• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wybrać do gier fps?
#1
Cześć.
Niedawno padł wreszcie mój Alcor. Jedyne co na mnie zrobiło w tej myszy dobre wrażenie, to sensor.
Jakość wykonania myszy jak dla mnie jest słaba. Zaczęło się od coraz głośniej działających przycisków, przez zacinanie lewego i prawego przycisku myszy, aż po dwuklik lewego przycisku.Nie udało mi się tego naprawić.
Szukam teraz jakiejś myszy w cenie do 120 zł. Po kilku dniach spędzonych na czytaniu różnych opinii na temat różnych myszek, drogą eliminacji (np. opinie o awaryjności) wybrałem dwie. Steelseries Kinzu v3 i Roccat Lua. Która lepiej się sprawdzi w CS GO, Quake III Arena, Call Of Duty? Ale jestem też otwarty na inne propozycje, z tym że jestem wybredny (duża liczba opinii o awaryjności z miejsca przekreśla u mnie dany produkt).

jaką obecnie myszkę używasz: Genius Netscroll 120 :D
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows:średnia
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
w co grasz (podaj tytuły gier):Call of duty, CS GO, Quake III, Max Payne 3,
jaką masz obecnie podkładkę:A4tech mp200, Steelseries qck
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):3 (czasem 4)
twój budżet:120 zł
jaki chwyt stosujesz:fingertip (ale nie mam problemów z przestawieniem się na inne)
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni 19cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?2,5 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: obojętne
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:Porządniejsza jakość wykonania, mała awaryjność/ Co się zepsuło? Zacinały się przyciski główne, a z czasem pojawił się dwuklik.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Za propozycje Rivala 100 (chociaż chciałbym go, tylko ten dwuklik), Gigabyte XM300 (bardzo mi się podoba wygląd, ale rolka do kitu), czy Logitech G203 (tu już nie pamiętam czemu go odrzuciłem) dziękuję. Czytałem o ich awaryjności.
Odpowiedz
#2
Lubisz małe myszki? :) Lua jest nawet na moją dłoń (17 cm) przymała :) Kinzu v3 też należy do małych.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Przed CM Storm Alcor miałem A4tech F3. Raczej mała myszka nastawiona na granie w fpsy. Szybciutko mi podpasowała wagą i wymiarami. Później wymieniłem ją (sensor zaczął świrować, jakby się rozkalibrowywał) na Alcora i tu potrzebowałem kilku dni żeby się do niego przyzwyczaić.
Odpowiedz
#4
Aha, a w G203 nie pasował Ci kształt? Czy coś innego? Bo to dość mała i świetna myszka do gier. A może Roccat Kone Pure Black Edition? W tym budżecie zapewne można ją znaleźć. Nie każdemu może kształt pasować, ale wiele osób wychwala. Jest jeszcze nowsza wersja, ale sporo droższa.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
"Niedawno padł wreszcie mój Alcor" widze jesteś zadowolony :D
Rival 100 mógłby pasować, jednak mógłby być ciut za długi jak lubisz małe
Lua ok, ale sensor średni (grasz na low sens)
Wiem, że to jest poza budżetem, ale... sugerowałbym dołożenie do Roccat Kone Pure Owl-Eye. Albo conajmniej wersji Black Edition lub Military
Ta mycha jest według mnie najlepsza do fingera + Owl-Eye jakościowo jest świetna
Odpowiedz
#6
Wybranie Kinzu czy Lua'y, patrząc na gatunki w które grasz, to strzał w stopę :#
Sensor gorszy niż ten w CM'ie.
W dodatku Lua jest cholernie małą myszką :f
Pomijając już jej długość, to "ocierałem" kciukiem o podkładkę :v
Mam wrażenie, że ten Kone Pure będzie Ci leżał.
Ewentualnie coś z używek, wbrew pozorom warto.
Kształt F3 Ci odpowiadał, Kone też podobnie profilowany.
Mówisz, że miałeś problem z tym A4tech'em - nic dziwnego.
Myszki te mają nędznego PixArt'a (Tzw. V-track), w dodatku dosyć uzależnionego od powierzchni podkładki.
Jeżeli używałeś go na "200MP" od A4tech'a to właśnie trochę pomogłeś mu w robieniu "dyskoteki" pod twoimi nogami : p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
ja biedak recenzent kupiłem swojego 2 letniego Kona za 70 zł
daje radę, trochę skrzypi czasem lewy przycisk ale rzadko ;p
Odpowiedz
#8
Akurat starsze mychy, chodzące teraz po grosze, często przeżywają niejednego "flagowca" : p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@Ewelina. W G203 niezbyt podoba mi się kształt, ale odrzuciłem ją z innego powodu. Ogólnie przy wyborze jakiegoś sprzętu siedzę i czytam opinie na jego temat (polskie sklepy, fora komputerowe np. overclock.net i ich dział o myszkach, sklepy zagraniczne typu amazon, newegg). Od G203 odrzuciły mnie opinie o dwukliku po kilku miesiącach używania. Nie mam ochoty się bawić w odsyłanie sprzętu co kilka miesięcy. Obecnego Geniusa używam 8 lat. Na początku do pracy przy komputerze, później dodatkowo w grach (Q3, BF BC2, COD MW2) chociaż ciężko się na niej gra (przez takie sobie przyciski) tam gdzie liczy się refleks. Jak do tej pory myszka działa bez problemów. W międzyczasie przeżyła już dwa różne A4techy i tego Alcora.
Poczytam o tym Roccat Pure Black ale nowe raczej cenowo zbliżają się do 200zł. Dziękuję za odpowiedzi. :)

@Czyszczu. Gdzieś tutaj na forum byl mój tekst o wrażeniach z użytkowania Alcora po paru tygodniach. Już wtedy kilka rzeczy mi się nie podobało, a z czasem zaczęły pojawiać się nowe mankamenty. Jak kupowałem Alcora, to była to jeszcze w miarę nowa mysz wszędzie polecana i o wadach nikt nie pisał. Kilka tygodni temu czytałem opinie na temat tej myszy i ludzie mieli z przyciskami w niej problemy takie jak moje.
Rival 100. Bardzo mi się podoba ta mysz i zastanawiałem się nad kupnem, ale ma problemy z dwuklikiem i z rolką po kilku miesiącach.
O Military słyszałem chyba same pozytywne opinie, ale zbyt droga. Podobnie jak reszta wymienionych. Używanych jakoś nie chcę, bo nie wiem na co mogę trafić. Z kasą ciężko, a utopić pieniędzy nie chcę jak trafi mi się jakiś złom. Wiem, denerwujący jestem z tym wybrzydzaniem. :(

@XeXu. Wiem że mają gorsze sensory, ale chyba nie aż tak bardzo żeby je odrzucać. Kształt (poza niektórymi koszmarkami od Logitech) i wielkość
raczej nie ma dla mnie większego znaczenia. Bawiłem się różnymi myszkami (od paru minut, do kilku dni) i dałem radę się do nich przyzwyczaić.
Potrzebuję czegoś w cenie najlepiej do tych 120 zł, z w miarę dobrym sensorem i bardzo niską awaryjnością. Zaproponowałem Lua i Kinzu ze względu na dość dobre opinie o nich.
Odpowiedz
#10
Bez sensu jak dla mnie, ja wolałym dołożyć i nie narzekać, a te sensory z pewnością by ci przeszkadzały w grze
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.