• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka (FPS/RTS)
#1
Witam serdecznie,
jestem nowy na forum i liczę na waszą pomoc. Pozdro!

Dobór myszki


  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech OP-50D*
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): zwykle +25cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Battlefield, Call of Duty, Insurgency, Arma, Counter-Strike, World of Tanks, War Thunder, Wargame Red Dragon, Supreme Commander
  • jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QCK mini
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam dwóch bocznych, ale rzadko (zwykle tylko do przełączania trybu ognia)
  • twój budżet: tak ok. 260 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Jestem praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? 1,7 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: mnie to chyba nie dotyczy :)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Ergonomia, sensor
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie koniecznie, ale oczywiście wolałbym zostawić pieniądze w kraju
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Najlepiej jak waga myszy nie będzie przekraczać 105 g, nie interesują mnie zbędne bajery...

    *kupiłem SS Rival a potem Mionix Avior 7000 i okazały się niewygodnę, jeśli to pomoże to takiej myszy nie chce :)
Dobór podkładki

  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? SteelSeries QCK mini
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): nie wiem, zależy mi na żywotności
  • jaki rozmiar by Cię interesował: jestem low sens ale jakoś mieszczę się w 25 cm ,ale optymalnie gra mi się przy 28+ cm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: hmm nie wiem... dla przykładu qck jest dla mnie trochę zbyt wolna, natomiast natec genesis m11 jest idealna (tak mi się wydaje :) )
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Nie koniecznie
  • maksymalna cena za podkładkę? 150 zł, ale nie jest to granica nie do przekroczenia
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) priorytetami są ex aequo żywotność, łatwość czyszczenia a potem praca sensora*

    *mieszkanie dzielę z moją kotką, która w tempie ekspresowym produkuje włosy, a jako ,że gdy gram to obowiązkowo siedzi obok mnie to zaraz komputer i podkładka jest pełna włosów.
Odpowiedz
#2
Hej :)

Powiedz mi co dokładnie nie pasowało Ci w Rivalu i Aviorze? Że za długa, za wąska, za płaska? wolisz symetryczną czy bardziej profilowaną? Ten a4teh to dobrze leży ;p?

Co do podkładki i kotki :P to imo bierz natec m11 i jak się za bardzo pobrudzi to sobie za pół roku kupisz nową, bo kosztuje grosze. Szkoda wydawać większe kwoty, bo czyszczenie podkładek co miesiąc im nie służy :P
Odpowiedz
#3
Czołem,
dzięki za odpowiedź. Odnośnie Rivala to sam nie wiem co mi w nim nie pasuje, po prostu nie leży mi w dłoni tak jak powinien. O dziwo lepiej mi leży w lewej dłoni niż w prawej. Problemem jest też jego podnoszenie. A jeśli chodzi o Avior to wszystko super, gdyby nie to ,że jest dla mnie zbyt płaski. Trudno mi było go utrzymać w ręku, a o podnoszenie było dość niewygodne. Dochodzę to wniosku, że Rival jest za duży, a Avior za mały, a dokładniej zbyt płaski. Obecnie zastanawiam się nad kupnem Zowie EC-1A, ale jestem otwarty na wszelakie propozycję. Tak też pomyślałem ,że wstrzymam się na razie z kupnem i poczekam do jakiś recenzji nowej Zowie ZA11/12/13.

Teraz trochę o podkładce, w przeszłości używałem taniego sprzętu i byłem takiego zdania ,że nie warto przepłacać, w razie czego nie stracę dużo pieniędzy. Jednak teraz wolę kupić raz a porządnie, i lepiej na tym wyjdę (przynajmniej tak uważam). Nateca M11 używałem i uważam to za dobry produkt ,ale niestety zbyt szybko mi się przetarła. Obecnie myślę nad zakupem podkładki Zowie (przepraszam ale nie pamiętam nazwy, taka niebieska :P), ale jestem też zainteresowany tymi wersjami speed i rough.
Odpowiedz
#4
Imo G-SR (ta niebieska ;p) oczywiście, że jest lepsza od Nateca, ale jak wytarłeś Nateca (a te jakby oliwione powierzchnie znacznie dużej trzymają niż standardowe materiałowe) to obawiam się, że SR padnie Ci szybciej :P

Tak właśnie pomyślałem o ZA12-13 gdyż imo bedzie to takie połączenie FK z EC czyli taki avior z wyższym tyłem, czyli może Ci dobrze leżeć :P Niemniej pewnie nie prędko będzie w PL. EC1-A lub DA '13 Chroma mogą Ci w sumie przypasować.
Odpowiedz
#5
A podkładkę jaką mi polecicie, jeżeli potrzebuje trwałej, łatwo czyszczącej się powierzchni? Tak się zastanawiam nad jakąś plastikową np. SS HD9, ale do tego bym chyba potrzebował lasera np Sensei RAW. Co myślicie? Trochę nie ufam laserom.

