• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do cs go, 80zł, low sens
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: a4tech xl-740k
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): mała, koło 1.1 w cs
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 60cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): cs go, mmoprg rozne
  • jaką masz obecnie podkładkę: x7 300mp
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): boczne uzywam bardzo często, im wiecej przyciskow tym lepiej
  • twój budżet: ok. 80zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: ~2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: jeśli trzeba będzie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: upierdliwa negatywna akceleracja
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): duża

Tak więc szukam sobie myszki, pod uwagę biorę a4tech bloody a9, ze względu na oprogramowanie a4techa (uzywam często bindowania itd. w mmorpg), oraz lepszy sensor (a 3050) niż w mojej obecnej myszce. Znajdę coś lepszego? Bardzo mi zależy mi na braku negatywnej akceleracji przy szybszych ruchach - jest sens zmieniac mysz w tej cenie, czy nic to nie da?



Mam jeszcze pytanie odnośnie obecnej myszki: źle działa na mojej podkładce, a takze plastikowej z biedronki. Natomiast na okładce od zeszytu czy kartce papieru zapakowanej w koszulkę mogę sobie zapierdzielać tą myszką w te i na zad, i nic nie staje, w enotus test pokazuje mi wtedy prędkość około 4,5 m/s (moja podkładka - 1.2 m/s). Czy kupno plastikowej podkładki mogłoby rozwiązać problem? (Natec M33 lub M55)
Odpowiedz
#2
Jeżeli w tym xl 740 masz pixarta to na 300MP może lipnie działać (zresztą jak na wielu podkładkach, po prostu taki lipny sensor). Zamiast myszki kup do niej Tesoro Aegis X4 (najwyżej będziesz miał dobrą podkładkę na przyszłość). Przynajmniej u nas w bloody v3 dało się na niej całkiem dobrze grać z tym sensorem. na A9 tak samo będziesz wywoływał przy takim cm/360.
Odpowiedz
#3
Sensor w srodku to avago 6010 (laser) - specjalnie rozkręcałem kiedyś żeby sprawdzić :P
Odpowiedz
#4
hmm to może rzeczywiście plastikowa podkładka pomóc. Żeby się nie wpakować w koszty kup jakąś najtańszą najpierw.
Odpowiedz
#5
Właśnie bawiłem się przed chwilą i tak:
Mysz dobrze działa na "odbijających światło" powierzchniach, okładki od książek, koszulki do papieru. Na biurku, czy też plastikowej, śliskiej podkładce pod talerze nie, na biurku też nie, i na bardziej matowych okładkach od książek również nie.

Natec M33 będzie dobrym wyborem na początek?

@update:
Ok, update co do prędkości myszy, bo olewałem test resolution w enotus, przez co wyskakiwało mi 200 dpi, przy 600 ustawionych.

Przy podkładce skonstruowanej z koszulek do papieru prędkość 1.5, 600 dpi a na x300mp ledwo 0.5 m/s XD
Przy czym na tych koszulkach dobrze mi się grało w cs, myszka nie staje.

Także będąc w stanie grać komfortowo przy 1.5 zakup A9 czy innej z a3050 dalej mija się z celem?
Ew. jakaś najtańsza z droższych myszek dla low-sens?
Kupno plastikowej podkładki jednak odrzucam, drażniłoby mnie to szuranie i brak tego fajnego uczucia jeżdżenia po materiałowce.
Odpowiedz
#6
dokładasz 5 dyszek i masz Cm Storm Alcor, o ile 3-3.5mm LOD Ci nie będzie przeszkadzać.
Odpowiedz
#7
A jednak postanowiłem się nie posłuchać, i mając możliwość zwrotu, zakupiłem A9 :p

I co mogę powiedzieć: najlepsza myszka jaką do tej pory miałem. Brak akceleracji negatywnej, albo po prostu jej nie zauważam. Wygodna, dobrze wykonana, podobają mi się metalowe ślizgacze. Jedyne do czego mogę się przyczepic to kabel w oplocie który mi szura po podkładce, i płatne opcje w sterach :/

Teścik z enotusa:

[Obrazek: o9V9vFs.jpg]
[Obrazek: uNvsGnh.jpg]

Także, jakby ktoś miał taki sam dylemat jak ja to śmiało brać a9 :)
Odpowiedz
#8
Jak wysoki jest LOD, przy ilu płytach CD podłożonych pod myszkę przestaje reagować kursor?
Odpowiedz
#9
Przy 4 płytach.
Odpowiedz
#10
To standardowo dla A3050, to jest jego największa bolączka, bo żeby zmniejszyć loda musisz używać type fixa co zmniejsza max speeda.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.