• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz , podkladka - CS GO
#1
Witam. Na wstepie chcialbym przeprosic za brak polskich znakow (pisze z niemieckiej klawiatury) no i oczywiscie chcialbym przywitac forum oraz cala redakcje, moderatorow (jako nowy uzytkownik).

Gram tylko w CSa GO, dlatego chce dobrac wszystko tak, aby gralo mi sie jak najlepiej.

jaka obecnie myszke uzywasz: Razer DA 3.5 G
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czulosci w grach (wystarczy wpisac – niska, srednia lub wysoka): CS GO - 2.14
czulosc w Windows: 6/11
czulosc w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400
ile cm przejezdzasz myszka aby wykonac pelny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): na obrot potrzebuje poltora podkladki SS QCK
w co grasz (podaj tytuly gier): CS GO
jaka masz obecnie podkladke: SS QCK MOH Edition
ile przycisków uzywasz w myszce (czy uzywasz boczne): raczej tylko te podstawowe
twój budzet: ok 260 zl
jaki chwyt stosujesz: palm grip
jakie jest Twoje ulozenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jestes lewo czy prawo reczny/a? prawo reczny
jaka jest wielkosc Twojej dloni (w cm, od konca palca do zgiecia nadgarstka, zmierz jak na ponizszym obrazku): ok 19 cm
jaka jest szerokosc twojego palca wskazujacego (zmierz jak na powyzszym obrazku)? na oko ok 1,2/1,5
czy chcesz zmienic swój chwyt?: raczej nie
co w twojej obecnej myszce chcialbys zmienic najbardziej/co sie zepsulo?: chce po prostu nowego gryzonia
czy nowa myszka musi byc kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wygladu myszki): --


PODKLADKA

jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) - w trakcie kupowania :D
jaką masz podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? - QCK - mogla by byc minimalnie szybsza, ale chcialbym przy tym dobra kontrole
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): raczej materialowa (qck to pierwsza taka "gamerska podkladka" - nie mam doswiadczenia z innymi
jaki rozmiar by Cię interesował: cos typu qck + (moze byc wieksza)
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: raczej tak
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: wolna / srednia - raczej wolna/srednia - tak, aby kontrola byla bardzo dobra
czy podkładka
musi być kupiona w Polsce? tak
maksymalna cena za podkładkę? 120 zl
uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) - nie mialem nic innego niz SS QCK


Ogolnie jesli chodzi o myszke to zastanawiam sie nad DA 2013/Chroma (z tym, ze podobno Chroma ma gorszy grzbiet, no i klik inny w porownaniu do wersji 2013) oraz Zowie EC1-A.

Jesli chodzi o podkladke to mysle nad Zowie G-SR, ale boje sie troche niebieskiej powierzchni . Teoretycznie na czarnym sensory maja najlepsze parametry, dlatego sam fakt innego koloru mnie odrzuca.

Z gory dziekuje za cierpliwosc i przeczytanie tego malego poematu :D
Pozdrawiam
#2
Również Cię witamy :)

- Jak szukasz niewielkiej odmiany to wybierz Zowie Ec1-A - której kształt jest "łagodniejszą" wersją Deathaddrera.
- Zowie G-SR o której wspominasz powinna być idealna. Troche szybsza od Qcka ale przy tym ma świetną kontrolę.
#3
W sumie ksztalt DA jest w porzadku, a z tego co czytalem (np w waszej recenzji) EC1-A ma specyficzny skok przyciskow - tego sie troche obawiam. Jesli mialbym wziac Razera to pojawia sie kolejny problem - 2013 czy Chroma. Ostatnio mialem w reku Chrome i faktycznie ten material na grzbiecie jest taki - hmm szorstki? Obok byla wersja 2013 WOT Edition i trzymalo sie go raczej troche lepiej z tym, ze nie wiem jak to sie ma do zwyklej wersji. No i podobno jest roznica na przyciskach - w starszej wersji jest przyjemniejszy klik. Jest to spory dylemat, bo aktualnie w RTV AGD mozna dostac Chrome za bodajze 229 zl (chyba taka sama cena jak 2013).

