• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki wokół uszne około 600zł
#1
Do niedawna używałem AUDIO-TECHNICA ATH-M50X z których byłem nieziemsko zadowolony które zresztą zostały mi polecone na tym forum za co jestem mega wdzięczny po dziś dzień, problem był jednak z obiciem z sztucznej skóry które się kruszyło, po 2 miesiącach na gwarancji dostałem zwrot pieniędzy i muszę kupić nowe, a nie widzę sensu żeby ten sam model kupować po 2 latach za tą samą cenę.
czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
Tak, Asus Xonar DGX
Słuchawki mają być głownie do muzyki, do gier w dużo mniejszym stopniu
jakiej muzyki głównie słuchasz?
Tutaj będzie problem ponieważ słucham wszystkiego, od mozarta(raczej sporadycznie), po muzykę filmową, pop, electro, d'n'b, dubstep, heavy metal itd...
w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
Jak wspomniałem wyżej gry nie są priorytetem, a jak grywam to EVE, Forza horizon więc na dobrą sprawę większość sprzętu da radę.
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
Około 600zł, wolałbym tego nie przekraczać o ile dopłata max 200zł nie będzie wiązać się z nieporównywalnie lepszym dźwiękiem.
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
Dźwięk
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
W zasadzie to bez znaczenia bo mam z reguły ciszę i spokój w domu, lecz zalezy mi żeby były wokół-uszne ponieważ mam niemałe uszy i przy nausznych JBL po 2h dostawałem bzika od bolących zgniecionych uszu.
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
Nie wiem, nie umiem określić.
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
Raczej sporadycznie
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Wokół-uszne tylko i wyłącznie i w miarę wygodne, w zasadzie większość wokół-usznych wydawała się być w miarę wygodna.

PS: tutaj link do starego tematu w którym uzyskałem pomoc :) http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=77
Odpowiedz
#2
Szkoda tych M50x, dziwne, że tak szybko się zaczęły degradować. Niemniej dobrze jest poznać brzmienie innego producenta, żeby mieć lepsze rozeznanie.

Czyli zachowujemy podobny klimat słuchawek, ale inne pady. Myślę, że Beyerdynamic DT 770 pro 32 Ohm będą bardzo dobrym wyborem. Jak podobały Ci się M50x to te też powinny.
Odpowiedz
#3
W domowym zaciszu zdecydowałbym się mimo wszystko na słuchawki otwarte.

Podam Ci dwie propozycje, które będą niejako ewolucją brzmienia ATH-M50X.

AKG K612 Pro lub Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm - zdecydowanie mniej efektowne, z nieco bardziej kontrolowanym basem.
Również V-kowe, grają jednak z dużą dozą detali i znacznie szerszą sceną.
Brzmienie bardziej wyrafinowane, o klasę lepsze. Przesiadając się z M50X początkowo możesz się jednak rozczarować.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#4
Mi się wydaje, że kolega jest jak ja, basu nigdy za wiele :] dlatego 770 pro polecałem.
Odpowiedz
#5
Wizualizacja DT770 na głowie ;)



IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
Dzięki za odpowiedzi i porady :) Jutro przejadę się zobaczyć co mają w sklepach i jak nie będzie na miejscu nastawiony jestem żeby zamówić Beyerdynamic DT 770 pro :)
Odpowiedz
#7
@amok
No Taylor Swift ma w nich +10 do wyglądu :]

@Ellras
Tak zrób.
Odpowiedz
#8
Dzisiaj zakupiłem słuchawki w łodzi, z zakupu jestem mega zadowolony, są super :)
Dziękuję za wybór dla mnie i pomoc!!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.