• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Abyssusa 2014
#11
Cytat:No dobra, mówisz że to ten sam sensor, a potem dodajesz że różnią się implementacją, co może znacząco wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na sensor.
Nie bardzo rozumiem, to w takim razie w jaki sposób inaczej mam określać 2 sensory o identycznej architekturze skalibrowane w inny sposób? Tak samo steelseries kana v2 i cm storm alcor mają sensor adns3090 różnie skalibrowane. gdyby steelseries miało taki humor mogłoby go nazwać sdns3099-MLGsuperpro i co by to wniosło do faktu, że jest to identyczny podzespół wyprodukowany przez tą samą fabrykę co ten w alcorze. Wiadomo, że implementacja ma znaczenie, dlatego na początku zwróciłem uwagę na to , że am010 ma bardzo mały smoothing. Natomiast, co już pewnie wiesz, są osoby zwracające uwagę na zauważalny poziom smoothingu w abyssusie v2.

e: Może jeszcze roccat kiro? w roccat lua ten sam a3050 był naprawde dobrze skalibrowany (smoothing jak dla mnie mniejszy, niż pmw3310 w zowie), możesz ją dostosować pod lewą rękę (wymienne panele boczne), aktualnie za 119 zł na morele, co jest naprawdę rozsądną ceną. Kształt jest bardzo dobry, co najwyżej dość duża waga jak na tak małą myszkę mogłaby ci przeszkadzać.
Odpowiedz
#12
Kiro ma Ewelina, bardzo sobie chwali z tego co pamiętam. Jak tak to sory za błąd ;D W sumie za 119 zł to dobra opcja, wygląda na wygodną, że tak powiem.
Odpowiedz
#13
Sica wciąż wydaje się najlepszą opcją, zaraz obok Abyssusa V2, jednak co mi po sensorze kiedy kształt będzie nie ciekawy, boje się trochę przycisków bocznych. A może coś na A3090? Tesoro gungnir wygląda ciekawie ale nie wiem jak tam z implementacją tego sensora, no i w sumie też ma przyciski z boku ale wyglądają dość "gładko".

//Edit: Albo lepiej, CM Storm Recon? Przyciski po obu stronach to chociaż wykorzystam je do mikrofonu czy coś.

//Edit2: Niskie prędkości maksymalne A3090 trochę mnie niepokoją.. trzeba będzie poczekać na jakąś w pełni symetryczną myszkę z PWM336x i nie dużo większą od Abyssusa.
Odpowiedz
#14
Zawsze możesz wyjąć przyciski boczne z g203, jezeli będą ci przeszkadzały. Funkcjonalność będzie taka sama jak abyssus v2, za mniejsze pieniądze i z lepszym sensorem. Jak przeszkadza ci za miękki klik głównych przycisków, to w środku jest mechanizm sprężynujący, który mógłbyś rozkręcić przy okazji wyciągania bocznych przycisków (fakt, że byłoby raczej po gwarancji), przyciski główne byłyby trochę twardsze i waga myszy mniejsza.
Odpowiedz
#15
j.w po prostu wyciągnij boczne przyciski
Odpowiedz
#16
Słyszałam że wspomnieliście o mnie, to przybywam :D Co do Roccat Kiro to jest to bardzo fajna, solidna i wygodna myszka, można sobie dopasować panele boczne jak się chce. Co do wagi to jest trochę ciężka ale dla niektórych to może być plus, da się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza że ja mam delikatną dłoń i czuję ciężar i z czasem przywykłam do wagi. I jest w dobrej cenie. Tylko jeden mankament przy kupnie - ciężko trafić na dobry, cichy egzemplarz, z cichymi przyciskami, szczerze to musiałam aż kilka zwrócić do sklepów, by trafić na odpowiedni egzemplarz. W jednej myszce masz cichsze przyciski, a w drugiej to tak stukają że aż nienaturalne. Nie wiem czy tylko mi się tak trafia, ale w Roccatach baaardzo ciężko o nie wadliwe egzemplarze.
Odpowiedz
#17
Wine leży też po stronie producentów microprzełączników, jak lutujesz jakieś to widać jak potrafią się różnić w kliku. Inna sprawa, że wystarczy w momencie lutowania trochę przytrzymasz za długo lutownicę i przycisk staje się miększy, traci sprężystość. Z tego też względu prawie nie realne jest dostanie identycznego kliku na obu przyciskach.
Odpowiedz
#18
Aha, myślałam że to jest prostsze, że wszystko robią maszyny idealnie, że taśmowo leci. Lewy przycisk nie musi już być idealny jak prawy, ale no ludzie, żeby w jednym egzemplarzu były dobre, ciche, a w kolejnych terkotały jak polskie koleje to sory, takie coś powinno wylądować w fabryce w koszu, nie mam pojęcia kto przepuszcza takie coś do sprzedaży.
Odpowiedz
#19
Calkiem ciekawie prezentuje sie tez Mastermouse ktore niedawno zrecenzowaliscie. Nie chce isc w polsrodki i wydawac pieniadze na jakies roccaty, wole juz wydac wieksza sumke i miec mysz na ktorej moge polegac, tym bardziej ze przy komputerze spedzam sporo czasu glownie grajac w csa na nie najgorszym poziomie. Fakt mysz znacznie wieksza od abyssusa ale ksztaltem wydaje sie mi odpowiadac, zreszta nie mam szczegolnie malych dloni wiec powinno byc ok. Najwazniejsze jest to ze mysz jest symetryczna i jak juz ma miec przyciski boczne to niech ma tez po prawej abym mogl ich uzywac chociazby do komunikacji glosowej. Jedyne czego sie obawiam to twarde przyciski glowne, chyba lepsze to niz leciutkie logitecha, biorac pod uwage ze przyciski z abyssusa mi raczej odpowiadaja to czego moge sie spodziewac? Przypuszczam ze sztuki moga sie roznic i zakupiona przeze mnie moze byc mniej lub bardziej twarda. Dodatkowo podjerzewam ze przyciski w trakcie uzywania moga sie troche wyrobic na plus(?). Jezeli nic ciekawszego nie wyjdzie to sie zdecyduje i z checia zdam relacje :) 

Przy okazji dziekuje wszystkim ktorzy sie wypowiadali. Wciaz jestem otwarty na propozycje :)
Odpowiedz
#20
Przyciski w Mastermousie są krótko mówiąc tragiczne, jak grasz w CS'a to zobaczysz jak potrafią denerwować. Problemem nie jest to, że są twarde, ale to jak praktycznie w ogóle nie są sprężyste.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.