• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optyk czy laser... oto jest pytanie...
#1
Witam,
Zastanawiam się od pewnego czasu na temat tego, do czego lepiej jaki sensor stosować. Na wielu stronach pokroju "morele" piszą, że sensory laserowe są dużo bardziej precyzyjne i oferują lepszą tolerancję powierzchni. Natomiast z tego co wiem, te zalety oferują właśnie optyki. Ogólnie, najnowsze optyki zdają się przebijać lasery pod każdym względem. Do niedawna czesc czolowych graczy sceny cs'a korzystala z myszek pokroju Sensei RAW. Dlaczego? Oferują lepszą funkcjonalnosc przy ustawieniach rzędu 400 dpi na myszce i 1.3 w grze? Prosilbym o opinię osób mających sporą wiedzę w temacie :/
#2
Bzdura. Fakt lasery względem starszych optyków mają dużo lepszą tolerancję powierzchni (np. taki A3090 nie zawsze śmiga na niektorych podkladkach). Ale precyzja? Pff
Kolega przesiadł się z Tracer Headshot bodajże i tam siedzi A9800, czyli jeden z ,,lepszych laserów". I pierwsza rzecz która drastycznie rzuciła mu się w oczy to płynność podczas ruchu, większa dokładność, brak lub mniejsza interpolacja DPI, o wiele mniejszy jitter (drgania kursora) i smoothing (,,wygladzanie"). Kształt senseia to teraz ma DM1 Pro i Pro S, ale ma optyki. Lasery są głównie lepsze przy budzetowkach bo oferują lepszą tolerancje powierzchni i max speed. Ale tak to roznica w przyjemności z korzystania taka jak w membranie i mechaniku ;p
A najnowsze optyczne sensory? nie ma ich co porównywać do laserów ;D
#3
Czy w przypadku tego Tracera nie mogło to być po prostu spowodowane słabą konfiguracją? :O Według tutejszej recki, konfiguracja lasera w Sensei Raw jest średnia, a ludzie mimo to go używali :D
Ale ogólnie rozumiem o co chodzi :)
#4
Właśnie chodzi o to, że 9800 w tym Headshocie był dobrze skonfigurowany, ale nawet taki dobrze skonfigowany laser jest słaby w porównaniu do optyka. Pierwsze co kolega powiedział to, że myszka jeździ jak po maśle, co jest prawdą. W laserach taki sztywny i ostry feeling ;D
#5
Okej. Czyli jednym słowem, branie lasera pod gry jest nieopłacalne skoro mamy takie perełki jak 3310/3360? :V
#6
Nom.
Poniżej 100 zł to można się zastanowić jeszcze, w bardzo budżetowych (>50 zł) laser jest lepszym wyborem, ale w klasie średniej (<150 zł) to tylko optyk
#7
No i wszystko jasne. Jeśli na tym forum wyczerpane tematy są zamykane to można zamknąć. Bardzo dziękuje Czyszczu za pomoc :)
#8
taki ze mnie admin, że nie wiem jak to zrobić xD
#9
Pomógłbym ale tez nie wiem :p zróbmy tu spamboxa :v
nie zrobimy spam boxa, jak widzisz edytować moge ;D
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
#10
dobra zamykam temat


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.