• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wybor klawiatury i switchy blue/brown
#1
Hejka,
Jako ze moja obecna juz pada chcialbym zakupic nowa klawiature Corsair Strafe Red Mx Cherry. Taka mi sie po prostu podoba i mam zaufanie do marki ale nie jestem pewny czy bedzie 'idelna' i jakie switche najlepiej wybrac blue czy brown.  
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna, cherry blue mi sie podoba ale nie wiem czy nie bedzie za glosny dla sasiednich mieszkan wieczorowa/ nocna pora, ja mieszkam obecnie sam w mieszkaniu w bloku ale dookola mam spokojnych sasiadow. Natomiast Cherry Brown nie mam mozliwoscie sprawdzenia w sklepie.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? szczuple dlugie palce.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? 100% pod pisanie, obecnie ze 2-3 h dziennie.
  • W sklepie widzialem Razer Black Tournament i w porownaniu z chropowatymi i malymi (?)  przyciskami/capsami Modecom Volcano Gamer pisalo sie na niej 1000 razy milej. Na chropowatych malo sliskich modecomach palce sie strasznie dziwnie zachowywaly. W 'plaskie' spore przyciski Razera sie znacznie latwiej trafialo. Ale to moje takie dosc istotne subiektywne odczucie wiec pomyslalem ze dobrze jesli wspomne.
  • Poza tym nie wiem czy czerwone podswietlenie w nocy nie jest meczace jak wplywa na fizjologie, ale nie widze za bardzo sensownej i niedrogiej alternatywy.


    Prosze o pomoc w wyborze.

    Pozdrawiam,
    slawek
Odpowiedz
#2
Siema
Czerwone podświetlenie jest git ;)
Co do przełączników sugeruję Browny . Do pisania będą dobre, mniej satysfakcjonujące niż Blue, ale masz gwarancję że nie będziesz nękał sąsiadów.
Corsair Starfe jest ok, ale jak dla mnie za drogi. Potrzebujesz numpada?
Odpowiedz
#3
(04-05-2017, 05:31 PM)Czyszczu napisał(a):  Potrzebujesz numpada?
Niekoniecznie potrzebuje numpada ale od okazji do okazji sie przydaje. Wybralem Corsaira bo kiedys kupilem sobie ich zasilacz z polpasywnym chlodzeniem -mimo ze drogie to wyglada to bardzo solidnie i szczerze sobie chwale. Zestaw pracuje na tyle cicho ze dysk twardy z miejsca wylatuje za drzwi/tudziez do kosza ;)). Ale co sie nie robi dla podniesienia komfortu uzytkowania? ;)
Odpowiedz
#4
klawiatura-corsair-k70-lux-cherry-mx-brown-ch-9101022-eu
wiem, że to stówka więcej, ale jak już miałbym tyle wydawać to wziąłbym ten model ;D Aczkolwiek nigdy bym tyle nie wydał na świecidełka ;p
Odpowiedz
#5
dzieki, bardziej chodzilo mi chyba o te switche czy niebieskie faktycznie sa az takie glosne, a brazowe sa ciagle przyjemne do pisania -bo slyszy/czyta sie rozne opinie - czy niezbyt? w sumie juz zamowilem browna i zobacze jak dostarcza moze pozwola mi rozpakowac i poklikac przed zakuem ;)
Odpowiedz
#6
Blue są bardzo głośne, Brown w porównaniu do nich są ciche. Lepiej pisze się na Blue, ale to zależy, bo niekażdy lubi ten klik.
Odpowiedz
#7
(04-07-2017, 06:28 AM)Czyszczu napisał(a): Blue są bardzo głośne, Brown w porównaniu do nich są ciche. Lepiej pisze się na Blue, ale to zależy, bo niekażdy lubi ten klik.

kupilem Corsaira Strafe Red z brownami i moje wrażenie są takie:
+jest bardzo elegancka powiedziałbym jak mercedes, solidna i szybka 
- jest całkiem głośna mimo że to nawet nie są blue ale da sie wytrzymać pod warunkeim że nie będe pisał za dużo po nocach, no i przyciski są nieco wysokie do czego zdaje sie będe musiał przyzwyczaić nadgarstki,
Ogólnie nie żałuje decyzji, aż chce sie pisać :)
Pozdrawiam, 
S.
Odpowiedz
#8
oj to byś dopiero zobaczył na blue jak jets glosno ;D browny sa ciche w porownaniu z nimi ^^
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.