• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do gier FPS
#1
Witam interesuje mnie zakup nowej myszki , ponieważ moja obecna odmawia mi posłuszeństwa.
jaką obecnie myszkę używasz: Rival 300
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows:5/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400 dpi 500hz
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 50 cm 
w co grasz (podaj tytuły gier): Counter-Strike: Global Offensive  
jaką masz obecnie podkładkę: QCK + 
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):2 boczne
twój budżet: 250 zł 
jaki chwyt stosujesz: Palm grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:Myszka jest trochę za duża.Sensor zaczął wariować. Nie działa także scroll i lewy przycisk myszy.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Odpowiedz
#2
DM1 Pro S. Idealnie m się widzi (dłoń w sam raz). Obyś trafił na dobre przyciski i idealnie :)
Odpowiedz
#3
Gigabyte xm300 za 150 zł wydaje sie calkiem dobrym wyborem. Ten sam sensor co w deathadderze (ale bez tego smiesznego oprogramowania, a wiec bez jego wiekszosci wad w precyzji) i o podobnym ksztalcie.
Ew. Zwazywszy na wysoki budzet mozesz sprobowac czegos od Zowie. Kwestia głównie kształtu - zwazywszy na lepszy feeling sensora ja wybralbym jednak Gigabyte :p
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
(01-03-2017, 03:28 PM)Moon napisał(a): Gigabyte xm300 za 150 zł wydaje sie calkiem dobrym wyborem. Ten sam sensor co w deathadderze (ale bez tego smiesznego oprogramowania, a wiec bez jego wiekszosci wad w precyzji) i o podobnym ksztalcie.
Ew. Zwazywszy na wysoki budzet mozesz sprobowac czegos od Zowie. Kwestia głównie kształtu - zwazywszy na lepszy feeling sensora ja wybralbym jednak Gigabyte :p

Ogólnie przymierzałem w sklepie deathaddera i nie przypadł mi do gustu więc ten gigabyte odpada
Odpowiedz
#5
to weź DM1 PRO S
Odpowiedz
#6
(01-03-2017, 06:18 PM)Czyszczu napisał(a): to weź DM1 PRO S


Jakoś nie przekonuje mnie ta myszka a szczególnie to że może mi się trafić felerna sztuka. 


Ostatnio jeszcze przymierzałem myszkę Logitech G403 ,która  przypadła mi do gustu i chciałbym wiedzieć czy warto kupić tą myszkę  ?
Odpowiedz
#7
To, że się to zdarza i wielu ludzi pisze to nie powinno Cię przerażać, większość dotyczy DM1 Pro i jest ,,nagłaśniane na forum" bo mycha powstawała razem z testgear, w wersji S to zdarza się bardzo rzadko (chyba ze 2 razy slyszałem?).
G403 jak Ci pasuje tez mozesz wziac
Odpowiedz
#8
(01-03-2017, 02:44 PM)Czyszczu napisał(a): DM1 Pro S. Idealnie m się widzi (dłoń w sam raz). Obyś trafił na dobre przyciski i idealnie :)

DM1 Pro właśnie odsyłam do sprzedawcy bo jest dla mnie sporo za duża, a mam dłoń o podobnej wielkości co autor tematu (mam 17 cm) i czułam dyskomfort, ciężko było nawet swobodnie sięgnąć scrolla. Nie wiem, może innym o małych dłoniach będzie pasować, może mają inny chwyt, ja mam claw grip, trochę też fingertip grip, to w sumie zależy na jakiej myszce jestem.

Na zdjęciu po lewej DM1 Pro, po prawej Steelseries Kinzu v3, widać różnicę w rozmiarze, Kinzu jest mniejsza, węższa, lżejsza, idealnie leży w dłoni. Na pewno dla osób z większą dłonią DM1 będzie idealna, no ale nie można mieć wszystkiego. Rozumiem że większość graczy to płeć męska, mają duże dłonie, a dla dziewczyn ciężej dobrać myszkę bo większość jest robiona właśnie pod duże dłonie. Ale może wyjdzie kiedyś myszka firmy Dream Machines o wymiarach Kinzu v3 na mniejsze dłonie i z oprogramowaniem dzięki któremu da się wyłączyć migające światło :)


[Obrazek: IMG_20170104_122129.jpg]
Odpowiedz
#9
(01-04-2017, 12:01 PM)Ewelina napisał(a):
(01-03-2017, 02:44 PM)Czyszczu napisał(a): DM1 Pro S. Idealnie m się widzi (dłoń w sam raz). Obyś trafił na dobre przyciski i idealnie :)

DM1 Pro właśnie odsyłam do sprzedawcy bo jest dla mnie sporo za duża, a mam dłoń o podobnej wielkości co autor tematu (mam 17 cm) i czułam dyskomfort, ciężko było nawet swobodnie sięgnąć scrolla. Nie wiem, może innym o małych dłoniach będzie pasować, może mają inny chwyt, ja mam claw grip, trochę też fingertip grip, to w sumie zależy na jakiej myszce jestem.

Na zdjęciu po lewej DM1 Pro, po prawej Steelseries Kinzu v3, widać różnicę w rozmiarze, Kinzu jest mniejsza, węższa, lżejsza, idealnie leży w dłoni. Na pewno dla osób z większą dłonią DM1 będzie idealna, no ale nie można mieć wszystkiego. Rozumiem że większość graczy to płeć męska, mają duże dłonie, a dla dziewczyn ciężej dobrać myszkę bo większość jest robiona właśnie pod duże dłonie. Ale może wyjdzie kiedyś myszka firmy Dream Machines o wymiarach Kinzu v3 na mniejsze dłonie i z oprogramowaniem dzięki któremu da się wyłączyć migające światło :)


[Obrazek: IMG_20170104_122129.jpg]

1cm różnicy w długości dłoni to jest już dość duża różnica, sama zauważ, że kinzu według specyfikacji jest tylko 0.85 cm krótsza od dm1 pro, choć moim zdaniem dm1 jest nadal trochę za duża pod dłoń 18 cm. Jakbyś nadal szukała zastępstwa za kinzu to rozmiarowo powinna ci pasować roccat kone pure (w wersji black edition lub wersja 2017, dostępna dopiero od kwietnia), choć kształt jest inny i moim zdaniem nie tak wygodny jak kinzu.
Odpowiedz
#10
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Postanowiłem zamówić myszkę ZOWIE EC1-A. Jak myszka przyjdzie to postaram się napisać co o niej sądzę.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.