• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 350 zł
#1
Obecnie używam: Razer Deathadder Chroma (poprzednia: Razer Mamba TE)
DPI: 400 (czasem zmieniam na 1000)
czułośc w grach niska
czułość w Windows: 6/11
gram głównie w CS:GO, rzadziej GTA, H1Z1
podkładka: Razer Golliatus Control duża 
przyciski używam wszystkie, łącznie ze scrollem i 2 bocznymi
budżet: do 300-350 zł
jaki chwyt stosujesz: zmienne, zależy od gry
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): różna, raz tak, raz tak ale częściej 131
leworęczna, ale myszkę trzymam w prawej
wielkość Twojej dłoni: 17 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?:obojętnie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Miałam Razer Mambę, w którym padł sensor po 3 miesiącach, a w obecnym DeathAdderze prawy przycisk myszy coś nawala. Ogólnie chciałabym unikać firmy Razer. 
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? - Tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Chciałabym aby myszka w dotyku nie była "plastikowa", aby było czuć jakość produktu. Lubię też jak jakiś element jest podświetlony, chociaż logo producenta. Dobrze gdyby myszka miała oprogramowanie, gdzie łatwo mogę sobie zmienić podświetlenie, DPI czy Hz.
Odpowiedz
#2
Nie każdy musi być po podstawówce, ale tak w skali od -10 do +1 to jak myślisz, na ile wygodnie się czyta taki tekst pisany jednym ciągiem prawie bez kropek? :D

Proszę, oto kilka enterów dla Ciebie






Oraz kilka przecinków i kropek
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
...............................................


Możesz kopiować je śmiało i wklejać, a jak Ci się skończą to napisz i dam Ci więcej xd

Chociaż spacje mogłeś dawać, bo słowo "Takuwagi" mnie rozje*ało :D

I nie to że się przypie*dalam, tylko pewnie nie jedna osoba jak to widzi to wychodzi z tego tematu bo czytać się nie da ;p

Co do myszki to poczytaj może o Rivalu 300, G403, G502. Sprawdź też polecane na stronie głównej test-gear.pl żebyś miał jakieś rozeznanie w tym. Po takich lekturach wybierz może 3 myszki z pasującym Ci sensorem, podświetlaniem i ilością przycisków czy co Ci trzeba, dobrą jakością wykonania i dobrymi przełącznikami, a później idź najzwyczajniej do sklepu i przymierz sobie te myszki. Możesz mieć w nich wszystko, ale jeśli nie będzie Ci wygodnie leżała w dłoni to zmarnujesz pieniądze ;)
Ja od siebie mogę G502 polecić (chociaż ma troszkę głośny scroll), ale tak jak mówię, myszka musi pasować do ręki.
Odpowiedz
#3
jak dodawałam post wszystko było wypunktowane, nie wiem czemu zmieniło się w ciąg, zaraz zmienię jak tak bardzo razi w oczy. ( ps. MIAŁA, a nie miał - jestem dziewczyną)
Rival 300 za duża mi się wydaje, i z tego co się orientowałam ma sensor 3310, słaby chyba. zobaczę te logitechy.
Odpowiedz
#4
(06-16-2017, 02:03 PM)Katieee napisał(a): jak dodawałam post wszystko było wypunktowane, nie wiem czemu zmieniło się w ciąg, zaraz zmienię jak tak bardzo razi w oczy. ( ps. MIAŁA, a nie miał - jestem dziewczyną)
Rival 300 za duża mi się wydaje, i z tego co się orientowałam ma sensor 3310, słaby chyba. zobaczę te logitechy.


Wybaczżenie rozróżniłempłciale ciężkosięczytało :D

Jeśli Rival 300 za duży to G502 może też być podobnego rozmiaru, chociaż ktoś ostatnio z ręką 18,5 pisał że mu za mała jest więc przymierz, bo każdy trzyma myszkę inaczej i każdemu inaczej sama mysz w dłoni leży. Trzeba po prostu sobie przymierzać jak buty.

Co do sensora to 3310 nie jest zły, ale fakt faktem, że płacąc 350zł fajnie jest celować już w najlepszy sensor i sam też na to zwracałem uwagę kupując mysz.

Trochę mniejsze i bardzo dobre są też DM1 Pro / Pro S (polecałbym matową ;p). Polski produkt, obie są takie same jeśli chodzi o wygląd i chyba jakość materiałów, z tym że DM1 Pro posiada sensor 3310, a DM1 Pro S sensor 3360. 

Jeśli chodzi o światełka, to w tych myszkach kolor logo jest zależny od czułości jaką w niej ustawisz i nie da się nic więcej konfigurować.

W G403 jak i w G502 kolory można ustawiać w sofcie dołączonym do myszy, są tryby świecenia itp, jeśli dla Ciebie to ważne to zwróć uwagę. 

