• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tani mechanik
#1
Poszukuje taniego mechanika w pelnym rozmiarze (z blokiem numerycznym). Nie wrzucam formulki, bo i tak chyba w wersji "jak najtaniej" nie ma to zbytnio sensu.. :)
Jedynie na czym mi zalezy zeby przelaczniki nie byly niebieskie - clicki sa za glosne :) wiec tanie chinczyki raczej odpadaja, chyba ze istnieja jakies wersje na innych switchach. 
Generalnie priorytetuje przelaczniki w taki sposob: brown (najbardziej porzadane) -> black -> red

Na chwilę obecną znalazłem takie produkty:
- Genesis rx75 - przelaczniki OUTEMU Black (~200 zł)
- Bloody b720 (~220 zł) - i tutaj nie mam pojecia co to sa za przelaczniki? Ktos mial / ma te klawiature, jest w stanie cos wiecej o nich powiedziec, da sie wymieniac keycapsy?
- Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kailh Brown (~ 270 zł)

Co o nich sądzicie? Jest sens w nie inwestować, czy może coś innego?
Jestem otwarty na inne propozycję, bo słabo znam rynek ;)



Pytanie nr 2: jaki jest obecnie najtanszy mechanik na mx brown (dalej z numpadem) dostepny w Polsce (ew. w europie z przesyłką)? Mi udało znaleźć się za 460 zł CM Storma Masterkeys Pro L z podswietleniem bialym. Nie ma naprawdę nic tańszego?
Odpowiedz
#2
tu masz poglądowe ceny (nei wszystkie aktualne ;p) http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury...anicznych/

swego czasu byłna promocji asus strix po 400 zł,
tak to masz spoko klawkę np. Genesis RX85 za 349 zł na Kailh Brown

tak to niestety te lepsze modele zaczynają się w okolicach 400 zł

popatrz na allegro jest też sporo używanych mechaników poniżej 300 zł z MX Brown i innymi przełącznikami, czasem warto tam kupować.
Odpowiedz
#3
(04-27-2017, 09:14 AM)Hya napisał(a): tu masz poglądowe ceny (nei wszystkie aktualne ;p)

chyba większość :p i już pomine fakt, że niektóre linki prowadzą do zupełnie innych klawiatur :)

(04-27-2017, 09:14 AM)Hya napisał(a): tak to masz spoko klawkę np. Genesis RX85 za 349 zł na Kailh Brown

już jak płacić 350 zł, to sądzę że lepiej dorzucić jeszcze stówke i kupic coś na MX Brownach, oczywiście jak ktoś je woli ;)
czyli generalnie nie ma już tanich mx brownow ? przeglądałem forum to widziałem, że kiedyś polecaliście jakieś klawiatury w kwotach 350 na brownach.

Co do allegro to widziałem, że tanio sprzedają tam klawiatury na layoucie DE - mocno różni się od UK, bo jak tak patrzę to chyba nie widzę różnicy, oprócz miliona niepotrzebnych znaczków na keycapsach :)
Odpowiedz
#4
bo czasem na tych porównywarkach jak zejdzie kalwiatura ze sklepów to z niewiadomych przyczyn dają jakieś randomowe produkty pod stary link :D
Kiedyś był świetny np. CM Ultimate po ok. 389 zł na MX brown. Niestety wszystko podrożało.

DE ma mały shift i zamienione Z z Y + np. U i A z kreską ;D

E na allegro są też z US layout (długi lewy shift, normalne znaki), UK layoutu raczej też nei chcesz ;D szukaj tylko US Int.

UK i DE sie unika
Odpowiedz
#5
(04-27-2017, 10:52 AM)Hya napisał(a): UK i DE sie unika

no jakbym kupowal to raczej bym unikal :) nie przepadam za tym krotkim shiftem
Odpowiedz
#6
B720 jest bardzo spoko do gier, pisanie porównywalne z resztą liniowych
takie nieco twardsze, minimalnie cięższe redy, ale wciąż lżejsze od Blacków
polecam ;)
Odpowiedz
#7
(04-27-2017, 01:25 PM)Czyszczu napisał(a): B720 jest bardzo spoko do gier, pisanie porównywalne z resztą liniowych
takie nieco twardsze, minimalnie cięższe redy, ale wciąż lżejsze od Blacków
polecam ;)

kiedy bedzie recenzja na stronie ? :)
Odpowiedz
#8
w wakacje jak bede mial czas ;p
niedlugo Hiszpania ;) jutro wesele na któro nie chce mi się iść :/ a dziś szkoła :D zaraz ide do budy...
Odpowiedz
#9
a ja robie inne recenzje :P
Odpowiedz
#10
Ale jesteście zapracowani..... ;)

Mam jeszcze pytanie, co prawda początkowo skreśliłem chińskie klawiatury, ale w sumie dlaczego by nie potestować :) tak więc czytałem tutaj (i na stronie) że nie polecacie outemu blue, bo są nierówne sztywne i w ogóle lipa - spoko. Przeglądałem sobie ali i oprócz outemu można też znaleźć zorro - ktoś coś wie na temat tych switchy? Jeszcze tańszy odpowiednik outemu? Czy może lepsze od outemu?

I jeszcze chciałbym spytac czy ktoś miał przyjemność porównywac kailh black i outemu black?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.