
  • jaki chwyt stosujesz: trudno sklasyfikować (elementy chyba clawa, palma); przyciski główne naciskane koniuszkami palców, środek dłoni na grzbiecie myszki)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): odwrotny 1+2+2, ale bardzo rzadko; głównie (bo dla mnie najwygodniej) to kciuk na prawym boku, wskazujący na LPM, serdeczny na lewym kancie myszki, pozostałe na lewym boku)
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? leworęczny, ustawienie myszki w sterownikach dla praworęcznych)
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,8cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie mam nic przeciwko jeżeli będzie wygodnie; zaleta obecnego chwytu to to że nie jeżdżę myszką po całej podkładce i przedramię w całości spoczywa na podkładce a poruszam myszką właściwie tylko palcami, nadgarstek jest praktycznie nieruchomy)
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: LPM nie domaga (dwuklik) a naprawa jest raczej nieopłacalna); poza tym wydaje mi się ciut przykrótka i ostatnio ciut straciła na precyzji (może mi się wydaje)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? niekoniecznie, ale żeby miała gwarancję
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): preferowane przyciski programowalne na prawej stronie; rolka aby była o wyczuwalnych stopniach może być miększy klik niż w obecnym A4techu); ważne żeby przyciski miały wyrazisty i niezbyt twardy klik; plastik miły w dotyku i raczej, co do kolorystyki to najmniej ważne; dobre spasowanie materiałów, aby nie skrzypiało i rolka nie miała niepotrzebnych luzów

Moje typy: 
  1. Miniox Avior 7000 
  2. Logitech G203 
  3. Genesis Krypton 800 
  4. Gigabyte XM300 

Wszystkie mają dedykowane oprogramowanie, ale nie wiem czy wszystkie mają swoją pamięć do zachowania ustawień. Żadnej nie testowałem w realu bo nie mam gdzie. Avior jest obecnie trudno dostępny, Logitech przerażają mnie trochę opinie o ściętych i niezbyt wygodnych bokach, poza tym wydaje mi się trochę zbyt mała, Genesis jest nową myszką ale wygląda dobrze (ale nie wiem jak działa bo testów nie ma a przydały by się jakieś), Gigabyte jest bardziej wyprofilowany pod praworęcznych (co mnie skłoniło do jego potencjalnego wyboru to teraźniejsza cena w granicach 120zł i dobry sensor). W grę wchodziły jeszcze Zowie ZA12, DM1 PRO (nawet w wersji S) ale przez brak możliwości przypisania aplikacji do przycisków odpadają. Tak aplikacji, z racji że obecnie raczej nie gram a szybki dostęp do... kalkulatora mi się przydaje. Głupstwo ale co poradzić, człowiek zbyt leniwy się staje ;). Chociaż z drugiej strony kalkulator mogę sobie dodać do paska zadań i aplikacje do myszek mi by były zbędne. Głównie mi obecnie chodzi o ponadprzeciętna precyzję w programach graficznych, potem w grach, potem w programach typu Office i podczas intensywnego przeglądania neta (tutaj wygodna rolka jest dla mnie niezbędna).
Odpowiedz
#2
Kierując się głównie wygodą:
DM 2 Comfy
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/

Jeżeli miałeś styczność z "biurówkami" Logitecha, to właśnie G203 je przypomina.
O ile na jakimś fingerze, clawie, mogłoby być w miarę wygodnie, tak dla dłoni 19cm + palm nie sądzę, że ergonomia będzie dobra.
Sama mysz może być za mała.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(10-29-2017, 04:34 PM)XeXu napisał(a): Kierując się głównie wygodą:
DM 2 Comfy
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/

