• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc z doborem słuchawek (dłuższy opis)
#1
Witam,
poszukuję słuchawek 95% do grania 5% do muzyki i pozwolę sobie dłużej opisać swoją sytuację i wymagania :)

Do tej pory używałem jakiś słuchawek creative za gdzieś 80 zł. Gram głównie w strzelanki zaczynając od cs go (ulubiona gra), bf, wszystkei survivale itp... Dźwięk w moich dotychczasowych słuchawkach był po prostu do zaakceptowania - "bez fajerwerków". Problem ze słuchawkami zauważyłem od dużego update w cs go zmieniającego całkowicie dźwięk w grze... Od tej chwili w wielu sytuacjach nie mogłem ustalić pozycji przeciwników. W końcu słuchawki się zepsuły i u kolegi przetestowałem Roccat Kave XTD 5.1 - to był SZOK - nie zdawałem sobie sprawy z szczegółowości dźwięków jakie płynął z gier...

Z uwagi na powyższe, uważam że zakup dobrych słuchawek i tak będzie dla mnie przeskokiem w jakości dźwięku - dlatego budżet na słuchawki wyznaczam w maksymalnych granicach 200-215 zł. W tej chwili używam płyty głównej Z170A KRAIT GAMING R6 SIEGE z wbudowanym audi Relatek ALC 1150 (w najbliższym czasie zamierzam kupić kartę dźwiękową asus xonar dg - czy uważacie, że warto??) Chciałbym aby słuchawki miały dobry dźwięk i były trwałe - sprzęt dość często spada mi na podłogę lub chwytam go po omacku i o coś zaczepiam :)Do tej pory miałem welurowe pady, ale łapią one strasznie dużo kurzu (ale nie będę wybrzydzał jeżeli słuchawki będą ok)

Sam czytając wasze recenzję i inne znalezione w internecie rozważałem niżej wymienione:
- Superlux HD681 EVO MKII (~120 zł) - martwi mnie jakość wykonania słuchawek, gdyż czytałem wiele negatywnych opinii o ich trwałości (jutro będę miał okazję je wypróbować w sklepie, więc również je ocenię na żywo)
- steelseries siberia v2 (~150zł) (nie mam zaufania do tej firmy - podczas gdy moja myszka Roccata trzyma się bez zarzutu, to kolegi Rival jest w opłakanym stanie
- Sharkoon gsone (~190-200 zł) -kilka dobrych recenzji, gdzie wypadają lepiej niż popularne sharkzone h30-40, ale ciężko dostępne)
- Somic V2 (~215 zł) - wypadły u was rewelacyjne, jednak są najdroższe. Nie wiem czy ja wychwycę dźwieki tak szczegółowo, bo i tak przesiadam się ze slabego sprzętuu. Ponadto nie wiem czy będzie mi pasować to że są to słuchawki otwarte - nigdy takich nie miałem
- Creative Aurvana Live (215 zł) - starszy model, jakieś problemy z kablami (na pewno nic nie będę wymieniał)

Oczywiście wszelkie inne typy, również są dozwolone :) choć nie chciałbym wydać majątku na słuchawki, bo i i tak będą lepsze niż to co miałem do tej pory...
Przepraszam za dłuższy opis i z góry dziękuje za porady - kiedyś doradziliście mi mysz Roccat Kone Pure military i jest mega zadowolony -moja gra poprawiła się o ogromnie, a mysz jest trwała w porównaniu do sprzętu kolegów.
Odpowiedz
#2
przy tej płycie nie dokupuj Xonara - jakość jest porównywalna, więc sensu nie ma
siberie sobie odpuść ;p sharkoon nie ma żadnych solidnych recenzji, Evo są dobre, ale molżna kupić coś lepszego.
Brałbym Somic V2, na twoim sprzęcie dobrze zagrają (wbrew pozorom masz dobrą integrę, chyba nawet lepszej nie ma)
Jeśli chodzi o pozycjonowanie w Kavach to jest jedno z lepszych pod CSa - ale wszystko inne ssie, szczególnie muzyka. Generalnie brzmienie
Na Somicach będziesz miał wszystko git
Odpowiedz
#3
Dziękuję za pierwsza opinię. Bardzo dobre info z tą integrą.  byłem dzisiaj w sklepie i miałem możliwość przetestować siberie i evo...... Na początku zobaczyłem siberie i patrząc na jakoś wykonania - myślę ja pierd... te druty mocujące ten pałąk (tak to chyba się nazywa) to zerwę w 2 tygodnie... Potem zobaczyłem evo i niestety tu nawet nie ma drutów tylko zwykła skóra przyczepiona do plastiku (choć oczywiście słuchawki są 2 razy tańsze od konkurencji)....

