• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka + klawiatura do 210 zł
#1
Witam,

10tego zamierzam sobie zamówić taki oto zestaw, lecz mam troszkę wymagań. :)


W skrócie zależy mi na:
*podświetlaniu myszki jak i klawiatury,
*myszce optycznej,
*do tego zestawu dobra podkładka,
*zestaw głównie do gier FPS (Battlefield, CS GO),
*mysz praworęczna,
*CICHE KLAWISZE!

Co do trzymania myszki... zauważyłem, że jest to "claw grip", ale lubię też trzymać ręce na całej myszce, więc myślę wybór co do tej sprawy będzie obojętny.
Jeżeli chodzi o klawiaturę... po prostu zależałoby mi na podświetleniu i by miała klawisze multimedialne.

Jeżeli budżet wyniesie ~210 zł to nic się nie stanie.
Czekam na Waszą pomoc, Pozdrawiam. :)
_____________________________________________________________________________________________
SZABLON
jaką obecnie myszkę używasz: Logic LM-10 (800 dpi optyczna)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: niska
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 7cm?
w co grasz (podaj tytuły gier): Battlefield 3,4,1, CS GO, Wiedźmin 3, Fallout 4
jaką masz obecnie podkładkę: brak, gram na biurku
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie mam takich
twój budżet: na myszkę myślę do 140 z podkładką razem
jaki chwyt stosujesz: claw grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
czy chcesz zmienić swój chwyt?: obojętnie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wszystko, popsuła się rolka, ślizgacze, kabel się rozłącza
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): podświetlenie, cicha, optyczna, praworęczna.


Dobór podkładki

jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)        optyk, 800 dpi mysz za 12zł
jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?   nie mam, gram na biurku
jaki rozmiar by Cię interesował: może być mała, może być też duża by klawiatura się na nią zmieściła, obojętnie
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: oj nie wiem
czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
maksymalna cena za podkładkę? proszę propozycję, nie drogo
Odpowiedz
#2
Cicha klawiaura to pierwsze co mi przychodzi do glowy to cougar 200k. Tańsza alternatywa, ale antighosting moze nie byc taki dobry (na pewno gorszy) to Natec Medusa z podświetleniem. Wiec strzelam w Cougara.
Myszkę wziąłbym jesli chcesz zeby byla jak najbardziej poręczna, niestety z nienajnowszym sensorem to weź Roccat Lua. Jak mozesz dolozyc kawałek to najlepszą opcją będzie Asus Rog Sica.
Podkładka to wystarczy Natec M11 wersja Maxi za 40 zł. Nie żałuj hajsu, zobaczysz, że warto. Imo to najrozsądniejszy wybór zestawu w tej cenie pod Twoje wymagania.
Odpowiedz
#3
Podkładka ok, tania i duża. Co do klawiatury dużo opinie na temat klawiszy że jak wyskocza to nie ma możliwości ponownego ich wsadzenia ale ważne, że niski profil, podświetlanie i cicha jest, ale brakuje mi przycisków do sterowania multimediami, może jakaś bloody będzie w tej cenie?

Co do myszek, hmm co do roccat lua, jest obureczna a nie tylko prawo, małe dpi, mało klawiszy, słabe podświetlanie.
Jeśli chodzi o drugą mysz to jednak zbyt droga cena dla mnie i tez piszą opinie, że masz jest dość mała.
Dziękuję oczywiście i proszę o kolejne propozycje. :))
Co do ceny jeszcze można ją w razie czego nieznacznie zwiększyć.

Klawiatury z takimi filtrami można wybrać 
https://www.morele.net/komputery/klawiat...1018303/1/
A tu filtry do myszek 
https://www.morele.net/komputery/klawiat...O372709/1/
Odpowiedz
#4
Co do myszki - nie patrz na to, że ''małe DPI'' bo to zmieniasz w grze przecież, tak na przyszłość. :D
Odpowiedz
#5
Profilowaną pod prawą dłoń w takiej cenie chyba trudno znaleźć cokolwiek ponad Bloody A90, chociaż wypadałoby zrobić coś z tymi śmiesznymi, metalowymi ślizgaczami co by se podkładki za szybko nie zajechać.
Poszukam jeszcze jakiejś alternatywy ale cudów nie obiecuję szczególnie, że do tego chcesz jeszcze podświetlenie.