Jeżeli miałeś styczność z "biurówkami" Logitecha, to właśnie G203 je przypomina.
O ile na jakimś fingerze, clawie, mogłoby być w miarę wygodnie, tak dla dłoni 19cm + palm nie sądzę, że ergonomia będzie dobra.
Sama mysz może być za mała.
odpada, może i kształt wygodny ale nie dla leworęcznych
miałem styczność z biurówką bezprzewodową z zestawy Logitech Cordless Desktop Express - dokładnie ta https://www.google.pl/search?q=Logitech+...Phd7Br3ZmM
jednak to dość leciwy zestaw, kształt myszy niezbyt ciekawy, zbyt mała (zdaje się że do 6cm szerokości, jakieś 11,5 długości i 3,5 cm wysokości)
Odpowiedz
#4
Ohh, nie doczytałem...
Widzę, że jesteś mańkutem z krwi i kości.
W takim razie, niemalże tylko symetryczne wchodą w grę.
Stawiałbym na DM 1 Pro.
Przy takiej dłoni z palmem, powinno być dobrze.
Drugą, i zarazem bardzo ciekawą opcją jest właśnie Avior.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...vior-7000/

Miło będzie, jeżeli Hya udzieli się w tym wątku, w końcu sam ją testował, więc jego zdanie na pewno będzie najbardziej wartościowe.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
(10-29-2017, 05:40 PM)XeXu napisał(a): Ohh, nie doczytałem...
Widzę, że jesteś mańkutem z krwi i kości.
W takim razie, niemalże tylko symetryczne wchodą w grę.
Stawiałbym na DM 1 Pro.
Przy takiej dłoni z palmem, powinno być dobrze.
Drugą, i zarazem bardzo ciekawą opcją jest właśnie Avior.
 > http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...vior-7000/

Miło będzie, jeżeli Hya udzieli się w tym wątku, w końcu sam ją testował, więc jego zdanie na pewno będzie najbardziej wartościowe.

A coś nt. XM300 i tajemniczego Kryptona 800. Czy redakcja mogłaby te dwie myszki w niedługim czasie przetestować?
Odpowiedz
#6
Kryptona nie bierz :p XM300 też nie jest super opcją.
Idź w symetryki
Do takiego chwytu DM1 Pro odpada moim zdaniem, bo potrzebujesz oparcia śródręcza
Avior powinien się nadać o ile rękę masz w miarę płasko
Są dwa podtypy tego chwytu: śródręcze potrzebujące garba (takie garbusy myszki) i coś w stronę podtrzymywanego fingera -gdzie mogą być myszki długie i płaskie (Avior)
Z tego co rozumiem zaliczasz się do tej 2 grupy
Odpowiedz
#7
(10-29-2017, 06:23 PM)Czyszczu napisał(a): Kryptona nie bierz :p XM300 też nie jest super opcją.
Idź w symetryki
Do takiego chwytu DM1 Pro odpada moim zdaniem, bo potrzebujesz oparcia śródręcza
Avior powinien się nadać o ile rękę masz w miarę płasko
Są dwa podtypy tego chwytu: śródręcze potrzebujące garba (takie garbusy myszki) i coś w stronę podtrzymywanego fingera -gdzie mogą być myszki długie i płaskie (Avior)
Z tego co rozumiem zaliczasz się do tej 2 grupy

Nadgarstek i tył śródręcza leżą na podkładce, środek śródręcza jest w powietrzu, zaś przód śródręcza z palcami opierają się o myszkę, palce przy tym naciskają przyciski koniuszkami, a środek palców jest leciutko w górze. 
Znalazłem gdzieś w necie, że do takiego uchwytu dobre są myszki krótsze. Obecnego A4techa X750BF dobrze mi się właśnie trzyma, a on ma 11,7x6,4x3,8 cm.
Odpowiedz
#8
a mi się właśnie wydaje, że taki Avior będzie ok, mimo tego, że mały nie jest
zwyczajnie lepiej jest dłoń na nim rozłożyć
Odpowiedz
#9
(10-29-2017, 10:35 PM)Czyszczu napisał(a): a mi się właśnie wydaje, że taki Avior będzie ok, mimo tego, że mały nie jest
zwyczajnie lepiej jest dłoń na nim rozłożyć
Jak będę miał jakąś okazję to przetestuję na żywo, no chyba że będzie coś ciekawszego jeszcze. Czy wersja Avior 8200 rożni się tylko sensorem (laser zamiast optyka)? Bardzo zły jest ten sensor w porównaniu do PWM3310?
Odpowiedz
#10
W dobie dzisiejszych optyków, wypada nadzwyczajnie słabo.
Patrząc na cenę obu wersji, nie ma najmniejszego sensu wyciągania dłoni po 8200.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.