• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki i podkładki max 200zł
#1
Witam użytkowników forum ;) prosiłbym was o pomoc w wyborze myszki i podkładki , tak więc :
  • jaką obecnie myszkę używasz: tutaj ją widać ;) http://s.cel.ro/images/mari/desktop-hp-c...or-185.jpg
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie wiem :/
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): raczej niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): (cs:go) ok. 26,5 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Po 1 -LoL, Wiedźmin, radziej gry typu rts(Twierdza, AoE, AoM), BF BD2, cs:go,
  • jaką masz obecnie podkładkę: nie mam
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): podstawowe, bocznych nie mam, ale tak owe chciałbym mieć (2) w nowej myszce
  • twój budżet: max 150zł
  • jaki chwyt stosujesz: coś pomiędzy claw a finger grip (opuszki gładko położone, ale dotykam końcówką dłoni myszki, taki chwyt jest głównie spowodowany przez nie komfortowe materiały użyte do myszki+ "klejenie się" 
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): do kciuka 12-12,5cm, do nadgarstka 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej tak, 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: no cóż, wyboru nie mam
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: komfort trzymania myszki, aby chwyt i trzymanie tak jak w obecnej myszce było mniej męczące, zepsuło się: powoli występuje zdarzenie "teleportowania się" kursora, ale za to bardzo często występuje "podwójne" kliknięcie
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak, choć mogę się skusić ...
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):myślę że czarny kolor to najlepszy kompan dla myszki, ale dam się skusić na inne, mam "dostęp" do gx77 i wolałbym zdecydowanie coś lżejszego, gdy chwytam tą myszkę od razu dłoń układa mi się w palm grip, ale nie wiem czy ten chwyt pozostał by w grze, wd mnie/dla mnie bardzo dobrze leży mi ręka na tej myszce(wykonanie,materiały) na pewno z materiałów chciałbym coś aby myszka się nie kleiła jak i nie było dziwnego dotyku, przy efekcie "pocenia" się dłoni, moja obecna myszka, którą widać w obrazku( linku) na górze jest dość wąska, nie za duża, ale też nie minimalna, dlatego przy chwycie gx77 czuje że jest minimalnie za szeroka(choć tutaj wpływ może mieć na odczucia to że myszka jest profilowana). Mysz przewodowa oczywiście. Mam również "dostęp" do rivala 100, zdecydowanie "wagowo" byłaby to dla mnie mysz, co do szerokości, można powiedzieć, że jest ok.

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) up
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? nie mam
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): wolałbym uniknąć cokolwiek plastikowego
  • jaki rozmiar by Cię interesował: coś jak steelseries qck
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnią 
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 50zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) bez naklejek(loga firm), tzn nie takich na samych środku i dużych
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: mam dostęp do steelseries qck coś takiego chciałbym kupić choć aby myszka prowadziła się minimalnie szybciej, ale kontrola nad myszką pozostawała ta sama, na pewno musi wytrwać wiele czasu oraz wielkość pozostała taka sama i wszystko w cenie podanej wyżej :D
Odpowiedz
#2
Z myszek to napewno Dm1 pro
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Na pewno ta myszka Dm1 pro ? Najlepszy i jedyny wybór dla mnie?
Odpowiedz
#4
W tej cenie nie masz wyboru. Najlepszy stosunek jakość do ceny i sensor w tej kwocie
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
A trzyma ją się komfortowo ? Jak z dłuższą współpracą z nią ? Klejenie się ? Często w innych tematach słyszałem o rivalu 100, rozumiem że dla mnie nie będzie pasować zbytnio?
Odpowiedz
#6
Szkoda pieniędzy na sensor 3050. Jeśli już to minimum 3310 a w tej cenie tylko Dm1 pro jest warta uwagi i tyle w temacie z nowych oczywiście z używanych masz większy wybór
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
Nie, używane odpadają, w takim razie dzięki za pomoc, jeszcze tylko wybór podkładki został :D
Odpowiedz
#8
Moim zdaniem dołóż do DM1 Pro S, przy tym chwycie będziesz zadowolony. Weź wersję matową. Ujdzie pod fingera. Dotykasz myszy śródręczem?
Odpowiedz
#9
W tym momencie jak czytałem post(nie grałem) to tak sródręczem dotykałem. Pro S odpada (budżet)
Przeglądałem polecane na stronie test-gear podkładki, po opisach i cenie wyszło na Roccat TAITO CONTROL - warto ? Polecacie czy też odradzacie ?
Odpowiedz
#10
Bierz Dm1 pro po takiej myszce i tak odczujesz różnice w precyzji nie musisz mieć topowego sensoru na rynku 3310 wystarczy a kaska zostanie
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.