A wyjaśnij mi jeszcze, dlaczego twierdzisz, że 2000 dpi na Lua jest małą ilością skoro grasz na 800???
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
Te ślizgacze w Bloody są słabe, kolega używa na biurku i widać skutki ;D
Sica ma najlepszy sensor w cenie i pasuje do claw gripa, tylko trochę kabel kłopotliwy, ale z twoim sensitivity to... nie bedziesz machał ręką tak jak małpa (np. ja 39,4 cm pelny obrót ;d)
Też zależy jaki masz ten claw grip - dociskasz śródręcze? I palce lekko ugięte czy mocno zgięte?
PS. to że lua nie jest profilowana traktowałbym jako zaletę - takie myszki (symetryczne) są bardziej poręczne niz profilowane pod clawa.
Z klawiatur masz jeszcze Gigabyte Force K7, ponad budżet, ale ma wszystko czego chcesz.
Lua ma 3050, bardzo fajny feeling, nie kupuj lasera. Ich przewagą jest gra na większych DPI, bo lepiej sobie radzą w takich wartościach, ale ty grasz na 800 DPI. Optyk będzie lepszy, poczujesz różnicę. A mały max speed i duzy LOD to nie problem dla Ciebie przy takiej czułości.
Co do myszek to za bardzo nie ma więcej propozycji - masz jeszcze Saggite od Tesoro, ale ona bardziej do palma.
Odpowiedz
#7
Czyszczu, a nie będzie mieć problemu z kalibracją sensora w Sice? Chodzi mi o ten śmieszny bug PMW3310. Dla graczy MOBA to tam whatever ale dla FPS?
A co do Lui się zgadzam. Miałem okazję 2 dni temu "przymierzyć" do niej dłoń w sklepie i powiem, że mimo moich sporych dłoni, trzymało się ją całkiem wygodnie(oczywiście claw grip w moim przypadku).
I jeszcze nawiązując do tego co napisał jy623 - racja. Panocku, na myszce ustawiaj zawsze coś pokroju 400 DPI bo większość sensorów radzi sobie właśnie tam najlepiej szczególnie przy starszych modelach(Im mniejsza czułość tym lepiej, jednak nie wyobrażam sobie operowania w windowsie na 100 DPI przy dwóch monitorach... o nieee.). Później rzecz jasna "dostrajasz" czułość poprzez zmianę w samej grze.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
Natec Medusa 2 podoba mi się z wyglądu i ma klawisze multimedialne, jedynie brak podpórki na nadgarstek, nie wiem czy to by się nie przydało.
Co do myszki no mam dość sporą rękę ale chude palce, trzymam tym clawem dość lekko, nie zginam wcale mocno palców.
Co do tego DPI no ok, jednak jeśli nie musi być wysokie to ok, max 3000 może być.
Co do Asus Rog Sica to na morele net ta myszka kosztuje 260 zł, a na tym sklepie najczęściej kupuję.
A co z tą Rival 100? Zła jest?


A np. https://www.morele.net/mysz-gigabyte-xm300-860673/
Tak maksymalnie już chciałbym te 250zl na komplet z podkładka i klawiatura najlepiej :/.
A tak pytanie poza tematem, wie ktoś może o jakiś wygodnych fotelach biurowych, które może możecie polecić do 320zl? ^^

Znalazłem jeszcze przecene dość drogiej myszki, co o niej sądzicie? 
http://www.fatbat.pl/logitech-g303-daeda...id377.html
Odpowiedz
#9
Nowe egzemplarze na allegro Sicy(jak to się do cholery odmienia... z Luą mam ten sam problem XD) są po ok. 110 zł z tego co widziałem, a zdarzają się taniej.
Gigabyte xm300 jak najbardziej. Siedzi tam bardzo dobrze skalibrowany sensor z bodajże Deathaddera, a nie posiada większości jego wad także ten gryzoń możesz spokojnie brać o ile budżet pozwala.
Rivala 100 obecnie mam, nie proponowałem bo myślałem, że trochę za drogo :P Mam spore dłonie, i clawem trzyma mi się go całkiem przyjemnie. Nierówno rozłożonej wagi podczas gry kompletnie nie czułem. Tylko kabel trzeba sobie podwiesić - najlepiej mouse bungee, chociaż ja wykorzystałem do tego po prostu taśmę i stojącą lampkę. Ot, polska myśl techniczna :D Problem w tym, że za Rivala 100 + M11 wyjdzie cię już blisko 190 zł, a jeszcze potrzeba klawiatury.
Ten G303 ma, PMW3366 co przy jego cenie już samo w sobie stawia go na wysokiej lokacie. Podesłałbym link do recki tylko nie bardzo wiem czy mogę :P W każdym razie zarzucają jej głównie śliski tył. Według mnie troszkę dziwny, kanciasty kształt ale to kwestia gustu. Z kolei testy precyzji wypadały bardzo dobrze(max. speed ponad 10 m/s <(o.o<))

Jeśli tylko kształt by ci odpowiadał to przy cenie 150 zł najlepszą pozycją wydaje się właśnie g303.
Pod palm gripa raczej propozycja od Gigabyte.
Później już Rival 100.
Sice bym sobie odpuścił.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#10
@up
tylko g303 jest bardzo dobra pdo względem technicznym, aleeeee jak 5 osób od nas go trzymało tak każdy po kilkunastu sekundach już mówił, że nigdy nie spotkał tak niewygodnej myszki ;D

a fotel to trzeba przymierzyć po prostu w sklepie nie ma lepszej rady ;) zwłaszcza te tańsze :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.