• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symetryczna myszka do 200zł
#1
- jaką obecnie myszkę używasz: Razer Abyssus 2014
- jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200
- czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): domyślna/średnia
- czułość w Windows: 6/11
- czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
- ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
- w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, BF1
- jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito
- ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2(nie)
- twój budżet: 200zł
- jaki chwyt stosujesz: claw/finger
- jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
- jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
- jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
- jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
- czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
- czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, ale bliski obecnemu
- co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: złamał się PPM
- czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
- uwagi (np. co do wyglądu myszki): musi być symetryczna, bez wyprofilowania
Pod uwagę biorę:
1. Razer Abyssus V2 - Avago 3329(chyba jakaś odmiana Avago 3320/AM010)
2. Logitech G203 - Logitech Mercury <- faworyt, na overclock.net piszą, że bardzo dobry sensor
3. Genius M6-400 - Avago 3310
4. Zowie ZA13 - Avago 3310
5. Corsair Katar - Avago 3090
6. Asus Sica - Avago 3310
7. Dream Machines DM1 Pro - Avago 3310
8. Tharmaltake Saphira - Avago 3090
9. CoolerMaster MasterMouse Lite S - Avago 3509(nie znalazłem opinii o tym sensorze, jest czegoś wart?)
10. Zalman ZM-M600R - Avago 3090
11. Ozone Neon 3K - Avago 3320
12. Qpad DX-20 - Avago 3320
Która z tych będzie najlepsza, albo takie TOP5? Najbardziej zależy mi na sensorze i przyciskach, kształtem wszystkie mi odpowiadają.
Odpowiedz
#2
Zowie Za13 na dłoń 20 cm nie za mała? Chyba Za12 bardziej by pasowała, ale to już trzeba samemu pomacać. A sensor myszki Zowie mają chyba najlepszy jaki testowałam.
Odpowiedz
#3
Nie za mała, Razer jest krótszy i jest nawet nieco za długi.
A oprócz ZA13? Prosiłbym o jakieś TOP5. Z tego co czytałem to z podanych myszek najlepsze sensory to A3310 i Mercury, resztę mogę odrzucić, tak?
Odpowiedz
#4
Na swoją 17 cm dłoń mogę polecić kilka myszek, ale na większą to już pytanie do męskiego grona forumowiczów. Myślę że polecą oni m.inn. Dream Machines DM1 Pro. Ja na swoją dłoń polecam Roccat Lua, Roccat Kiro, Roccat Kone Pure Black Edition, Steelseries Kinzu v3, Steelseries Rival 100. Są to myszki które zachowałam sobie ze względu na jakość i wygodę.
Odpowiedz
#5
Hmm, czyli lepiej brać myszkę na A3050 niż A3310/Mercury? Na stronie pisze, że jest zalecany tylko do 1000DPI.
Edit: Zostawiam tylko myszki z Avago 3310 i Mercury, nie ma sensu brać nic na słabszym sensorze, która z tych będzie najlepsza:
1. Logitech G203
2. Genius M6-400
3. Zowie ZA13
4. Asus Sica
5. Dream Machines DM1 Pro
Odpowiedz
#6
a3050 i a3090 przy dobrej kalibracji mają mniejszy poziom smoothingu niż pmw3310, ale mniejsze prędkości maksymalne, gorszą współpracę z niektórymi podkładkami i większy LOD. Zależy co preferujesz. pmw3320 to w zasadzie upgrade a3050, mniejszy lod, lepsza kompatybilność, max speed wyższy niż większość implementacji a3050.
Jeżeli pasowałby ci kształt g203 to jest to zdecydowanie najlepsza mysz.
Odpowiedz
#7
Czyli zakładając, że odpowiada mi kształt G203 to jest ona najlepsza(ma najlepszy sensor?) z tych 12 podanych 1 poście, tak?
Sensory słabsze od 3310 i Mercury odrzuciłem, Sica i M6-400 mi nie odpowiadają wyglądem, ZA13 jest chyba nieco za drogi, zostaje DM1 Pro vs G203.
Odpowiedz
#8
(02-08-2017, 06:49 PM)Krisol napisał(a): Czyli zakładając, że odpowiada mi kształt G203 to jest ona najlepsza(ma najlepszy sensor) z tych 12 podanych 1 poście, tak?

Jak dotąd nikt nie zauważył różnicy między sensorem z g203 (dostępnej dużo wcześniej jako g102 na rynku azjatyckim) a obecnie najlepszym pmw3366, więc raczej jest to najlepsza opcja.
Odpowiedz
#9
Ok, dzięki za odpowiedzi, w takim razie biorę G203.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Polecam zobaczyc logitecha w jakims markecie, ja widzialem w saturnie i przyciski glowne bardzo lekko chodza co jest porazka pod claw gripa, wystarczy polozyc palce na przyciskach i mozna je przypadkowo wcisnac, a tez praktycznie od premiery uzywam abyssusa 2k14. Podobno mozna jakies blaszki wygiac jezeli nie zalezy ci na gwarancji.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.