• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Asus (Logitech) MX518
#1
Asus (Logitech) MX518 po kilku latach zaczął odmawiać posłuszeństwa. Szukam myszki, która najbardziej przypominała kształtem poprzedniczkę.

[*]jaką obecnie myszkę używasz: Logitech MX518
[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1800 dpi
[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
[*]czułość w Windows: 11/11
[*]w co grasz (podaj tytuły gier): serie Wiedźmin i Mass Effect
[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): trzy i rzadko dwa boczne obsługiwane przez kciuk
[*]twój budżet: do 250 zł
[*]jaki chwyt stosujesz: palm grip
[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20 cm
[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? 1.9 cm
[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): im mniej udziwniona tym lepiej



Przede wszystkim zależy mi na kształcie i komfortowym trzymaniu myszki tak, aby ręka się nie męczyła, bo pół dnia spędzam przed komputerem. Druga ważna uwaga to nie jestem przekonany do myszek z rowkami po prawej stronie na serdeczny i mały palec, ponieważ obawiam się że może to utrudniać podnoszenie myszki (dlatego DM2 Comfy czy Naosy raczej odpadają).
Odpowiedz
#2
Hehe, to taka autoreklama poniekąd ale słuchaj.
Wydaje mi się, że przy tej dłoni będzie Ci pasował CM Strom Sentinel III. Jeśli oczekujesz wygody, myszka to zapewni, przy okazji ma dobry senor i resztę.
A autoreklama, bo jak chcesz to mam do sprzedania za 100 zł, połowę rynkowej ;D Poczytaj sobie, ale teraz jak ją trzymam to jeśli masz pełny palm (bez domieszek innych chwytów) to będziesz zadowolony ;)
Odpowiedz
#3
Nie dzięki. Interesuje mnie nówka sztuka.

Na podstawie kryteriów ceny i wielkości wstępnie wybrałem takie myszki:
Logitech G402
Roccat Kone XTD
Steelseries Rival 300
Razer Deathadder Chroma
Razer Deathadder Elite
Zowie EC1-A

któraś z nich może zapewnić wygodę MX518?
Odpowiedz
#4
Jeśli masz 100% palm to XTD powinien Ci pasować, ale tylko wersja optyczna, która jest przepłacona. Ten CM Storm też by Ci leżał ; ) nówka za 200 zł, ma S3988, czyli ten sam co w XTD Optical
Logitech może też, ale wydaje mi się, że może być ciut za mały
Rival 300 powinien pasować, na długość napewno.
Razery bym sobie odpuścił.
Nie powiem Ci na 100% który, jak chcesz się sam przekonać (najlepsza opcja) to pojdz do sklepu i sprobuj poprzymierzać jakies myszki.
Odpowiedz
#5
rivala sobie weź
Odpowiedz
#6
Co do XTD opticala, to mocno spadł z ceny po wyjściu wersji Kone EMP: https://www.x-kom.pl/p/246402-myszka-prz...mouse.html
Odpowiedz
#7
Dzięki za sugestię. Faktycznie bez wizyty w sklepie się nie obędzie. Przy każdej myszce postawiłem znaki zapytania, które dla jednych mogą okazać się zaletami, a dla innych wadami.

Steelseries Rival 300 - gumki w uchwycie
Logitech G402 - przycisk umieszczony blisko kciuka, który może przeszkadzać
Logitech G502 - wielkość, waga i duża liczba przycisków, z których prawdopodobnie bym i tak nie korzystał
Roccat Kone XTD - niszowa i mimo spadku ceny nadal droga, jak na zamontowany w niej sensor
Deathaddery i Zowie EC1-A - inny kształt od tego którego szukałem i nie wiem czy mi przypadnie do gustu

Pozostaje pójść do sklepu i się przekonać.
Odpowiedz
#8
Zobacz jeszcze logitecha g403. Może przypasuje
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
G403 to był mój początkowy typ, ale raczej mam za dużą rękę do tej myszki, aby ją trzymać palmem.
Odpowiedz
#10
NPrzymierz bo wiele osób chwali nawet co maja po 20cm dlon
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.