• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna rada (mysz)
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Rival 100
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 500
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 500
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): bodajże 41.6 cm
w co grasz (podaj tytuły gier): różnie, mysz jednak służyć ma do, Cs'a :)
jaką masz obecnie podkładkę: Zowie G-SR
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 - dwa główne, dwa boczne i rolka
twój budżet: max. 250 zł
jaki chwyt stosujesz: Claw
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? P
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: Nie mam obecnie możliwości zmierzenia. Moje palce do grubych jednak nie należą.
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Tak, na palm grip/palmo-claw
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, o ile zaczynać się będzie od 400 dpi
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kształt, klik głównych przycisków.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak.
Uwagi: brak szczególnych - brak lampek mnie nie boli :)

(Jak nie chce ci sie czytac tych wypocin to zjedz na dół :>)
No ale do rzeczy. Dawno dawno temu był sobie gracz. Gracz ten swego czasu był bardzo dobrym graczem w swojego ulubionego kantera. Ale dla gracza nastały ciężkie czasy. Headshot przestał  wchodzic, spray siadać. No ale gracz próbował wygrać ze złą passą. Ze wszystkich sił walczył z klątwą, która na niego spadła. Jednak najbardziej radykalną zmianą jakiej się podjął, była zmiana rozdzielczości. Miesiące mijały, jednak złoty skill nigdy nie powrócił na należe mu miejsce. W koncu zaczął boleć też mały palec, który zawsze podkurczony jął domagać się odpoczynku. Wtedy gracz powiedział sobie, że to koniec. I znalazł się tutaj.

W tej pseudo historyjce zawarłem chyba wszystko co ważniejsze :) Już po kupieniu tej myszy czułem, ze jest za mała, uznałem jednak, ze to kwestia przyzwyczajenia. Teraz mam dosc, chcialbym sprobować czegoś na czym pprawa strona mojej dłoni odrobinę bardziej odpocznie. Dodatkowo koedy wepchnę caluuuuutki grzbiet myszy w dłoń(łatwiej mi kontrolować ruchy po osi X nadgarstkiem) to nagle ruch góra-dół robi siękilka razy trudnieejszy, a i nieszczęsny palec bardziej boli.
Klik głównych przycisków także jest dla mnie ogromnym problemem - w momencie stresu praktycznie nie jestem w stanie posłać pojedynczego strzału w stronę przeciwnika. A i w spokoju czasami sie nie udaje(nawet nie wiem, czy po prostu jestem rakiem, czy moze cos z tymi przyciskami jest nie tak, wiec jezeli ktos ma tu jakies mniej inwazyjne rady niz zmiana gryzonia to proszę pisac. Przyjme wszystko :c).

W kazdym razie chcialbym sprobowac czegos duzego i profilowanego. Na oku mam:
Ec1-a - boję się o klik przycisków i jakość scrolla. Z kolei antypoślizgowa warstwa jest bardzo kusząca, gdyż mam ogromne problemy z potliwosćią dłoni :/
Xm300 - na reddicie jest ogrom głosów o dramatycznych wręcz sterownikach.
Deathadder 2013 - no jest w x-komie w ładnej cenie. A skoro Scream sadził na niej buły to ja też będę. Przeciez to tak wlasnie dziala. Ustawa tak mówi >_>
Rival/Rival 300 - brudząca się powierzchnia oraz ponownie autorskie przełączniki Steelseries. To drugie jest głównym ppwodem, dla ktorego obawialbym sie zakupic tę mysz.
G403 - nie jestem pewien, czy nie będzie aby za mała.
Gladius - ten śmieszny bug z negatywną akceleracją na niskiej czułości wciąż żyje?


A moze poczekac n pierwsze myszki od Zowie na 3360??? >_>
Rady plzzzzz :'(
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
G502? :)
Odpowiedz
#3
Nie nie nie... te g402 i g502 czy tam g503(nie pamietam xD) mają o wiele za duzo przycisków jak dla mnie. W dodatku wyglądają dziwnie i są dosyć ciężkie.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
(03-24-2017, 12:24 AM)Moon napisał(a): Nie nie nie... te g402 i g502 czy tam g503(nie pamietam xD) mają o wiele za duzo przycisków jak dla mnie. W dodatku wyglądają dziwnie i są dosyć ciężkie.

120g to tak jak niektóre z tych co wymieniłeś :P
Odpowiedz
#5
Z tego co się orientuię to jedna z nich miała ponoć ważyć blisko 150 g. :0
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
Ja bym na Twoim miejscu przymierzył w jakimś xkomie zowie ec2-a g403 i Za12 :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
Jedyny x-kom jaki mam u siebie jest sklepem gdzie stacjonują jedynie urządzenia mobilne, a wiec telefony i inne pierdolety. Nie mają żadnych wystawek. Co do g403 to może udałoby się w  Rtv Euro Gad przymierzyć, ale ci u mnie wciąż żyją w średniowieczu i zamiast wyłożyć na wystawkę g403/g pro, pokazują g303 >_>

=Edit= amok a powiedz mi, masz mozliwoscporownania kliku oraz scrolla ec1-a i rivala 100? Bo wiem, ze masz/miales sporo myszek :p
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
Kwestia taka ze to moja opinia i nie koniecznie się z nią zgodzisz, scroll w r100 zły nie jest ale w zowie wydaje mi się ze jest lepszy przynajmniej w cs chociaż na obu robiłem bh także bez różnicy :) w necie ciut lepiej na r100, ec 'a ma lepsze sxroole od fk i za moim zdaniem , g403 ma fajny scroll przymierz ja to Ci sprzedam za 180z wysyłka bo potrzebuje gotówki na klawe a zowie mi wystarczy
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Nie nie. Używek nie biorę - taki typ człowieka. :V
A jak się ma sprawa przycisków Ec1-a vs Rival 100?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#10
Ec1 ma lepsze ale nie są jakieś super, lżejsze niż w fk i za ale ja lubię te twarde kliki w zowie
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.