• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + Karta dźwiękowa 1200zł
#1
  • jakie obecnie używasz? SteelSeries sibiera v2 7.1
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Używam karty dźwiękowej która była w zestawie z słuchawkami Steelseries USB Soundcard 
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Najczęściej słuchawek używam do grania na pc i ps4, czasami podczas grania słucham muzyki, ale to sporadycznie. Częściej za to oglądam filmy/seriale w słuchawkach. 70% gry 20% filmy 10% muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Każdej dosłownie każdej, co jakiś czas słucham nowych albumów ze spotify 
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Nie mam gry która była by dla mnie priorytetem, lecz ostatnio pogrywam w h1z1 i wszelakie exslusivy na ps4
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 1200-1300zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Spędzam bardzo długie godziny, czy to przed komputerem, czy przed telewizorem i to prawie zawsze w słuchawkach, więc komfort jest dla mnie najważniejszy
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Gram w zaciszu domowym i jest to dla mnie obojętne, ale podobno otwarte słuchawki maja lepszy wydźwięk, więc może otwarte ? 
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Słuchawki do gier, więc tak, większa scena 
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Chciałbym żeby pady do słuchawek były wymienialne, ponieważ moje steelseriesy prawie całe się starły i nie mogę ich wymienić :/
Odpowiedz
#2
Ja bym Ci polecił AKG K612 pro lub Sennheiser HD 598

+ kartę dźwiękową AIM SC808
Odpowiedz
#3
Doradzałem się również na innym forum i tam dostałem propozycje kupna Audio-Technica ATH-PDG1 + cube black co o tym sądzisz?
Odpowiedz
#4
Kiepski pomysł, headsety absolutnie nie są warte żądanej ceny.  A już zdecydowanie odpuść ATH-PDG1 - opinie na ich temat średnio zachęcają do zakupu.

Jedynie sensownie grające headsety jakie miałem na głowie to Sennheiser Game Zero i QPad QH-1339/Beyerdynamic MMX300.
Game Zero jak na swoją cenę wykonany jest naprawdę tandetnie - odradzam. QH-1339/MMX300 są z kolei rebrandem Beyerdynamic DT770 w wersji 32Ohm  z doczepionym wątpliwej jakości mikrofonem.

Prodigy Cube jest kartą o klasę słabszą od AIM SC808.
Kolega T4co podał Ci naprawdę solidne, uniwersalne propozycje.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Są bardzo dobre słuchawki od AT dla graczy do FPS'ów, czyli modele AD/A 700x i 900x (oraz ich droższe wersje z mikrofonami, za który jednak słono płacisz). Niemniej w tym co piszesz, pod filmy i sporadycznie ale muzykę to bym ich tak nie polecał.

Mikrofon dokupisz zalmana mic1 i do komunikacji ze znajomymi w 100% wystarczy.

Cuba bym rozważał, tylko jak masz laptopa lub nie możesz włożyć wewnętrznej karty do PC. Oba modele co Ci podałem są muzykalne, z dużą sceną, bardzo wygodne (plus dla Senków), dobrze pozycjonują. Wszystko co moim zdaniem potrzebujesz.
Odpowiedz
#6
Polecał mi to Jakub Łopatko z audiofanatyka, więc nie wiem co mam już myśleć co do tych ATH-PDG1, na samym początku byłem zwarty i gotowy do kupna AKG 702 ewentualnie AKG 550MKII i tego Cube black-a, ale Pan Jakub mi odradził gdyż Cube jest za słabym wzmacniaczem do tych słuchawek. Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. O tej Karcie AIm SC808 czytałem same superlatywy więc może i się na nią skusze, lecz nadal pozostaje kwestia słuchawek.
Odpowiedz
#7
https://www.amazon.com/Audio-Technica-AT...B00OTG9RGE - zdecyduj sam, ale wydaje mi się że decydując się na zakup tradycyjnych słuchawek dostaniesz produkt wyraźnie lepszej jakości.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#8
Dzięki za link @ plagocki, gdybym brał te słuchawki nieźle bym wpadł bo pewnie zamawiał bym z moreli, a tam cena 800zł. Istnieje jeszcze jakaś alternatywa względem tych Sennheiser HD 598? Zakładając że kartę dźwiękową miał bym AIM SC808?

https://www.amazon.com/Sennheiser-HD-598...HISOO?th=1 Czy wersja SE black różni się od tych Ivory? Bo jeśli nie to chyba się zdecyduje na te SE black-i

2 Edit: Znalazłem jeszcze jedną wersje tych HD598 jest to wersja C.S, na paru stronach piszą że jest to lepsza wersja? Potwierdzi ktoś?
Odpowiedz
#9
Cs to wersja zamknięta, weź otwarte 598 - kolor dowolny.

Pan Łopatko chyba nie gra w gry za bardzo... niemniej nie wiem czemu Ci polecał akurat te AT, one zdecydowanie nie są warte 800 zł...
Odpowiedz
#10
Musze odkopać temat, ponieważ nadal poszukuje słuchawek i prawdopodobnie DAC-a. Otóż kupiłem tego AIM SC808 lecz po wpięciu temperatury karty graficznej skoczyły o 20 stopni w każdym wolnym PCI, więc niestety, muszę kupić zewnętrzną kartę . Bardzo by mi odpowiadał ten Cube Black Edition, nie za drogi, ma wejście na mikrofon i nie psuł by mi ogólnej estetyki na biurku :P. Pozostaje kwestia słuchawek, byłem już skłonny zamawiać Sennheiser HD 598 lecz kolor czarny w Polsce jest niedostępny, a z amazona musiałbym zapłacić 70$ za samą dostawę ( tak wiem zawsze mógł bym kupić z podstawowym kolorem, lecz jestem estetą i by mnie one raziły) Zastanawiam się nad AKG 612 Pro, AKG 702, ath-m50x i najbardziej beyerdynamic dt 990 pro. Czytałem że Cube black ma Impedencje słuchawek: 16∼150Ω więc nie wiem czy te DT990 pro 250ohm by się dobrze sprawdziły. Za DAC-a mógł bym zapłacić max 650zł
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.