• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 250zł do gier // Karta dźwiękowa +/- 150zł
#1
Cześć,

potrzebuję zakupić nowe słuchawki, gdyż obecne są już dość wysłużone (mam je jakoś ponad 5 lat) i trochę się już powycierały i porozklejały. Na wstępie napiszę, że słuchawki jakie szukam muszą mieć koniecznie mikrofon (nie gdzieś w kablu tylko normalnie wystający przed ustami). Moje obecne słuchawki nie posiadają mikrofonu i korzystam z Zalmana ZM-MIC1, który jest zaczepiony na kablu od słuchawek. Niestety nie jest to najlepsze dla mnie rozwiązanie, ponieważ muszę mówić nieco głośniej by było mnie komfortowo słychać (mikrofon będąc na kablu jest po prostu bardziej przy mojej szyi/poliku i nie ma jak zbierać dźwięku), a nie jest to dla mnie zbyt naturalne.



[*] jakie obecnie używasz? Beats by Dr DRE Solo (nie wiem dokładnie)

[*] czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
- jeśli tak – to jakiej?
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Jeśli jest sens kupowania karty dźwiękowej w cenie +/-70zł to może być.
 --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150): 
Płyta główna MSI H100M PRO-VD, Chipset dźwiękowy: Realtek ALC-887
Nie wiem jak to jest z kartami dźwiękowymi i nie znam się na tym kompletnie. Jeśli jakaś karta dźwiękowa do +/-70zł byłaby znacznie lepsza od mojej integry to można by coś pomyśleć. Na droższe karty dźwiękowe nawet nie mam co patrzeć.

[*] słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję): Głównie gry, trochę muzyki, myślę że i tak słuchawki pozwalające komfortowo grać będą też nadawały się do słuchania muzyki.

[*] jakiej muzyki głównie słuchasz? Wszystkiego co mi wpadnie w ucho, nie rozdzielam raczej na preferencje według gatunku

[*] w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?: CS:GO 

[*] twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?: +/-250zł

[*] stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Raczej równo ;) Nie wyobrażam sobie jeździć Lamborghini siedząc w nim na wielkim dildo zamiast fotela ;p

[*] jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?: Gram w domu, dobrze gdyby w miarę tłumiły dźwięki z zewnątrz ponieważ różnie bywa. Nie lubię też grać w gry "zbyt głośno" więc zdarza się obecnie usłyszeć co się dzieje poza słuchawkami.

[*] wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?: Nie mam pojęcia za bardzo jak to działa, raczej bliżej skoro tak lepiej w grach, zależy mi na tym by dobrze słyszeć przeciwników i móc na tej podstawie określić gdzie dany przeciwnik się znajduje.

[*] czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Studiuję w innym mieście niż mieszka rodzina, więc zdarza mi się że wracając na jakiś weekend/święta zabieram ze sobą słuchawki. Jeśli chodzi o lany raczej nie i póki co nie bardzo planuję ;p

[*] co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Brak mikrofonu, uszkodzenia mechaniczne. Co do dźwięku to nie mam porównania z innymi słuchawkami.

[*] dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Nie mam pojęcia, raczej głównie liczy się dla mnie dźwięk, komfort i cena. Jeśli jakieś słuchawki z podanych pod tematem propozycji będą szczególnie brzydkie to dopiero wspomnę.


/edit
Nie wiem co się zjebało z tymi gwiazdkami na początku ;p
Odpowiedz
#2
Ogólnie znalazłem taką kartę dźwiękową:
Roccat Juke https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-r...10-761036/

Czy poprawi ona jakoś zauważalnie jakość dźwięku w porównaniu z moją integrą? Odczuję jakąś różnicę w grze czy podczas słuchania muzyki?

Słuchawki jakie póki co znalazłem to HyperX Cloud Black https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-...wr-636654/

Nie wiem czy to dobre słuchawki, ale z opinii wynika że powinny idealnie sprostać moim wymaganiom.
Odpowiedz
#3
Z tego co kojarzę juke to syf, więc raczej nie. Hyperx są spoko, sam je mam tylko z doświadczenia Ci powiem że są lepsze do muzyki niż do grania :P
Odpowiedz
#4
Żyje tu kto? :D

Znalazłem też: http://www.euro.com.pl/sluchawki-dla-gra...m=referral
Są w Test-Gear'owej HALL OF FAME jako:
rewelacyjne do CS'a
wygodne
z mikrofonem
gamingowy design

Tylko dziwi mnie trochę cena 249zł, bo niby kosztują 400 według Ceneo.
Odpowiedz
#5
(06-11-2017, 02:28 PM)Vesu napisał(a): Z tego co kojarzę juke to syf, więc raczej nie. Hyperx są spoko, sam je mam tylko z doświadczenia Ci powiem że są lepsze do muzyki niż do grania :P

Własnie też już wyczytałem że Juke to syf i nie warto brać tego typu kart dźwiękowych. Chyba kupię pierw słuchawki, a jak dozbieram to za jakiś miesiąc pomyślę o xonar dg, na morelach za jakieś 137zł chyba jest.
Odpowiedz
#6
jeśli zamierzasz kupić Roccat Kave XTD, to musisz wiedzieć, że na nich muzyki nie "posłuchasz"
będzie to męczarnia dla uszu ^^

co do karty dzwiękowej, nie ma sensu kupować nowej xonar dg.. za stówkę wyrwiesz o niebo lepsza xonar d1 - używana na olx
karty dźwiękowe rzadko kiedy się psują bez ingerencji człowieka

dodatkowo na xonarze roccaty wydają z siebie lekki szum, co było dla mnie irytujące.
podobno na creativach tego nie było.
Odpowiedz
#7
(06-11-2017, 02:56 PM)Synth napisał(a): jeśli zamierzasz kupić Roccat Kave XTD, to musisz wiedzieć, że na nich muzyki nie "posłuchasz"
będzie to męczarnia dla uszu ^^

co do karty dzwiękowej, nie ma sensu kupować nowej xonar dg.. za stówkę wyrwiesz o niebo lepsza xonar d1 - używana na olx
karty dźwiękowe rzadko kiedy się psują bez ingerencji człowieka

