• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aorus K9
#1
Aorus K9

Bardzo ciekawa konstrukcja od Gigabyte. Klawiatura używa optycznych switchy Flaretech, przez co producent chwali się znacznie wyższą żywotnością niż w przypadku klawiatur mechanicznych. Do tego samo wciśnięcie klawisza jest nieporównywalnie gładkie.


Ciekawe jak poradzi sobie Gigabyte, bo poprzednio tych switchy użył m.in Zowie (w Celeritas II) czy Wooting (w Wooting One) z bardzo słabym efektem (Wooting niepotrzebnie upierał się na użyciu tych switchy do zrobienia klawiatury analogowej a Zowie nie postarał się z jakością budowy).

K9 jest już do kupienia w USA ($120 za wersję Blue i $140 za Red). Mocno zastanawiam się nad odłożeniem zakupu (miałem brać MK750 bo wreszcie wersja na MX Red jest dostępna), ale zewnętrznie K9 bardzo ją przypomina a dodatkowo oferuje (prawdopodobnie?) lepsze switche.
Odpowiedz
#2
Biorąc pod uwagę MSRP ta klawiatura to kosmiczna wręcz padaka.
System montażu przełączników do stalowej płyty to jedno wielkie nieporozumienie - sprawia, że masz wrażenie, iż obcujesz z klawiaturą wartą 30$.
https://www.youtube.com/watch?time_conti...oy6KfJM2Vs - problem dyskwalifikuje klawiaturę na starcie.
Poza tym oferuje dokładnie to samo co każda generyczna klawiatura gamingowa prosto z państwa środka.

Jeśli szukasz gładkich przełączników, wybierz po prostu coś na Gateronach - prawdopodobnie za sprawą użytych plastików jedwabistością przypominają Cherry MX Black Vintage.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
Na jakiej klawiaturze to się tak giba?

Widziałem kilka recenzji Celeritas II i tam nikt o takim problemie nie wspominał.
Odpowiedz
#4
Na tej klawiaturze, testowałem ją miesiąc temu - jestem autorem tego nagrania.

Plastik z jakiego wykonano obudowę przełącznika przywodzi mi myśl podrabiane zestawy Lego z aliexpress.
Rzuć też okiem na rachityczne zatrzaski trzymające przełącznik do stalowej płyty - w połączeniu z jakością plastiku to po prostu nie ma prawa działać.
Założenia projektu były naprawdę fantastyczne, wykonanie stoi niestety na poziomie co najwyżej Outemu.

Miej na uwadze, że recenzje sprzętu w internecie są w głównej mierze naprawdę powierzchowne i rakotwórcze (z wyjątkiem kilku przypadków, w tym portalu test-gear.pl).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Sugerowałem się tutaj recenzją/wrażeniami Rocket Jump Ninja, gość wytknął kilka wad tej klawiatury ale o tym nic nie wspomniał. Zawsze jest nadzieja, że mocowanie w K9 będzie stabilniejsze.

Inaczej zostaje mi Apex M750 (ale tu słyszałem sporo złego o skrzypiącej spacji i lekko gibających się klawiszach) lub MK750.
Odpowiedz
#6
https://youtu.be/hsaL-0zn_Fs?t=140 - w tym momencie ukazuje dokładnie ten problem.

IMO wybierz sprawdzonego MK750. W segmencie produktów mainstreamowych Cooler Master produkuje naprawdę przyzwoite klawiatury.
Na rodzimym rynku za tę kwotę nie dostaniesz lepszej jakościowo klawiatury.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
szału jakościowego po peryferiach gigabyta się nie spodziewaj ;) w brew pozorom to oni mocno raczkują w tych kwestiach
Odpowiedz
#8
Wziąłem MK750. Widzę że w sklepach pojawia się druga rewizja, ciekawe jakie zmiany względem pierwszej.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.