• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klawiatura gry/grafika
#1
Krótka historia życia: pracuje jako grafik. wiec oprócz klawiatury i myszki na biurku jest tablet (wacom pro S) i 27 calowy pro monitor, to wszystko zajmuje sporo miejsca. 
Ja parę lat temu napaliłem się szczerbaty na suchary na makra i kupiłem logitech g110. W makra bawiłem się może pierwszy miesiąc, teraz nawet w programach ja po prostu pamiętam skróty klawiaturowe co jest bezpieczniejsze niż makra, bo jak w biurze mam jeden komputer, a zdalnie pracuje na swojej jednostce to tylko bym się męczył. Od kiedy używam tabletu wielkość klawiatury zrobił się przeszkadzający. Dlatego potrzebuje czegoś mniejszego, ale chce coś równie solidnego jak g110. 
Ciężko mówić tu czy dużo pisze, pisze jak korzystam z facebooka czy poczty jedynie :), a tak to skróty i pojedyncze klawisze w programach i wiadomo gry(fps/moba). A nie chce klawiatury apple :), kocham kolor czarny i białe rzeczy appla po prostu mnie drażnią :).
[*]twój budżet: max 500 zł
[*]jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? ta która będzie odpowiedniejsza :)
- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:


  1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze? nie
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? raczej przeznaczenie praca/gry 40/60


[*]czy chcesz podświetlenie? w sumie mi się podoba, ale nie jest konieczne.
[*]czy chcesz makra? nie są koniecznie byle były klawisze funkcyjne do regulacji dźwięku.
[*]czy chcesz dodatkowe klawisze? oj nie, chyba że do kontroli dźwięku.
[*]czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie, szkoda mi miejsca 
[*]czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? numpada w ogóle nie używam, wiec nie widzę sensu. 
[*]twoje uwagi (wygląd, firma): mała, czarna ;)
Odpowiedz
#2
W sumie wydaje mi się, że najodpowiedniejsza byłaby dla Ciebie Ozone Strike Battle na Cherry MX Brown. I pograsz przyjemnie i popiszesz. Nie ma sensu brać czegoś droższego bo nie zależy Ci na światełkach.
Masz klawisze funkcyjne, klawiatura maksymalnie mała, te przełączniki będą dobre. Jakościowo jest przyzwoita, więc z tej strony nie powinno być żadnych problemów. Podświetlenie jest czerwone, dość ładnie się prezentuje moim zdaniem. Poczytaj recenzję na naszej stronie, ale wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór dla Ciebie
Odpowiedz
#3
Rozważ klawiaturę zaprezentowaną w tym wątku:
http://test-gear.pl/forum/showthread.php...165&page=2

Jakościowo nie ma porównania do większości klawiatur mechanicznych na naszym rynku.
Szansa na VAT jest niewielka - sklep zaniża wartość produktów na deklaracjach celnych.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#4
chodzi tobie o ikbc c87 ? jakie przelaczniki najlepiej dla mnie ? czerwone ?
Odpowiedz
#5
Ikbc C-87 na MX Brown lub Blue - wydaje mi się, że nielinearne przełączniki polepszą Twój komfort pracy. Sygnał zwrotny ze strony przełącznika zapewni Ci większą precyzję podczas korzystania ze skrótów.

Osobiście wybrałbym zapewne MX Blue gdyż pisanie na nich daje mi największą satysfakcję - dla przeciętnego zjadacza chleba są one jednak zdecydowanie zbyt głośne.

https://goo.gl/9mKapv - sprawdzony, solidny Pan chińczyk.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
macie jakies doswiadczenia z logitech g pro ?
Odpowiedz
#7
mówisz o myszce?
Odpowiedz
#8
Raczej mowa o tej klawiaturze: http://gaming.logitech.com/en-us/product...g-keyboard
Odpowiedz
#9
Jakość wykonania G Pro stoi na najwyższym poziomie.

Nie przypadły mi do gustu hybrydowe, autorskie przełączniki Logitecha. Mają membranowy, nijaki feeling i wyższy punkt aktywacji - przypuszczam, że niektórym graczom mogą się podobać. Są też wyjątkowo równe i najprawdopodobniej będą bardzo trwałe.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#10
tak, nie pomyliłem działów :) plagocki dziękuję za odpowiedź :) przy pracy lub pisaniu jest to irytujace (zbyt czułe) ?

myslalem ze za okolo 600zł mozna oczekiwac jakiejs porzadnej klawiatury bez bloku numerycznego :(
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.