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych somiców - jak mocowanie tego pałąka i tych bocznych chyba prowadnic (te boki słuchawek na plastikach to mi się już z 3 słuchawki złamały). Mam dość dużą głowę, a i słuchawkami często o coś zahaczę, dlatego wolałbym jakiś trwały  wytrzymały sprzęt (nie mam za bardzo gdzie ich sprawdzić przed zakupem).
Odpowiedz
#4
Co do płyty głównej, to lepsza integrę mają tylko płyty X370 :>
Przeglądając recenzje, strzelałbym w somic'i :d
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#5
No skłaniam się do wybrania somiców, ale właśnie w recenzji martwi mnie, że stwierdzenia: "plastiki nie wydają się specjalnie grube i mocne", "Łączenie muszli z pałąkiem również nie wydaje się zbyt wytrzymałe".
Odpowiedz
#6
Kave'y to słuchawki nadające się niemalże tylko do cs'a.
Świetne pozycjonowanie. Słyszysz wszystko. <- Jeżeli chodzi o cs'a.
Jednakże w porównaniu do innych modeli, szczególnie Somic'ów to wypadają bardzo słabo.
Na próżno szukać innych zalet :#
Scena, jakość dźwięku, komfort, ogólna szczegółowość - górują w innych słuchawkach za tę kwotę, porównując je do Roccat'ów.
Integrę masz bardzo dobrą.
Co do wyboru...
Somic'i są najlepszą opcją.
Tylko licz się, że są to słuchawki mocno naturalne.
Nie wiem czego słuchasz, ale może Ci brakować basu w różnej maści "jebaczach" i innych "trzepomózgach" :p
No i oczywiście jest to konstrukcja otwarta, jeżeliby Ci nie odpowiadała to alternatywą są ISK HD9999.
Brzmienie też dosyć naturalne, bardzo dobra scena, pozycjonowanie - również świetne do cs'a, jak i wszelakich gier czy muzyki.
Co do prowadnic w V2 - są metalowe, nie powinny się łamać.

Btw.
Jak u Ciebie wypadły Evo w porównaniu do Syberii?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Dziękuje za wszystkie porady i zdecyduje się na Somici. W końcu kiedyś świetnie doradziliście mi z zakupem myszki Roccat Pure military i po bardzo długim użytkowaniu mogę powiedzieć, że nie zamieniłbym ją na nic innego.




(08-10-2017, 08:13 PM)XeXu napisał(a): Btw.
Jak u Ciebie wypadły Evo w porównaniu do Syberii?

Odpowiadając na twoje pytanie to niestety posłuchać jak grają mogłem jedynie syberie, natomiast Evo mogłem jedynie "pomacać". Mogę jedynie porównać jakość materiałów i stwierdzam, że oba headsety nie są dobrze wykonane. Prowadnice są plastikowe w obu... Syberie mają słabe plastiki i te druciki na pałąku sądzę, że po roku by się urwały. Natomiast Evo niestety nie wiem czy nie wypadło jeszcze gorzej. Ten pałąk to zwykły materiał, który jak się spojrzy z góry widać że jest zamontowany na małej rurce z plastiku. Tutaj obstawiałbym, że wytrzymają z pół roku, a jak wiadomo w obu przypadkach producent uzna to za usterkę mechaniczną. Ponadto w Evo ten mały jack nie wyglądał za solidnie.... Obie konstrukcje są dość tanie i dlatego pewnie taka jest jakość tych elementów.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.