Mysz Logitech G Pro jest też chyba dość mała, na sensorze 3366 i chyba świecenie sterowane w sofcie.
Odpowiedz
#5
Myślę, że Kone Pure Owl Eye by Ci przypadł do gustu. Chociaż niezbyt na 1+3+1, ale mówisz, że raz tak raz tak więc nie wiem ;p
Odpowiedz
#6
Sprawdziłam sobie, i ta G403 nawet nawet się wydaje.
Właśnie problem z tym "przymierzeniem" bo do najbliższego media expert/markt czy innego sklepu z jakimkolwiek wyborem mam 90 km :P Więc zapewne będę w ciemno kupować sugerując się sensorem i ewentualnymi opiniami.

Widziałam zestawienie myszek na których graj pro-gamerzy i zdecydowanie dominuje Zowie, ale z tego co się orientowałam to są to dość plastikowe myszki z brakiem gumy po bokach i brakiem softu, trochę słabo :(
Odpowiedz
#7
No właśnie dziwnie coś poradzić jak chwyt: "zależy od gry", a układ "różny, raz tak, raz tak" :D
I tak dobrze że nie napisała klasycznego "domyśl się" :D

Jak dla mnie to jeśli poważnie aż tak zmieniasz chwyt to poczytaj o wszystkich myszkach z przedziału cenowego i wybierz odpowiednio dla Ciebie wyposażoną, a następnie do sklepu i mierzyć. Nie ma innej rady. Ewentualnie można Ci tu w temacie podawać przykłady myszek jakie są i co możesz poczytać, ale koniec końców przymierzyć musisz.

Z tego co pamiętam to w Media Markt pan ze stoiska mi odpakowywał każdą myszkę jaką chciałem jeśli nie było na wystawie i sobie nimi "jeździłem" po jego biurku ;p Z tego co wiem to Media Markt to ten sam sklep co Saturn, więc pewnie można tak samo.
Nie wiem jak w np. x-kom z mierzeniem, ale na pewno jeśli tam zamówisz to Ci odpakują i możesz sobie zmierzyć i chyba nie musisz płacić jeśli będzie nieodpowiednia bo i tak masz tam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Zawsze możesz też zapłacić i najwyżej w ciągu 14 dni oddać.

Ogólnie to jest ustawowo zapisane że masz prawo do zwrotu towaru zamawianego przez internet do 14 dni od otrzymania. Nie wiem czy tak samo się to tyczy towaru zamawianego przez internet, ale z odbiorem w sklepie. W x-kom jest to gwarantowane przez sam sklep. Oczywiście nie obowiązuje to jeśli uszkodzisz towar czy gdy zniszczysz opakowanie.


Pro gamerzy mogą grać na wszystkim ;d Poza tym raczej grają na tym co ich najzwyczajniej w świecie sponsoruje (indywidualnie lub jako drużynę). Także się nie ma tym co sugerować.

Co do odległości to mimo wszystko myślę że warto się przejechać te 90km do większego miasta (to chyba 1.5-2h drogi), jak na jakieś pół dnia w weekend to chyba nie tak źle, a pewnie nie tylko po myszkę tam zajrzysz ;p
Odpowiedz
#8
To może ja od siebie ci zaproponuje razer deathadder elite,
wiem, że każdemu ja polecam ale mysz jak dla mnie jest idealna pod względem rozmiaru, kształtu i sensora.
akurat przetestowałem większość "topowych" myszek min. g403,fk1,ec2,rival300/100/95/ g502 i akurat razer leży mi najlepiej.
Odpowiedz
#9
Dziewczyna ma dłoń taką jak moja. Więc z doświadczenia w macaniu myszek i ich rozmiarów polecam: Steelseries Rival 100, Kinzu v3, Roccat Lua, Kone Pure Optical, Logitech G203, Zowie Za13 jeśli nie przeszkadzają Ci boczne przyciski po obu stronach. Najlepiej przymierz te myszki i zobaczysz która Ci dobrze leży. Ja obecnie używam Rival 100 i Logitech G203, sensory mają bardzo dobre.

Synth - nie za duża będzie dla naszych małych kobiecych dłoni? :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
W sumie nie spojrzałem, że to kobieta.. z drugiej strony jeśli poradziła sobię z da chroma to elite będzie dla niej w sam raz, na plus 50mln - omrony, względem 10 (chroma) i dodatkowo lepszy sensor - dla mnie powrót do starego, poczciwego 3g.
Myszka o dziwo jest polecana dla mid/hight handów, ale widziałem nawet jak trzymają ją clawem ^^
dla mnie ten kształt to majstersztyk, i to nie przypadek, że każdy próbuje zarobić na tym tak samo jak na starym dobrym ie 3.0/1.1
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.