• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana Razer DA 2013 na cos innego do CS GO
#1
§ Budżet: 150-250 zl
§ Jakiej myszki obecnie używasz: Razer DA 2013.
§ Jaką masz obecnie podkładkę: Natec Genesis M12 MIDI.
§ Z jakich wartości DPI korzystasz: 400.
§ Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Nie starcza miejsca chociaż podkładka jest duża, sens 1.8, 400 dpi, m_rawinput 1.
§ W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Cs go.
§ Ile przycisków używasz w myszce: ppm, lpm.
§ Chwyt: palm grip.
§ Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2.
§ Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13 cm około, średniej wielkości dłonie.
§ Dlaczego chcesz zmienić mysz: Razer przy szybkich ruchach czasami się gubi, testowałem już inne podkładki i nie pomaga, jest też trochę za duża.
§ Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Wolałbym mysz symetryczna, która nie potrzebuje sterowników i ma możliwość ustawienia 400 dpi.

Dodam że jak narazie to brałem pod uwagę Dream Machines DM1 Pro i Zowie fk1 lub 2. 

I takie głupie pytanie mam, moja podkładka ma szerokość 40 cm, w grze 1.8 sens i 400 dpi. Jestem w stanie zrobić obrót około 200* jak przesunę myszkę od lewej do prawej strony podkładki.
Czy to normalne i każdy kto gra na podobnych ustawieniach, nawet prosi, tak mają? Czy ja mam coś nie tak? Bo gra mi się dobrze, mam już LEM, ale gdzieś czytałem że najlepiej mieć sens taki żeby 360* robić. 
Odpowiedz
#2
(01-15-2017, 11:33 PM)raven napisał(a): I takie głupie pytanie mam, moja podkładka ma szerokość 40 cm, w grze 1.8 sens i 400 dpi. Jestem w stanie zrobić obrót około 200* jak przesunę myszkę od lewej do prawej strony podkładki.
Czy to normalne i każdy kto gra na podobnych ustawieniach, nawet prosi, tak mają? Czy ja mam coś nie tak? Bo gra mi się dobrze, mam już LEM, ale gdzieś czytałem że najlepiej mieć sens taki żeby 360* robić. 

To że najlepiej jest mieć ustawiony sens aby 360 robić to nie prawda. Zależy od własnych preferencji czyli co tobie najlepiej pasuje. Jeśli czujesz się komfortowo przy 360 sens to po prostu takiego używaj. Co do ,,prosów" to z tego co się orientuje większość z nich używa sensitivity poniżej 360 stopni ale oczywiście są tacy co nawet używają powyżej.
*Taki protip od kogoś kto gra bardzo dużo w csa mianowicie znajdź sobie jedną czułość na której gra ci się najbardziej komfortowo i trzymaj sie jej.

Co do myszki. DM1 Pro ma bardzo dużo problemów z budową/konstrukcją i dużo osób je odsyła a ci co mają wersje bez wad są szczęściarzami więc odradzam.
FK1/2 Jak najbardziej spoko chociaż zaliczył bym je bardziej pod clawgripa aniżeli palmgripa. Jak już to bierz FK2 ze względu na twój rozmiar dłoni.

Postawiłbym na ZA12/13 patrząc na twój rozmiar dłoni chociażby ze względu na to, że są one bardziej pod palmgripa niż FK.

Możesz też rozważyć EC2-A czyli bym powiedział taką hybrydę pomiędzy claw a palm gripem.
Odpowiedz
#3
A gdyby trafiła mi się wersja dm1 bez wad to wtedy warto zowie fk 2 czy właśnie dm1? Bo na morele same pozytywy na temat tej myszy.
Odpowiedz
#4
(01-16-2017, 12:55 AM)raven napisał(a): A gdyby trafiła mi się wersja dm1 bez wad to wtedy warto zowie fk 2 czy właśnie dm1? Bo na morele same pozytywy na temat tej myszy.

Zauważyłem że mierzyłeś dłoń ,,sposobem" od testgear.
Preferuję inny
Dasz radę zmierzyć dłoń tym sposobem?

https://i2.wp.com/www.rocketjumpninja.co...jpg?w=1000

@EDIT
Pragnę dodać że zarówno na sensorach od Zowie jak i DM1 nie będziesz doświadczał ,,gubienia" się sensora przy szybkich ruchach. Oczywiście na sensorze 3310 (zowie) jest pewien bug który powoduje zgubienie się sensora ale jest on bardzo rzadki do wykonania. Tak rzadki, że przez rok użytkowania myszki od zowie nigdy mi się nie zdarzył =).
Odpowiedz
#5
18 19 na 9 10 twoim sposobem, na szybko mierzone więc 1 cm różnicy.

