• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygodny fotel, krzesło do komputera - 1000zł
#1
Witam.
Chciałbym kupić jakiś dobry fotel do komputera. Dużo przesiaduję przed komputerem, także komfort siedzenia to dla mnie priorytet. Nie mam zamiaru po 3-4h odczuwać bólu pleców, czy pośladków. Myślałem nad DXRacerem. Dużo osób poleca te fotele, ale jak jest z tą skórą ekologiczną? Nie odpada po jakimś czasie, nie klei się do pleców itp? Którą serię polecacie F czy D? Prosiłbym, aby wypowiedziały się osoby, które mają te fotele. :)
Do wydania mam maksymalnie 1000zł, mile widziane są też tańsze propozycje, jednak tylko te sprawdzone.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
ja posiadam dokładnie ten model: http://www.dxracer.pl/art92_fotel-komput...51-nw.html od ok. roku i bardzo sobie chwalę. Wcześniej sprawdzałem w stacjonarnym sklepie serię F i D i ta druga bardziej mi przypasowała. Nie da się ukryć, że jest bardzo komfortowa, chociaż nie ukrywam, że siedziałem na wygodniejszych fotelach takich mięciutkich z prawdziwej skóry, ale na dłuższa metę jak fotel jest za miękki to przynajmniej w moim przypadku zaczyna mnie kręgosłup pobolewać. Rozkładane siedzenie było konieczną opcją, bo często z tego korzystam przy oglądaniu filmów więc tu dxracer spełnia swoją rolę w 100%. Lubię te boczne wypustki bo zabezpieczają przez bocznym skrzywieniem. Poduszeczka pod lędźwie jest mega nie wygodna i wydaje mi się, że powinna być jakoś lepiej wyprofilowana, także jej w ogóle nie używam. Zagłówek jest konieczny, bo bez niego trochę twardo i nie ma o co głowę oprzeć, niedorobione jest trochę mocowanie tego zagłówka bo jak się czymś zahaczy to od razu spada. Pod katem jakości wygląda dobrze i nie ma się specjalnie do czego przyczepić.
Dodam jeszcze, że wcześniej siedziałem na takim fotelu standardowym biurowym ze skóry, później miałem przez chwilę ten z ikei materiałowy z wysokim oparciem, ale z obu byłem nie zadowolony z wygody i znacznie częściej odczuwałem dolegliwości kręgosłupa, także dxracer w moim przypadku okazał się decydowanie najlepszy. Nie ukrywam, że wygląd fotela też ma dla mnie pewne znaczenie i pod tym względem jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Zanim cokolwiek kupisz, to polecam Ci przejść się po różnych sklepach (dxracery mają np. w agata meble) i posiedzieć trochę na różnych fotelach, bo może się okaże, że dla Ciebie lepiej się sprawdzi coś mocniej profilowanego, miększego/twardszego itp.
Np. Kolega t4co to tylko na piłce od pilatesu siedzi i mówi, że mu wygodnie i wzmacnia kręgosłup w ten sposób ;D także każdy ma swoje upodobania i potrzeby ^^.
Odpowiedz
#3
Skóra jest zimna i nieprzyjemna w dotyku gołym tyłkiem:) Polecam materiałowe.
Kubełkowe fotele są fajne na zakrętach, ale takich przed komputerem nie ma:) Totalnie zbędny gadżet.. ale ładnie wygląda jak lampki na choince :)
Odpowiedz
#4
@up
kiedy właśnie nie jest zimny, mam kanapę z normalnej skóry i tam rzeczywiście zawsze jest ona chłodna, ta sztuczna z DX'a nie cierpi na taki problem co jest jej plusem ;)

