• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do ok. 100-150 zł
#1
- obecna mysz: MS Comfort Mouse 3000
- powód zmiany gryzonia: jestem słaby w FPSy, może to wina myszki? :)
- rozdziałki w grach: 1920x1200
- aktualne DPI: z tego co znalazłem, to jest to 1000
- czułości w grach: 70/100 (domyślnie 15/100)
- czułość w Windows: środek
- czułość w sterach myszki: brak ustawień
- gram w: Overwatch (FPS), czasem gry typu Moba, dużo w różne cRPGi
- podkładka: Corsair MM400 (plastik) - http://www.corsair.com/se-fi/corsair-gam...rd-edition
- ilość przycisków: teraz nie mam żadnych dodatkowych, ale może jakieś by się przydały, nigdy z takiej nie korzystałem
- budżet: ok. 100 zł, jak jest ciekawa opcja, to może być więcej
- chwyt: sam nie wiem, chyba Claw/ Fingertip Grip, może z nową myszką się to zmieni
- jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm.
- jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
- uwagi: co sądzicie o Lenovo M600 GX30J22781? Jest w promocji za 80 zł. A jak nie ta, to co polecicie? Do tej Lenovo najbardziej szczegółowy opis znalazlem w komentarzach na amazonie, cytuję:
Cytat:ADNS-9500 sensor, good tracking.
Omron Switches. Only Right Handed.
Mouse is small, but little heavy after removing 4gms * 5 = 20gms weight.
You can manage acceleration (on/off) or in scale, i prefer 4/10(is not unstable like ADNS-3050 sensor) for FPS games like CS:GO
Supports upto 3200dpi (400/800/1600/3200).
Jak z moją obecną myszką? Wiem tyle, że ma sensor "Bluetrack", 1000 dpi, cześtotliwośc USB chyba 125 Hz.
Odpowiedz
#2
No, jakbym miała taką myszkę + podkładkę plastikową, to też bym była słaba w grach :D Polecam podkładki materiałowe, mają lepszą kontrolę, lepiej trafisz w punkt, polecam Roccat Kanga i Steelseries QCK, obie mają podobny materiał. Co do myszki to na Twoją dłoń jest dużo większy wybór niż na moją. Ale z tych które ja polecam, zacznę od najmniejszej: Roccat Lua, mała, lekka, na Twoją dłoń zapewne za mała, to lecim dalej, Roccat Kiro, cięższa ale bardzo wygodna i precyzyjna. Dalej polecam Steelseries Rival 100, na Twoją dłoń byłaby ok, jest wygodna i dobra do gier, wiele osób wychwala. Jeśli lubisz profilowaną z wcięciem na kciuk to polecam Roccat Kone Pure, wersje Black Edition z sensorem z Military, świetnie wykonana. A z myszek Zowie to jak nie przeszkadzają Ci boczne przyciski po obu stronach to seria Zowie Za13, Za12 i Za11, na Twoja dłoń to chyba środkowa Za12 byłaby ok. Jest jeszcze profilowana Zowie EC2-A, też spoko, ale mniej wygodna od ZA. Zowie ma świetne sensory, te myszki są bardzo precyzyjne. Wielu ludzi wychwala też Dream Machines DM1 Pro, więc też warto ją przymierzyć.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za pomoc. Czyli rozumiem, że ta Lenovo M600 w promocyjnej cenie nie jest warta uwagi? Podkładkę kupiłem dopiero z 1 mies. temu, zatem na razie nie będę je zmieniał.
Odpowiedz
#4
Poczekaj aż przyjdą chłopcy i się wypowiedzą, bo moja opinia to trochę mało, niech oni fachowo doradzą. Tego Lenovo nie znam, widzę tylko po zdjęciach że ma nietypowy kształt i dużo przycisków. Myślę że są lepsze w tej cenie, zwłaszcza że o tej myszce nigdy nie słyszałam. Jak Ci odpowiada ta podkładka to ok, kwestia gustów, być może dobrze na niej myszki chodzą. Zawsze można z czasem potestować inne i zobaczyć na której lepiej się gra.
Odpowiedz
#5
Lasery już dawno są za optykami także szukaj coś na minimum avago 3050 a najlepiej avago 3090 3310 lub 3360/3366

Ja w tej kwocie i dłoni 18zl celowałbym w Dm1 pro bo ma najlepszy sensor i stosunek jakość / cena w podanej kwocie. Chyba ze używane to można jakieś zowie pomyśleć
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
@Ewelina Podkładki plastikowe owszem, nie nadają się do gier typu CS:GO, ale np. do LoLa, gdzie większość rusza tylko nadgarstkiem, plastikowe podkładki są idealne
Odpowiedz
#7
Cs czy lol, obie gry wymagają precyzji i mniejszego poślizgu, no na pewno cs:go wymaga go wiecej, wtedy wszystko musi być dobrze spasowane. Kto jak lubi, ale jak słyszę myszkę na plastiku to aż ślizgacze bolą :D
Odpowiedz
#8
Tylko w CSie większość macha myszką po całej podkładce, a w LoLu myszka robi raczej tylko drobne ruchy
Odpowiedz
#9
No to tak. Jeśli chodzi o mysz do 100 zł to zajrzyj do mojego innego posta http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=2012 :)
Powyżej 100 zł to na pewno wymieniony już Rival 100 będzie dobrą opcją. Zaznaczyć jednak muszę, że wielu ludzi(w tym ja) ma sporadyczne problemy z LPM'em - czasami zaczyna zachowywać się jakoś dziwnie, jakby coś go blokowało.
Jeśli jesteś w stanie zmienić chwyt to spróbować można Gigabyte XM300(Outlety od 140 zł :]) lub Cm Storm Alcor.
Pod twój obecny chwyt ww. DM1 Pro to też bardzo dobra opcja.

Na koniec chciałbym tylko napomknąć pewną ważną rzecz dotyczącą laserów - pamiętajmy, że niektórzy ludzie lubią grać w FPS'y na myszkach laserowych lub po prostu włączają akcelerację w ustawieniach gry(wg. mnie lepsze rozwiązanie) :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#10
Lua, jeśli nie przeszkadza Ci starszy optyk, ale nie jest taki zły
Sica od Asusa jak poradzisz sobie z kablem, dobra pod clawa
Lua powinna być bardzo wygodna, jeśli lubisz drobniejsze myszki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.