Dlaczego męczarnia dla uszu? Co w nich jest nie tak pod tym względem? Nie jestem jakimś specem od brzmienia i słucham muzyki na słuchawkach od czasu do czasu ;p Na siłowni czy na mieście słucham z telefonu + zwykłe douszne Samsungowe/Sony co były dodawane do tel. i jakoś w sumie mi nie przeszkadza nic ;d


Taka karta będzie git i będzie pasowała do mojej płyty? https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-c...00-609902/
Odpowiedz
#8
apetyt rośnie w miarę jedzenia.. ja akurat szanuję każdy grosz jaki wydam na sprzęt i nie chcę mieć czegoś co gra jak słuchawki za 50zł..
w moim przypadku wolę wydać na słuchawki które zagrają podobnie w cs'ie, i móc posłuchać muzyki na przyzwoitym poziomie - sugeruje się isk hd 9999.

nie wiem jak zrozumieć myśl "czy będzie pasowała" ?
jeśli chodzi Tobie o to czy wsadzisz ją do swojej płyty to odpowiedź - tak

różnicy wielkiej w dźwięku tu nie będzie...
od siebie proponuję upolować na allegro xonara dx
https://allegro.pl/listing?string=xonar%...e-1-2-0511
Odpowiedz
#9
(06-11-2017, 03:44 PM)Synth napisał(a): apetyt rośnie w miarę jedzenia.. ja akurat szanuję każdy grosz jaki wydam na sprzęt i nie chcę mieć czegoś co gra jak słuchawki za 50zł..
w moim przypadku wolę wydać na słuchawki które zagrają podobnie w cs'ie, i móc posłuchać muzyki na przyzwoitym poziomie - sugeruje się isk hd 9999.

nie wiem jak zrozumieć myśl "czy będzie pasowała" ?
jeśli chodzi Tobie o to czy wsadzisz ją do swojej płyty to odpowiedź - tak

różnicy wielkiej w dźwięku tu nie będzie...
od siebie proponuję upolować na allegro xonara dx
https://allegro.pl/listing?string=xonar%...e-1-2-0511

Też szanuję każdy grosz i dlatego chcę wybrać jak najlepiej i nie żałować, dlatego też założyłem ten temat. Z tego co czytam to Roccat Kava 5.1 mają mega dobre pozycjonowanie i bardzo dobrze się nadają w grach FPS. Gorzej z nimi przy muzyce, ale czy będzie gorzej niż w moich obecnych słuchawkach? 

Co do karty dźwiękowej - czy będzie pasowała to tak, miałem na myśli płytę główną. Wiem już, że muszę szukać karty dźwiękowej ze złączem PCI-E. 
Co do Xonara DX za 100zł to fajna opcja, ale przyznam że boję się kupować używane części, szczególnie że 100zł to wcale nie mało.

Przeczytałem też taką opinię odnośnie Roccat Kava 5.1 i kart dźwiękowych przy okazji:
Secik gra dobrze (gry) z kartą muzyczną która ma wzmacniacz słuchawkowy, inaczej dzwięk bedzie płaski, polecam do niego kartę creativa,(np soundblaster Z) wszelkie Asusy Xonary są za jasne do tych słuchawek. Ogólnie spoko słuchawki, ale tylko i wyłącznie do gier, zresztą do tego zostały stworzone. Jeśli ktoś zamierza je kupić to tylko wersję 5.1 Analog, inne (starsze) wersje miały wady konstrukcyjne.
Odpowiedz
#10
To fakt, w pozycjonowaniu są znakomite.
Efekt dźwięku będzie na pewno na plus, nawet nie ma co porównywać do słuchawek dokanałowych za 50zł

ale jeśli masz kupić słuchawki i potem żałować to kup isk hd 9999, nie dość że o wiele bardziej wygodne (nigdy w życiu nie miałem wygodniejszych słuchawek na uszach) to dźwięk w nich jest o 2-3 klasy bardziej wyeksponowany, lepszy niż w tych "zalanym plastikiem" roccatach

miałem 1 dzień roccaty i odesłałem na rzecz isków, nie żałuję ani trochę. Problem w roccatach był od samego początku wyjęcia ich z pudełka.. miały strasznie płaski dźwięk i szumiały..
miałem też inne spostrzeżenie na nie ze względu na to że, wcześniej miałem dobre słuchawki hyperx cloud i chciałem coś lepszego.. z lepsza, większą scena
ostatecznie padło na iski, które chłopaki mi polecili i nie żałuję ani złotówki :)
na chwilę obecną sprzedałem swoje bd 990tki w których to tylko słuchałem muzyki i jutro odbieram bd mmx 300, zobaczymy.. wiem że na 101% będą mniej wygodne niż isk, jak będą się źle sprawdzać w csie, zostanę przy iskach.

masz teraz skalę porównawczą jak słuchawki za niespełna 12 stówek mają się do isków za 250zł~~
i uwierz, że mam za sobą kilkadziesiąt rozegranych meczy gfinity, faceit i marną rangę globala w csie i za żadne skarby nie wymieniłbym tych słuchawek, może jutro się to zmieni :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.