• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki ~700zł
#1
  • Jakie obecnie używasz?
    MadCatz Tritton 720+
  • Czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    Nie używam, nie planuję. Płyta główna MSI Z87-G45
  • Słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    Gry 60:40 muzyka. 
  • Jakiej muzyki głównie słuchasz?
    Klasyczna, rap, RnB, jazz, blues, DnB, dubstep i ambient. Wszystkiego po równo, ale bardzo lubię duży bass. 
  • W jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
    FPS/RPG/RTS. Priorytet ma CS:GO, prawdopodobnie tylko do tej gry będą używane.
  • Twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
    700zł
  • Stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
    Zdecydowanie po równo. Dźwięk jest bardzo ważny, ale zdarza mi się siedzieć ze słuchawkami na głowie przez 13 godzin bez przerwy - komfort musi być zapewniony.
  • Jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    Koniecznie zamknięte. 
  • Wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
    Bez preferencji, nigdy nie miałem okazji sprawdzić. 
  • Czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    Nie
  • Co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
    Pałąk jest zbyt sztywny, słuchawki po założeniu na moją (dosyć dużą) głowę napinają się i albo mocno uciskają, albo po ich rozłożeniu spadają. Do tego plastik przy pałąku zdążył już popękać. 
  • Dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    Nauszne, mogą być duże, waga nie ma znaczenia. Koniecznie przewodowe. Duże pady, przy obecnych słuchawkach są idealne. 
Odpowiedz
#2
Przy tym budżecie rozważ jednak kupno karty dźwiekowej, ewentualnie dac'a jeśli chcesz poczuć różnice w brzmieniu.
ja bym ci zasugerował kupno isków hd 9999 + aim SC808, będzie to fajne uzupełnienie.

Jeśli zostajesz przy kupnie samych słuchawek to polecam beyerdynamic dt 770, 32 ohm. jeśli lubisz dużo basu to nr 1 w tej cenie.
jednak musisz się liczyć z tym że, nie wykorzystasz nawet połowy potencjału tych słuchawek na zintegrowanym układzie.
Odpowiedz
#3
(05-23-2017, 08:19 PM)Synth napisał(a): Przy tym budżecie rozważ jednak kupno karty dźwiekowej, ewentualnie dac'a jeśli chcesz poczuć różnice w brzmieniu.
ja bym ci zasugerował kupno isków hd 9999 + aim SC808, będzie to fajne uzupełnienie.  

Jeśli zostajesz przy kupnie samych słuchawek to polecam beyerdynamic dt 770, 32 ohm. jeśli lubisz dużo basu to nr 1 w tej cenie.
jednak musisz się liczyć z tym że, nie wykorzystasz nawet połowy potencjału tych słuchawek na zintegrowanym układzie.

Czy beyerdynamic dt 770, 32 ohm nie są droższe niż 700zł? Według rozpiski na głównej stronie wersja 32ohm jest do 900zł, a wersja Pro do 700. Jak to wypada cenowo, jakościowo w porównaniu jednej do drugiej? Nadadzą się te słuchawki do CS'a? 

Jeżeli karta tak poprawia jakość to z chęcią ją dokupię, ale dopiero w lipcu. Wtedy do budżetu dojdzie kolejne 700zł. Póki co potrzebuję same słuchawki, do 700zł, z myślą kupna karty.
Odpowiedz
#4
(05-23-2017, 08:32 PM)Glokk napisał(a):
(05-23-2017, 08:19 PM)Synth napisał(a): Przy tym budżecie rozważ jednak kupno karty dźwiekowej, ewentualnie dac'a jeśli chcesz poczuć różnice w brzmieniu.
ja bym ci zasugerował kupno isków hd 9999 + aim SC808, będzie to fajne uzupełnienie.  

Jeśli zostajesz przy kupnie samych słuchawek to polecam beyerdynamic dt 770, 32 ohm. jeśli lubisz dużo basu to nr 1 w tej cenie.
jednak musisz się liczyć z tym że, nie wykorzystasz nawet połowy potencjału tych słuchawek na zintegrowanym układzie.

Czy beyerdynamic dt 770, 32 ohm nie są droższe niż 700zł? Według rozpiski na głównej stronie wersja 32ohm jest do 900zł, a wersja Pro do 700. Jak to wypada cenowo, jakościowo w porównaniu jednej do drugiej? Nadadzą się te słuchawki do CS'a? 

