• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HD668b vs HD9999
#1
Od razu sorry, że nie dałem tego tematu w dziale odnośnie słuchawek, ale mam trochę inne pytanie niżeli wybór słuchawek. Aktualnie mam superluxy hd668b i zastanawiałem się nad zmianą słuchawek na coś lepszego i z tego co widzę to isk hd9999 ma wiele pozytywnych opinii. Zatem nasuwa się pytanie. Czy warto kupić isk hd9999 skoro i tak mam już superluxy? Przeznaczenie głównie do cs:go, a karta dźwiękowa xonar dg.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem nie wiele zyskasz przy takiej zmianie.
Odpowiedz
#3
Za to ja jestem ciekawy przy zmianie na jakie słuchawki usłyszę różnicę również posiadając HD668b, a karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z.
Odpowiedz
#4
Zmienia się głównie charakterystyka dźwięku.

Kupując np. Q701 / K701 / K712 / AD700x / AD900x uzyskasz większą scenę, bardziej okrągłą co trochę wpłynie na pozycjonowanie. Moim zdaniem wybierając słuchawki tylko pod gry nie ma sensu taka zmiana.
W HD9999 / K550/ HMC631 scena będzie trochę mniejsza, ale ciut bardziej okrągła (zmiany dla wielu marginalne). Zamknięta obudowa pomaga niektórym w lepszym skupieniu.
Kave 5.1 XTD Analog, lepsze pozycjonowanie - kierunkowość, trochę bardziej wyraźne, ale dźwięk bardzo słaby, również troszkę gorsze określanie odległości od słuchacza. W 100% pod CS'a są to na pewno lepsze słuchawki. Do muzyki lub gier oferujących rozwinięte efekty dźwiękowe (np. battlefield) to są słabe.

Weź jeszcze pod uwagę, że twój słuch również ma ogromne znaczenie, są ludzie którzy sami z siebie słabo lub wolno oceniają sytuację usłyszaną w słuchawkach (sami to zaobserwowaliśmy u kilku osób z naszego otoczenia) i takim ludziom nic nie pomoże.
Odpowiedz
#5
T4co, w moim przypadku rzeczywiście zamknięta obudowa pomaga w skupieniu. Miałem HMC631 lecz strasznie naciskały na uszy mimo rozciągania pałąka, dlatego musiałem je sprzedać, aż dwukrotnie, bo dwa razy dałem im szansę, ale ten ucisk mnie wkurzał po 2 godzinach gry. Mogłem na spokojnie ustalić co do kroku gdzie jest przeciwnik za ścianą i nawet bawić się z nim w kotka i myszkę. Mam znajomych, którzy mają HD668b tak jak ja i nie raz mówią, że usłyszeli krok, a ja tego nie usłyszałem mimo, że oni mają gorsze karty dźwiękowe (integry) i przez pewien moment się zastanawiałem czy aby na pewno dobrze zrobiłem kupując tę kartę dźwiękową. To jest fakt, że słabo reaguję na dźwięk, bo bardziej skupiam się na tym co widzę, ale dostrzegłem, że dzięki temu mój czas reakcji na obraz, otoczenie jest naprawdę, naprawdę szybki.

Tak więc dopóki działają mi te słuchawki to nie mam zamiaru kupować nowych.
Odpowiedz
#6
Najlepszym testem jest właśnie to, jak kilka osób w tych samych słuchawkach siedzi na TS'ie i ogląda np. na death camie kogoś i jeden bez problemu ocenia skąd dochodzi dźwięk inny ma z tym problemy. To jest dosyć niesamowite jak różnie słyszymy.

W Twoim przypadku, rzeczywiście możesz potrzebować zamkniętych, które stwarzają bardziej intymny obraz przestrzeni. Coś w tym jest, że często w otwartych lepiej skupiamy się na celowaniu a nie na dźwięku. W zamkniętych odwrotnie. Nie każdy ma podzielną uwagę.... a to już kolejna kwestia odnośnie dźwięku.

Stąd tak trudno jest opisać słuchawki, często czyta się jakąś recenzję mając te same słuchawki na uszach i się zastanawiasz czemu ja tego nie słyszę co autor recenzji. U nas jest w sumie podobnie, każdy ma trochę inne odczucia, ale opisujemy "głos" większości.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.