Natec się wytarł dość szybko, sam się zdziwiłem, może dostałem jakiś wadliwy egzemplarz. Po tym kupiłem SS QCK i w dotyku wydawała mi się mniej trwała a jeszcze nie widać na niej śladów użytkowania...

A i jeszcze jedno, jak z sensorem DA i jego kształtem? Wygodny? Jak patrze na zdjęcie, recenzje i filmy to trudno mi sobie go wyobrazić w ręku, wygląda na niewygodną mysz. Używał ktoś z was?

PS: Jeszcze jedna sprawa :) teraz mi się przypomniało... co myślicie o FinalMouse 2015 i kiedy mogę się spodziewać ZA11/12/13 na rynku (amazon np)?
Odpowiedz
#6
To może SS Dex weź, łatwa w czyszczeniu i trwała, ale bardzo szybka.

DA jest wygodna, o ile się przyzwyczaisz, że palec serdeczny troszkę się odgina przy końcu. Sensor jest b. dobry (ale bez sterowników). Chociaż kształt Zowie EC jest imo ciut poprawioną wersją DA ;)

imo ten finalmouse jest trochę przereklamowany, bo dla wielu sama prawa strona glossy ją dyskwalifikuje. Ta sama obudowa jest w myszce za 12$ ;p Jest dosyć krótko na rynku więc ciężko powiedzieć jak z jakością.

ZA obstawiałbym, że będzie gdzieś na przełomie Maja/Czerwca.
Odpowiedz
#7
A o co chodzi z tym oprogramowaniem do DA? I jak z jakością wykonania?

SS Dex hmm zastanowie się, choć wolałbym trochę większą. A jak spisuje się Zowie G-TF Speed czy Rough? Chodzi mi o czyszczenie czy jakoś mocno nie niszczy materiału. Jest jakaś różnica w Speed i Rough czy to ten sam materiał? I jeszcze jak byś mógl mi coś powiedzieć o ślizgu Rough (takie jak Natec M11 czy bardziej jak QCK)?
Odpowiedz
#8
kompletnie inne podkładki niż m11 i qck ;) zobacz nasze recenzje obu podkładek. Materiał jest syntetyczny co od razu czuć, dzięki temu podkładka ma większą gładkość. Wersja speed dosyć szybko się brudzi, ale łatwo ją pod kranem czyścić. Nawet nie zmienia się ślizg. Przynajmniej nie po kilku razach. Pewnie jakbyś co miesiąc ją porządnie przecierał to po roku mogłaby już nie być tak fajna :P. Z rough jest podobnie ale wolniej się brudzi.

Tak w skrócie - Razer ma lipne oprogramowanie, bo zamula ruch sensora, dlatego każdy zaleca do wyłączać. Jednak wtedy nie będziesz miał makr, bo myszka nie zapamiętuje niczego poza dpi i polling rate. :P Jakość wydaje się w porządku. Jednak wiadomo jak to Razer nie należy do demonów jakości :P Więc licz się, że tuż po gwarancji coś nawali.
Odpowiedz
#9
Nie, spokojnie czytałem wasze recenzje. Myślę nad właśnie Dex'em a Zowie w wersji Rough bo jak mówisz trudniej ją zabrudzić. Myślisz ,że warto zaryzykować i wypróbować podkładkę od Steelseriesa, czy lepiej wybrać większą Zowie?

A i tak na marginesie jak Sensei by się sprawował na tych podkładkach?
Odpowiedz
#10
Hya, mógłbyś sprecyzować co i jak z tym zamulaniem sensora przez soft Razera?

Matsen, jak co, to mogę sprzedać Zowie Rough Big albo Medium. Big ma jakieś 3 miesiące, ale po przetarciu mokrą szmatką wygląda jak nowa :) Co do ceny, to na pewno się dogadamy, mogę nawet na Allegro wystawić. Wysyłam to samo w PW.
Edit: Na maila poszło, nie ma tutaj chyba PW :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.