Jeżeli karta tak poprawia jakość to z chęcią ją dokupię, ale dopiero w lipcu. Wtedy do budżetu dojdzie kolejne 700zł. Póki co potrzebuję same słuchawki, do 700zł, z myślą kupna karty.


https://www.ceneo.pl/24321037#mh=S8o1FzW...l5jol3q9A0

Słuchawki w csie sprawdzają się bardzo dobrze, swoją drogą są to rebrandy słuchawek qpad 1339 / beyerdynamic mmx 300, w których to płacisz za wbudowany mikrofon.


Nie zastanawiaj się i bierz, na pewno nie będziesz żałował, a słuchawki na lata.
Odpowiedz
#5
Jakieś alternatywy? Może coś z mikrofonem? Jak sprawdza się 7.1 virtualne/realne?

+Jakaś polecana karta dźwiękowa (koniecznie zewnętrzna) do tych słuchawek? https://www.ceneo.pl/24321037#mh=S8o1FzW...l5jol3q9A0
Odpowiedz
#6
Z 5.1 to za bardzo nie mieliśmy słuchawek, chociaż były u nas min. Roccat Kave 5.1 w wersji Analog - sprawdzają się pod kątem pozycjonowanie bardzo dobrze, naprawdę łatwo na nich się określa kierunki, ale dobre, muzyczne słuchawki oferują o wiele więcej ;) Dlatego odpuść sobie 5.1/7.1
Mikrofon lepiej dokupić, bo szczerze mówiąc w większości słuchawek mikrofon nie powala, a zresztą w muzycznych słuchawkach mikra nie masz ;D
Kup sobie jakiegoś porządnego DACa, poczytaj audiofanatyka, dobierz coś pod swój gust muzyczny i dobierz w taki sposób, aby źródło dobrze uzupełniało się ze słuchawkami (czyli np. basowe słuchawki - jasna albo neutralna dźwiękówka, nigdy nie rób tak, że np. basowe słuchawki i basowe źródło - będzie wtedy zamulony dźwięk.) To nie jest takie trudne ;D
PS Fakt, ISKI 9999 to może być to czego potrzebujesz, jeśli nie chcesz przepłacać. Troszkę bardziej "budżetowe" niż te beyerdynamic, ale grają naprawdę przyjemnie i powinny wystarczeć. Na pewno będzie różnica na plus. Do tego zalmana na kabel za 20 zł i jest git ;) Jak masz większe aspiracje na mikro to bierz coś z wyższej półki, ale imo do codziennego zastosowania (ts, skype) nie ma to sensu.
Odpowiedz
#7
1. alternatywa z mikrofonem polecam słuchawki audio-technica ATH-PG1 / ATH-PDG1 ale nie wiem czy ci się ich wykonanie i wygoda spodoba.
2. nie sprawdza się, odpuść sobie wszystkie 5/7.1, jak dla mnie są to tzn. zabawki, tylko porządne słuchawki stereo
3. z dac;ów coś jasnego myślę że się nada, ale nie doradzę bo się nie znam.
Odpowiedz
#8
ISK 9999 vs BEYERDYNAMIC DT770 PRO 32OHM?
Jak wypada porównanie? Cenowo i jedne i drugie wypadają poniżej 700zł więc są akceptowalne. Kwestia jakości, komfortu, dźwięku, a totalnie nie mam porównania. Które sprawdzają się lepiej?

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition jako DAC do DT770?

Zakładając, że wezmę DACa i Dt770, którą ich wersję powinienem wybrać? 32, 80 czy 250Ohm?
Odpowiedz
#9
ja bym brał 32 ohm zeby i na telefonie tez czasem posluchac jak coś, do tego co piszesz te DTki spoko będą
Odpowiedz
#10
(05-23-2017, 10:31 PM)Glokk napisał(a): ISK 9999 vs BEYERDYNAMIC DT770 PRO 32OHM?
Jak wypada porównanie? Cenowo i jedne i drugie wypadają poniżej 700zł więc są akceptowalne. Kwestia jakości, komfortu, dźwięku, a totalnie nie mam porównania. Które sprawdzają się lepiej?

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition jako DAC do DT770?

Zakładając, że wezmę DACa i Dt770, którą ich wersję powinienem wybrać? 32, 80 czy 250Ohm?

Wygodniejsze są iski, w beyerdynamicach, co prawda mam dt 990 pro na welurach ale problem jest z tym że, często się regulują i muszę przestawiać bo spadają z uszu ^^

Audiotrak będzie idealny pod dt 770, 

32 ohm, jw.  łatwiejsze do napędzenia, dodatkowo w 32ohm nie masz welurów, dla mnie plus ze względu na lepsza izolację.

ps. ktoś kiedyś wrzucił filmik taylor swift w bd 770, 200% do seksapilu ^^
https://www.youtube.com/watch?v=6wyYucOEqV8
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.