• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik, następca dla redów
#1
  • twój budżet: 700 zł, ale im mniej tym lepiej
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechanik brown (blue odpada ze wzgledu na click), no chyba ze black lub speed ?
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? duze, szczuple, nie masywne :)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? tak - programista
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie, gry beda stanowic do 30% czasu uzytkowania
  • czy chcesz podświetlenie? tak
  • czy chcesz makra? nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? tak - multimedialne, fizyczne na plus, jako fn najlepiej na bloku srodkowym (home insert...)
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? raczej nie, ale jak bedzie to plus
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): musi to byc klawiatura pelna, w chwili obecnej posiadam Quickfire TK na MX Redach - jest to dobra klawiatura jednak layout TK sprawia mi duzo problemow (jest po prostu malo wygodny, trzeba caly czas myslec o wlaczaniu i wylaczaniu numpada). Dodatkowo przelaczniki MX Red jak dla mnie srednio nadaja sie do pracy - zbyt czesto wciskam przypadkowe klawisze (nie wiem czy to wynika z faktu braku umiejetnosci pisania na klawiaturze czy to taka specyfika redow ;) )
  • uklad: US (długi lewy shift), enter plaski lub odwrocona litera L, backspace bez roznicy
W związku z powyższym obecnie zastanawiam sie nad dwoma produktami:
- Genesis RX85 - od dawna interesowala mnie ta klawiatura, jednak po Waszej ostatniej recenzji jestem bardziej skłonny spróbować
- Quickfire XTi - Cherry MX Brown - jako że obecnie posiadam Quickfire i jestem generalnie z niego zadowolony, to przesiadka na innego wydaje mi sie dosyc naturalna

Mam tez pytanie do osob ktore mialy kontakt z produktem Genesis, jezeli przesiadlbym sie z CMStorma na produkt, no co tu duzo mowic, z nizszej polki czy moze to byc odczuwalne w uzytkowaniu, mam na mysli jakosc wykonania itp, dla przykladu w recenzji pisaliscie o srednim wykonaniu stabilizatorow dla duzych przyciskow - spacje naciskam zawsze przy prawej krawedzi klawisza.

Kailh Brown vs Cherry Brown... ? :(

PS: quickfire tk bedzie na sprzedaz, stan jak mazenie :p
Odpowiedz
#2
Kailh lepsze do gier, Cherry lepsze do pisania
CMy troszkę lepsza jakość wykonania, ale ta w RX85 jest zadowalająca ;)
Odpowiedz
#3
Ile za ta Quickfire ?

Odemnie rozważ patriot v760 albo cmstorm triggerz np jeśli chcesz wygodna podkładkę
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
Jeszcze mam takie pytanie, czy w Quickfire XTi jest podobne zachowanie klawisza Fn jak w wersji TK? Tzn po 5 sekundach sie lockuje i klawisze funkcyjne przestaja byc klawiszami funkcyjnymi a staja sie klawiszami specjalnymi (multimedia, itp, itd). Jest to bardzo irytujace zachowanie... generalnie nie znalazłem w internecie żadnej informacji żeby XTi posiadało taką samą funkcjonalność więc zakładam że jej nie ma, ale szukam jakiegoś potwierdzenia moich przypuszczen.
Odpowiedz
#5
Tego nie wiem ;(
Wydaje mi się, że może być podobnie, w końcu to ta sama klawa tyle że z blokiem lub bez...
Odpowiedz
#6
w xti musisz naciskać fn + dany klawisz aby aktywować specjalną funkcję, normalnie działa f1 f2 f3 1 2 3 jak nie nacisniesz fn.
Odpowiedz
#7
Zastanawiam się wciąż nad tym nateciem, jednak nie udało mi się go nigdzie znaleźć żeby potestować, więc mam pytanie. Znam browny od cherry i od roccata suory (chyba to sa TTC ? ). Jakby porównać do tych dwóch te browny od kailh?
Odpowiedz
#8
Kailh lepsze do gier, mniej wyczuwalny guzek, łatwiej się wciska, nie przeszkadza on podczas gier, takie bardzie liniowe są, haczenie jest łagodniejsze
Odpowiedz
#9
Jak rozumiem to odniesienie do Cherry, a ktos ma jakies doswiadczenie z Roccat Suora i przelacznikami TTC - tez browny, cena taka jak natec rx85 ?
Odpowiedz
#10
TTC wydają się gorszej jakości, mniej równe.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.