Co do podkladki - Skoro ta Zowie jest tak dobra to trzeba sie zastanowic. Ogolnie z tego co sprawdzalem to malo "pro playerow "ma ta podkladke. Sporo jest QCK+ ( i tutaj tez sie zastanawiam czy jej po prostu nie kupic - wieksza wersja uzywanej przeze mnie podkladki), sa tez Goliathusy Speed - tez nad nia myslalem, ale nie wiem czy by nie byla za szybka, ale co zauwazylem - raczej uzywana wlasnie z Deathadderem.

Pisze to wszystko, poniewaz nie mialem zbytnio stycznosci z takim sprzetem - w sumie wnioskuje wlasciwie tylko na opiniach/recenzjach - .
#4
Cytat:Co do podkladki - Skoro ta Zowie jest tak dobra to trzeba sie zastanowic. Ogolnie z tego co sprawdzalem to malo "pro playerow "ma ta podkladke. Sporo jest QCK+ ( i tutaj tez sie zastanawiam czy jej po prostu nie kupic - wieksza wersja uzywanej przeze mnie podkladki), sa tez Goliathusy Speed - tez nad nia myslalem, ale nie wiem czy by nie byla za szybka, ale co zauwazylem - raczej uzywana wlasnie z Deathadderem.
Po pierwsze większość z tych graczy jest sponsorowana i ma na imprezach lanowych go reklamować. Po drugie dlaczego zakładasz, że ci proplayerzy znają się na sprzęcie? W większości wypadków większe znaczenie ma przyzwyczajenie do konkretnego kształtu lub sensora, a to, że są dobzi na jakiejś myszy lub podkładce nie znaczy, że nie byliby lepsi na innej (aktualnie najnowsze zestawiania wyposażenia graczy pokazują, że wielu z nich zrezygnowało właśnie ze znanych uznanych produktów steelseries czy razer i poszła na przykład w zowie). Po trzecie podkładka jest nowa i nie sądzę, by gracze od razu kupili ją dlatego, że gdzieś ktoś im powiedział, że jest dobra, będąc w posiadaniu na przykład miesięcznego goliathusa czy qck.
#5
Chyba zrobie troche inaczej. Kupie G-SRa i pogram jeszcze na swoim DA - myslicie, ze powinien wspolpracowac z ta podkladka bez zadnych problemow? W sumie to chcialbym w nim wymienic slizgacze i moze jest tu ktos na forum kto doradzilby mi jakiej firmy slizgacze bylyby odpowiednie do Deathaddera (3,5 G-respawn). Na allegro widze slizgacze firmy miceskatez oraz corepad . Pozdrawiam
#6
Wybierz Hotline Games z ebay.com (co prawda czekasz do 30 dni, ale są to bardzo dobre ślizgacze) możesz wybrać sobie rożne grubości, także zamów sobie od razu kilka kompletów i będziesz miał spokój na długo.
#7
Chyba jednak postawię na QCK+. Może za jakiś czas ją zmienię, ale wczoraj po miesiącu przerwy od komputera stwierdziłem, że na moim QCK nie jest źle. A myszkę kupię - DA 2013 lub Chroma. I tu prośba o pomoc osób, które miały styczność z dwoma modelami. Czy to prawda, że DA Chroma ma gorszy grzbiet ? ( i jak to wygląda komfort przy dłuższej rozgrywce względem modelu 2013). Pozdrawiam
#8
niestety nie mieliśmy DA '13
#9
jedyny sens kupowania DA chromy zamiast zowie ec-a jest, gdy grasz w gry typu moba i koniecznie potrzebujesz trochę szybszych przełączników kosztem jakości materiałów i problemów ze sterownikami razera. W twoim wypadku, szczególnie, że akurat zowie ma używana przez ciebie w grze wartość dpi (nie ma ona takich możliwości konfiguracji jak razer) będzie to zdecydowanie lepszy wybór więc zastanów się jeszcze raz nad kupnem razera.
#10
Kupiłem DA Chromę, wywaliłem sterowniki (ustawiłem sobie na laptopie ustawienia myszy, bo Deathadder ma pamięć na jedno ustawienie) i gram sobie na nim. Myślę, że myszka jest całkiem dobra (fakt, raczej bez sterowników chodzi lepiej, ale mimo wszystko, sporo profesjonalnych graczy gra na chociażby DA 2013- i nie mówię tu, że Razer jest the best, tylko że myszka ma całkiem przyzwoity sensor no i kształt, który wielu osobom poprostu odpowiada). Zowie nie wziąłem, ale kiedyś pewnie spróbuję. Dziękuję Wszystkom za pomoc :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.