ja tam mam manię bocznego skręcania tułowia to te elementy po bokach dobrze temu zapobiegają :) Powiedziałbym, że jest on taki pół-kubełkowy, bo jednak w aucie takie fotele są przeważnie lepie profilowane, tu jest raczej proste oparcie z wypustkami po bokach :P . Na szczęście się nigdzie nie świecie hehe, ale wrażenie wizualne robi na prawdę dobre, co oczywiście należy traktować jako bajer i na pewno pod tym tylko kątem nie wybierać fotela ;)
Odpowiedz
#5
Sztuczna skóra jest mało trwała. Miałem kanapę i fotel, po 2-3 latach pękała sama z siebie. Pod koniec jej życia dołączył do rodziny pies - przyśpieszył degradację 10x
Odpowiedz
#6
zobaczymy jak będzie za 2-3 lata :)
Odpowiedz
#7
(01-14-2015, 10:37 PM)Hya napisał(a): ja posiadam dokładnie ten model: http://www.dxracer.pl/art92_fotel-komput...51-nw.html od ok. roku i bardzo sobie chwalę. Wcześniej sprawdzałem w stacjonarnym sklepie serię F i D i ta druga bardziej mi przypasowała. Nie da się ukryć, że jest bardzo komfortowa, chociaż nie ukrywam, że siedziałem na wygodniejszych fotelach takich mięciutkich z prawdziwej skóry, ale na dłuższa metę jak fotel jest za miękki to przynajmniej w moim przypadku zaczyna mnie kręgosłup pobolewać. Rozkładane siedzenie było konieczną opcją, bo często z tego korzystam przy oglądaniu filmów więc tu dxracer spełnia swoją rolę w 100%. Lubię te boczne wypustki bo zabezpieczają przez bocznym skrzywieniem. Poduszeczka pod lędźwie jest mega nie wygodna i wydaje mi się, że powinna być jakoś lepiej wyprofilowana, także jej w ogóle nie używam. Zagłówek jest konieczny, bo bez niego trochę twardo i nie ma o co głowę oprzeć, niedorobione jest trochę mocowanie tego zagłówka bo jak się czymś zahaczy to od razu spada. Pod katem jakości wygląda dobrze i nie ma się specjalnie do czego przyczepić.
Dodam jeszcze, że wcześniej siedziałem na takim fotelu standardowym biurowym ze skóry, później miałem przez chwilę ten z ikei materiałowy z wysokim oparciem, ale z obu byłem nie zadowolony z wygody i znacznie częściej odczuwałem dolegliwości kręgosłupa, także dxracer w moim przypadku okazał się decydowanie najlepszy. Nie ukrywam, że wygląd fotela też ma dla mnie pewne znaczenie i pod tym względem jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Zanim cokolwiek kupisz, to polecam Ci przejść się po różnych sklepach (dxracery mają np. w agata meble) i posiedzieć trochę na różnych fotelach, bo może się okaże, że dla Ciebie lepiej się sprawdzi coś mocniej profilowanego, miększego/twardszego itp.
Np. Kolega t4co to tylko na piłce od pilatesu siedzi i mówi, że mu wygodnie i wzmacnia kręgosłup w ten sposób ;D także każdy ma swoje upodobania i potrzeby ^^.
A jak Ci się na nim siedziało w lato? Nie kleiły ci się plecy, nie ślizgał Ci się tyłek itp?
Niestety nie mam możliwości, żeby sprawdzić osobiście ten fotel, więc pozostaje mi zakup przez internet.
To którą serię wybrać, F czy D?
Odpowiedz
#8
jak na każdym tego typu materiale, bez koszulki źle się siedziało bo plecy się przylepiały :P. Stosowałem materiałową narzutkę i było git ;) jak wagowo nie przekraczasz powiedzmy 80 paru kilo i wzrostowo 183 to obie serie się sprawdzą. Obczaj sobie rozmiary obu serii i sam wybierz, nikt Ci nie powie co lepsze dla Ciebie jak ty sam ;)
Odpowiedz
#9
Jak ktoś nie ma klimatyzacji w mieszkaniu, to nie ma opcji żeby nie kleić się do eko-skóry :) Delikatnie sytuacje ratuje wentylowanie ( czyli masa małych dziurek ) ale na zdjęciu ich nie widać. Dla skóry w lecie wystarczy odrobina słońca aby zaczęła parzyć :) Miałem w mieszkaniu Eko-skórę tapczan + fotele - popękana. U wujka prawdziwą skórę tapczan + fotele - cała po latach. Siostra ma fotel komputerowy z eko skóry - popękany. W pięciu samochodach różne wersje skórzanej tapicerki, w każdej marce zupełnie inna jakość i trwałość..

+ w samochodzie dużo mniej się kurzy
+ łatwo dbać o jej czystość ( pod warunkiem że jest czarna )
+ fajnie wygląda

- zimna zimą
- bez klimy - masakra
- nagrzana nie do dotknięcia
- bez wentylacji poci plecy

W domu:
- poci i klei się do ciała latem - brak klimatyzacji w mieszkaniu
- eko-skóra - mało trwała, po kilku latach pęka bez powodu
+ oczywiście dobrze wyglada jako nowa

Daleko szukać nie trzeba:

http://skora-info.pl/Ekosk%C3%B3ra

"Syntetyczna skóra w branży można powiedzieć, że jest młodszym bratem prawdziwej skóry. Znajduje się w niższym segmencie cenowym. Syntetyczna skóra jest mniej trwała od prawdziwej skóry. W szczególności na powierzchni siedziska, podłokietników dochodzi do przerwań powłoki, często jeszcze w okresie gwarancyjnym lub wkrótce potem.
Typowe uszkodzenia ekoskóry na meblach w miejscach używania (fotele, podłokietnik, Zagłówek)"

http://skora-info.pl/images/thumb/6/6e/E...dzenia.jpg
http://skora-info.pl/images/thumb/4/4d/E...dzenia.jpg
http://skora-info.pl/images/thumb/0/07/E...dzenia.jpg

"3-letna kanapa z ekoskóry. Pęknięcia górnej warstwy materiału."
http://skora-info.pl/images/thumb/2/25/E...dzenia.jpg
http://skora-info.pl/images/thumb/8/8c/E...dzenia.jpg


Meble z ekoskóry - jedne z najgorzej wtopionych ponad 2000pln w moim życiu.

Weź coś z normalnej, porządnej tkaniny:)
Odpowiedz
#10
Odkopię temat, ale nie chcę zakładać nowego, skoro podobny już jest. :)

Gdzie można wypróbować tego typu fotele? Bo rozważam kupno, ale wolałbym jednak swoją szanowną część ciała w takie coś posadzić zanim wydam 1100zł. Mam na myśli firmy dxSeat, dxRacer, akracing, czy im podobne :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.