• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz i podkładka do OW
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: G Pro/ZA 13 (wersja z białym logo)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niskie
  • czułość w Windows: 6 z wyłączonym zwiększeniem precyzji
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): /
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ponad 40
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Overwatch
  • jaką masz obecnie podkładkę: Taito 2017 (będę wymieniał)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam bocznych dwóch, ale bez problemu obejdzie się bez nich
  • twój budżet: ~300
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip (ten zwykły, v1)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20-21cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Musi być 400, lub wielokrotność tej cyfry
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Więc tak, używałem długo ZA13, była bardzo fajna, ale zachciało mi się czegoś z tym sensorem 3360, wziąłem G Pro. Niby fajnie się na niej gra, ale wolę shape z ZA13, natomiast przyciski były świetne (chociaż te z Zowie mi nie przeszkadzają). Znajdę coś podobnego do tej ZA13, ale z tym nowszym sensorem? Chciałbym również oplot na kablu, ale ujdzie i bez niego.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): teraz ZA13, ale chcę zmienić (patrz wyżej)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Taito 2017, chcę zdecydowanie szybszą
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Chyba materiałową, hybryda chyba też będzie spoko
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Coś minimalnie większego od mojego Taito King Size byłoby spoko, taka sama wielkość też ujdzie.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: szybką/średnio szybką
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? Nie wiem, około 100? Jeżeli warto to mogę nawet 200 zapłacić.
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Odpowiedz
#2
(09-18-2017, 02:55 PM)Bocik napisał(a): Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: G Pro/ZA 13 (wersja z białym logo)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niskie
  • czułość w Windows: 6 z wyłączonym zwiększeniem precyzji
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): /
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ponad 40
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Overwatch
  • jaką masz obecnie podkładkę: Taito 2017 (będę wymieniał)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam bocznych dwóch, ale bez problemu obejdzie się bez nich
  • twój budżet: ~300
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip (ten zwykły, v1)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20-21cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Musi być 400, lub wielokrotność tej cyfry
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Więc tak, używałem długo ZA13, była bardzo fajna, ale zachciało mi się czegoś z tym sensorem 3360, wziąłem G Pro. Niby fajnie się na niej gra, ale wolę shape z ZA13, natomiast przyciski były świetne (chociaż te z Zowie mi nie przeszkadzają). Znajdę coś podobnego do tej ZA13, ale z tym nowszym sensorem? Chciałbym również oplot na kablu, ale ujdzie i bez niego.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): teraz ZA13, ale chcę zmienić (patrz wyżej)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Taito 2017, chcę zdecydowanie szybszą
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Chyba materiałową, hybryda chyba też będzie spoko
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Coś minimalnie większego od mojego Taito King Size byłoby spoko, taka sama wielkość też ujdzie.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: szybką/średnio szybką
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? Nie wiem, około 100? Jeżeli warto to mogę nawet 200 zapłacić.
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:

Jeśli chodzi o myszkę to zdecydowanie polecam ci dm1 pro s 

jeśli chodzi o podkładkę to roccat taito control - hybryda która jest nie do zajechania, możesz ją myć bez skutku i ślizg ten sam.. za to masz nieco szybszastrukturę / powierzchnię górną, obszycie na wysokim poziomie i dobry spód podkładki który się nie kruszy jak np. w qck.

ps. obecie używam roccat 2017 xxl po przesiadce z taito control i myślę, że będzie perfekt dla ciebie.
Odpowiedz
#3
Z tego co widzę na testgear, roccat taito control jest uznawana za średnio szybką, a wolałbym raczej coś szybkiego. Dodatkowo, chciałbym obszycie na bokach o czym zapomniałem.

Co do DM1 Pro S, to raczej nie, jestem antyfanem dużych myszek, miałem kiedyś w dłoni FK1 i bardzo źle mi leżała, a z tego widzę to jest to podobny kształt.
Odpowiedz
#4
(09-18-2017, 05:54 PM)Bocik napisał(a): Z tego co widzę na testgear, roccat taito control jest uznawana za średnio szybką, a wolałbym raczej coś szybkiego. Dodatkowo, chciałbym obszycie na bokach o czym zapomniałem.

Co do DM1 Pro S, to raczej nie, jestem antyfanem dużych myszek, miałem kiedyś w dłoni FK1 i bardzo źle mi leżała, a z tego widzę to jest to podobny kształt.

Nie znajdziesz obecnie czegoś takiego na rynku z sensorem 3360

roccat taito control można zaliczyć do średnio-szybkich. dodatkowo produkt na lata.
Odpowiedz
#5
Nie ma po prostu żadnej sensownej małej myszki z 3360??
Odpowiedz
#6
(09-18-2017, 06:16 PM)Bocik napisał(a): Nie ma po prostu żadnej sensownej małej myszki z 3360??

Szczerze ? dla mnie jest :) i to prze-chuj za przeproszeniem od każdej z 3360, razer deathadder elite.
miekki, "maślany" sensor coś na wzór starego da 3g, zresztą w g403 też miałem lekko to odczucie.
Dla mnie perfekcyjne sensory, nie wiem jak w nowych ss, bo tych nie tesotwałem (jeszcze) ale wkrótce to się zmieni.
to zależy od tego z czym będzie ci się lepiej grało - twoje preferecje i styl grania (chwyt) dł. dłoni.

Są myszki które mają swoich nabywców i to się nie zmieni, nawet jeśli mają ogrom negatywnych opinii.
Ja np. jestem bardziej nastawiony na sprawdzony w moim odczuciu gryzoń, który przez kilka lat, dekady używam niż na coś nowego.
Owszem testuję kilka myszek w ciągu roku, ale zawsze wracam do tej jedynej, sprawdzonej, używanej od kilku lat.

Można powiedzieć, że raczej ciężko mi się jest przestawić na coś innego, nowego.
Odpowiedz
#7
Ale co to wnosi do tematu? Bo nic nie napisałeś o małych myszkach, tylko o sensorach w Razerze. No fajnie że deathadder jest fajny, ale ja pytam o małą myszkę. Maaaaaałąąąąą
Odpowiedz
#8
Szukasz dla siostry czy dziewczyny myszki ? 20-21cm to myszki w segmencie,z naickiem na DUŻE. jeśli faktcznie szukasz małej myszki to logitech g 203 / pro, rival sensei 310 rozmiar 124~~ cm będą ok,
przy większej dłoni niema zbytnio co się rozwodzić.. emp.owl,da elite, g403,cm/ms-s,g502
na drugim planie g900,fm scream1.

Następnym razem jeśli zakładasz temat, sprecyzuj jakiej myszki dokładnie szukasz.
Chłopaki zazwyczaj patrzą na pierwszy post i do niego się dostosowują, uszanuj to i sprecyzuj bardziej swoja wypowiedź.
Odpowiedz
#9
"Fingertip (ten zwykły, v1)"
Sądzę, że to mówi wystarczająco o rozmiarze myszki jaka mnie interesuje. Jeżeli to nie mówi ci wiele, to rozmiary zbliżone do G Pro, czy ZA13 (od G Pro większe, od ZA13 mniejsze bądź równe).
Odpowiedz
#10
Dla mnie temat wyczerpany.
Porównaj sobie wszystkie myszki które zaproponowałem ci powyżej i sprecyzuj co ci lepiej leży w łapie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.