Właśnie chodzi o to że o dm1 czytałem o wadach przycisku a i o zowie słyszałem o wadach i się zastanawiam... Bo to jednak różnica ponad 100 zł... A dopłacać za nic to mi się trochę nie uśmiecha.

DM1 to mysz mniejsza od mojej obecnej tylko pytanie czy wystarczająco.

Zowie mam wybór albo fk1 albo fk2 więc zawsze większe pole manewru.

Trudny wybór.
Odpowiedz
#6
(01-16-2017, 01:42 AM)raven napisał(a): 18 19 na 9 10 twoim sposobem,  na szybko mierzone więc 1 cm różnicy.

Właśnie chodzi o to że o dm1 czytałem o wadach przycisku a i o zowie słyszałem o wadach i się zastanawiam...  Bo to jednak różnica ponad 100 zł...  A dopłacać za nic to mi się trochę nie uśmiecha.  

DM1 to mysz mniejsza od mojej obecnej tylko pytanie czy wystarczająco.

Zowie mam wybór albo fk1 albo fk2 więc zawsze większe pole manewru.  

Trudny wybór.

Dobra teraz wiem, ze się myliłem.
Jak już to bierz FK1/ZA11-12.
Ja mam dłoń 19/10 i posiadałem FK1 przez rok. Oczywiście używam innego chwytu ale dosyć komfortowo można było ją złapać palm gripem.
DM1 jest ciut szerszy i wyższy aczkolwiek krótszy z tego co widze na testgear jednakże uważam że będzie lepszym wyborem pod względem kształtu niż FK1.
Ujmę to tak.
Jeśli chcesz zaryzykować i ci się uda dorwać DM1 bez wad to śmiało bierz, powinien pasować (Różnica 100zł? Chyba pomiędzy standardowym DM1 a FK1. Pisałem wyżej patrz na dopisek Pro S przy DM1. Pro S ma lepszy sensor co warto mieć ale jeżeli uznasz, że nie potrzebujesz to ten ze zwykłego i tak wystarczy)
Natomiast jeżeli chcesz pewność co do myszki to polecam FK1.
Ale też warto zastanowić się nad ZA11/12 które są typowo pod palm gripa.

*Dodam jeszcze że lata temu używałem głównie palm gripa (Bloody v7m wtedy) i po zmianie na FK1 zacząłem używać clawgripa ponieważ mniej wygodnie mi sie grało na palmgripie (v7m byla mocno profilowana a fk1 nie jest) także nie mówię że tak będzie ale może to też wystąpić u ciebie. 
Plus masz taki, że zarówno fk1 jak i dm1 są ,,uniwersalne" tzn, że jeżeli będziesz czuł że jednak na palmgripie gra ci sie gorzej niż powiedzmy na clawgripie czy fingertip to nie powinieneś mieć dużego problemu ze zmianą.
Odpowiedz
#7
Może spróbować na fk2 do mojej dłoni?

Z tego co widzę to dm1 pro ma taki sam sensor jak fk 1 i fk 2, za to dm 1 pro s ma jeszcze lepszy od nich.
Odpowiedz
#8
Jak trzymasz czystym palmem to DM1 Pro S będzie Ci leżała.
Jak mały ,,domieszek" clawa to EC2-A weź.
PS. DM1 Pro do clawa jest taki średni, szybko dłoń się męczy, i jak ktos lubi dociskac srodrecze to tak sie zdaje, że ciut za długa jest.
Odpowiedz
#9
Da radę wykorzystać jego sztywność jako zaletę, zwiniesz go jak chcesz, zrobisz taki DIY mouse bungee i jest git ;)
Odpowiedz
#10
Ta oto myszka ma mi przyjść, właśnie z tego sklepu: https://www.morele.net/mysz-dream-machin...ro-773602/
Mam wątpliwości czy mniejsza Zowie ZA 12 / FK2 nie byłaby lepsza do mojej dłoni, niestety nie ma jak tego sprawdzić.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.