• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura Mechaniczna
#1
  • twój budżet:250-300
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:nwm, nie znam się na przełącznikach to będzie moja 1 klawiatura mechaniczna.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?średnio
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?znaczy nie wiem jaka jest różnica między taką pod 100% gry a np pod pisanie lub 50/50              
      ale w sumie kupuje ją specjalnie do gry(league of legends), bo do pisania najzwyklej mi wystarcza moja aktualna klawiatura Genesis r33
  • czy chcesz podświetlenie? fajnie jakby było, ale jeśli ma na tym stracić tą wydajność czy coś w tym rodzaju to nie, wole tą lepszą beż światełek
  • czy chcesz makra?nie, nie używam
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?chyba nie aktualnie mam jakieś od dźwięku, poczty, przeglądarki ale nie użyłem ich od zakupienia klawiatury więc nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod http://test-gear.pl/forum/forumdisplay.p...nadgarstek?znaczy nwm bo w sumie ładnie wygląda ale nwm czy mi może to pomóc, polepszyć w jakiś sposób
    bo w tej genesis to ta podpórka ma ile z 3cm i to tak czasem odkładam na nie go kciuk xd
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?nie jestem pewny bo w sumie nie korzystam z num pada wcale (są okoliczności ale to bardzo rzadko) ale nwm czy będę mógł się przyzwyczaić  ale też będzie więcej miejsca na biurku więc jeśli jest taka opcja mogę ją przyjąć :D 
  • twoje uwagi (wygląd, firma):nic
pytanie: duża jest różnica między taka klawiaturą mechaniczna za 300zł a taką genesis r33 za 50zł?? bo to będzie mój pierwszy raz z klawiaturą mechaniczną i w sumie różnica w cenie jest wielka, a jestem ciekaw jak z wydajnością :P
Odpowiedz
#2
Różnica jest bardzo duża w moim odczuciu, więc warto :D
Jeżeli możesz dołożyć te ~30 zł, to brałbym tą http://www.skapiec.pl/site/cat/3142/comp...#from80061 na MX Brown.
Odpowiedz
#3
tam przy tym pytaniu czy 100% pod gry czy nie, to kierujemy sie glosem większości i opiniami, więc jak ktos pisze np. tylko do fps'ów to wiadome, że niebieskich switchy nie polecimy ;)

w twoim przypadku pod rtsy to bym brał brazowe switche, to np. masz tego genesis rx85 - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...esis-rx85/

z tenkeylesów to niestety trzeba dołożyć 100 zł więcej i masz np CM masterkeys pro m white

cala różnica polega na kompletnej zmianie kliku, czy poprawią Ci się wyniki w grze? pewnie nie, ale poprawi Ci się komfort pisania i grania
ot samo naciskanie klawiszy moze stac sie przyjemnoscia na mechaniku :)
Odpowiedz
#4
znaczy chyba żle sprecyzowałem odpowiedz czy może byc klawiatura z tenkeyless bo chodziło mi o to że wygląd i ogólnie mi sie nie podoba ale jeśli znajdzie się fajna klawiatura z tenkeyless to już ją wezme :D
więc śmiało podawać klawiatury z numpadem :D bo chetnie takie przyjme, tą co poleciłęś czyli genesis rx85 nie przypadła mi jakoś wyglądem.
Odpowiedz
#5
Masz Tesoro Excalibur V2 na Kailh Brown, nieco droższe (pytanie czy Ci odpowiada niebieskie podświetlenie).
PS klawa nie straci na wydajności ;p
Podpórki są przereklamowane ;) Ta w RX85 dla osoby o moich dłoniach (21cm) to... Podpórka, która dosięga do śródręcza xD Nie obliczyli tego chinole.
PS 2 do gier lepiej brać Kailh niż Cherry (Brown), lepiej się gra, są łagodniejsze w kliku
Odpowiedz
#6
(04-15-2017, 09:53 AM)Czyszczu napisał(a): Masz Tesoro Excalibur V2 na Kailh Brown, nieco droższe (pytanie czy Ci odpowiada niebieskie podświetlenie).
PS klawa nie straci na wydajności ;p
Podpórki są przereklamowane ;) Ta w RX85 dla osoby o moich dłoniach (21cm) to... Podpórka, która dosięga do śródręcza xD Nie obliczyli tego chinole.
PS 2 do gier lepiej brać Kailh niż Cherry (Brown), lepiej się gra, są łagodniejsze w kliku

oo ten tesoro excalibur v2 jak dla mnie sliczny tylko za drogi ;/ 384zł czegoś tańszego nie byłoby ?, no chyba że już nie ma wyboru to może i ją kupie ale wolałbym coś tańszego o te 50-80zl no i jednak bez podpórki tylko miejsce bedzie zawadzać, przeanalizowałem sobie w sumie teraz i racja ;p za małe są
Odpowiedz
#7
dobra zdecydowałem się na tesoro excalibur v2 i powiedziałem że jeszcze 380zł może być ale ogarnąłem że klawiatura jest niedostępna nawet na stronie producenta, myślałem qpad mk-50 ale też niedostepna i w sumie nwm czy wrócą szybko, czy wgl wrócą ;[
Odpowiedz
#8
pewnie wyprzedali cały nakład, to teraz z rgb są chyba już tylko ale to droższe, zawsze możesz używek poszukać Tesoro, Cougar, CM, Corsair, raczej klawki nei padają ;)
Odpowiedz
#9
a klawiatura CM Storm Quickfire TK MX Brown dobra? 420zl raz mozna zaszaleć i tak nie mam jej zamiaru wymieniać przez długi okres :P jedynie boje się o ten motyw z strzałkami ale w sumie nawet ok bo strzałek rzadko używam a tak to będę korzystał z numpada i ogólne pytanie czy zadowoli mnie ta klawa w grach i czy warto ją brać
Odpowiedz
#10
Zamiast Quickfire TK zdecydowanie lepiej wziąć Masterkeys Pro M ze względu na standardowy układ pierwszego rzędu klawiszy.

Najbardziej uciążliwy jest brak klawisza Delete przy aktywnym bloku numerycznym - pracując z cyframi trzeba się trochę nażonglować.
Poza tym klawiatura jest jak najbardziej godna polecenia. Wykonana porządnie - powinieneś być z niej zadowolony.

Potrafi w niej wysiąść podświetlenie pojedynczych przełączników - domena wszystkich klawiatur wyposażonych w diody Dual In-Line Package, jedynie SMD w klawiaturach RGB uważane są za diody bezawaryjne.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.