• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 200 /+50zł
#1
Hej!

Poszukuję myszki, aby zastąpić swoja wyżyłowaną G400. 

  • Jaką obecnie myszkę używasz: G400
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, Borderlands, Starcraft 2
  • jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QcK Mini i przydałaby się jej zmiana
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Tak
  • twój budżet: 200zł wyjściowo
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip ver. 2
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 16cm
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kabel przerywa

    Myślałem o G403 Prodigy, ale nie wiem czy dobrze spasuje się z moim fingertipem. 

Brałem też pod uwagę G203 i DM1 PRO oraz znalazłem cos takiego jak G303, więc do 200zł może to byłby lepszy wybór? Też w grę wchodzi wymiana zajechanej podkładki QcK Mini, na cos podobnego.
Dacie radę pomóc? :)
Edit. Może jeszcze wziąć pod uwagę G Pro i Kone Pure Owl-Eye? Podkładka wstępnie będzie DM Pad L.
Odpowiedz
#2
Na Twoją dłoń G203 jak najbardziej. Kone Pure Owl-Eye jak Ci przypasuje wygodą i większą sumką pieniędzy, to też.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
g203 będzie dobrym rozwiązaniem, za resztę kup porządną podkładkę i będziesz miał dwa w jednym.
Odpowiedz
#4
(09-29-2017, 06:55 PM)Ewelina napisał(a): Na Twoją dłoń G203 jak najbardziej. Kone Pure Owl-Eye jak Ci przypasuje wygodą i większą sumką pieniędzy, to też.
Też nie chce za dużo wydawać, a na G403 zwróciłem uwagę tylko bo da się ją złapać poniżej 200zł. Za to grip może być bardzo kiepski, więc lepiej zrezygnuje. 
Kone jest ciekawe, ale nie gram aż w takie gry by wymagać czegoś więcej :)

(09-29-2017, 07:29 PM)Synth napisał(a): g203 będzie dobrym rozwiązaniem, za resztę kup porządną podkładkę i będziesz miał dwa w jednym.

Ta wybrana DM Pad L podkładka będzie okej do G203?
Odpowiedz
#5
Jak linia G400 była okej, to zdecydowanie Roccat.
Dla mnie, chyba najlepsza mysz pod małe dłonie.
Męczyć się musiałeś pewnie na tym Logitech'u z finger'em :s
Podkładka tak jak mówisz - DM Pad. Jeżeli mówimy o możliwie tanich, a dobrych pad'ach.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
(09-29-2017, 08:13 PM)XeXu napisał(a): Jak linia G400 była okej, to zdecydowanie Roccat.
Dla mnie, chyba najlepsza mysz pod małe dłonie.
Męczyć się musiałeś pewnie na tym Logitech'u z finger'em :s
Podkładka tak jak mówisz - DM Pad. Jeżeli mówimy o możliwie tanich, a dobrych pad'ach.

Właśnie bardzo lubię swoją G400, bo w zakresie 5-10 cm mam dostęp do całego ekranu i ruszam tylko nadgarstkiem :) Za to palm w ogole mi nie pasuje, nie czuje zupełnie myszki.

BTW. Zamowione G203 i DM PAD L, jednak Roccat jak nie gram na codzień, tylko można uznać że niedzielnie to nie ma sensu w niego tyle inwestować :) Wole dobrego pada lub kierownice zakupić, ale to w cenie już do 1k :P
Odpowiedz
#7
Kone jest mniejsza, czuć to.
Jednak kształt jest podobny.
G203 to zdecydowanie coś innego.
G400 używam sam od 6 lat, po wymianie kabla, raczej nie ma co się w niej zepsuć :)
Kieruję się teraz na EMP, więc jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko EMP jest nawet ciut większy, a KPOE mniejszy. W każdym razie, takie same kształty.
Oczywiście inaczej to wygląda u Ciebie, gdyż ja mam dłoń 20.5cm i używam palmo-claw'a.
W każdym razie, nie mogłem znaleźć tak wygodnej myszki, liczę na EMP :)

@Edit
Czemu mówisz tylko o graniu na Roccat'cie, przecież to nawet bardziej ergonomiczny kształt niż G203 : p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
(09-29-2017, 08:07 PM)Darkne napisał(a):
(09-29-2017, 06:55 PM)Ewelina napisał(a): Na Twoją dłoń G203 jak najbardziej. Kone Pure Owl-Eye jak Ci przypasuje wygodą i większą sumką pieniędzy, to też.
Też nie chce za dużo wydawać, a na G403 zwróciłem uwagę tylko bo da się ją złapać poniżej 200zł. Za to grip może być bardzo kiepski, więc lepiej zrezygnuje. 
Kone jest ciekawe, ale nie gram aż w takie gry by wymagać czegoś więcej :)

(09-29-2017, 07:29 PM)Synth napisał(a): g203 będzie dobrym rozwiązaniem, za resztę kup porządną podkładkę i będziesz miał dwa w jednym.

Ta wybrana DM Pad L podkładka będzie okej do G203?

W zależności co wymagasz od podkładki, szybkość,kontrola,jakość/trwałość
dm pad jest stosunkowo opłacalny jeśli chodzi o jakość - cena,

ps. g203 nie będzie miała żadnych problemów na tej podkładce, od siebie polecam jak najbardziej.
kontrola będzie mniejsza niż na qck a zarazem szybsza, za to trwałość przemawia za dm padem.
Nma plus jest to, że nie brudzi się tak jak qck (nie zostawia tyle białego osadu)
Odpowiedz
#9
(09-29-2017, 08:46 PM)XeXu napisał(a): Kone jest mniejsza, czuć to.
Jednak kształt jest podobny.
G203 to zdecydowanie coś innego.
G400 używam sam od 6 lat, po wymianie kabla, raczej nie ma co się w niej zepsuć :)

Mi sie kabel psuje i przyciski zacinaja :/ Jest martwa prawdopodobnie...

Tak dm bedzie dobrym rozwinieciem Qck mini ^^
Odpowiedz
#10
Różnice G400+Qck Mini vs G203+DM Pro L:

1. G400, była zdecydowanie wolniejsza niż G203 mimo tego samego dpi... Pewnie wynika to z różnicy między podkładkami,
2. Wysokość myszy przyzwyczaiła mnie do trochę innego zachowania ręki na myszcze i na G203 często odruchowo wciskam prawy klawisz mimo że nie chcę tego robić,
3. G203 jest mniejsza i o dziwo duzo lepiej leży mi w dłoni,
4. Nowszy soft logitecha nie robi mi różnicy bo to ta sama bajka.

Ogóllnie ze zmiany jestem zadowolony :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.