• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki muzyka, gry 400 PLN
#21
Chodzi Ci o dolby? Dolby i wszelkie 5.1, 7.1 na słuchawkach stereo, zwłaszcza tych lepszych (HM5 itp. zaraz wyjaśnie) to dramat. Wrażenia zamknięcie w pudełku i dźwięk jak pod wodą. Taka prawda. Na takich Kave Analog to ma sens, ale w tych nie. Karta sama w sobie polepsza wrażenia dźwiękowe i rozszerza przestrzenność.
HM5 są ,,gęste" brzmieniowo, scenę mają taką średnią wielkościowo, ale dlatego, że są zamknięte.
Basy mają dobre, ale lekko wycofane są rejestry średnie i górne, ,,zagęszczone" ale o dobrej separacji.
Do nich w sumie to lepiej wziąć Xonara ;D Sorry my bad ;p
Do CSa najlepsze co możesz wziąć (pozycjonowanie) bez kupowania karty dźwiękowej to Roccat Kave 5.1
Ale muzyki na nich nie posłuchasz, brzmieniowo też nie są najlepsze, ale najlatwiej na nich okreslic pozycje wroga. U nich 5.1 ma sens bo mają po 3 glosniczki w srodku, a nie przetworniki stereo.
Tak sobie pomyślałem, ze równie dobrze moglbys rozwazyc HyperX Cloud, ale one mają ten minus , ze mają małą scenę :x
W sumie jak masz hajs to kup K240 i daj im Xonara DX, moze byc troche jasno, ale jak chcesz szerokiej sceny i dobrej muzykalności to bierz.
Odpowiedz
#22
No właśnie zależy mi na czymś z dobrą średnicą na wokale. Ostatnio dużo słucham Michaela Jacksona , Les Miserables i mimo że jak słucham na v-ce brata tych utworów basy są dobre to zagłuszają wokale. Wolałbym coś bardziej neutralnego jak ta audio technika, tyle ze teraz sorawdzilem i w Polsce jest niedostępna Takze zostaje ten brainwavz. Myślisz ze na unforce udac2 lub ew prodigy cube jego scena się zwiększy, polepszy? Jak nie to myślę nad akg k612 pro jak by mi się udało do niego kupić dobre, tanie źródło.
Odpowiedz
#23
Albo mógłbyś polecić jakieś przestrzenne średnicowe źródło dla tego akg k240, żeby zrównoważyło ten brak średnicy :D ?
Odpowiedz
#24
Ciężko mi powiedzieć, moja ,,wiedza" odnośnie HM5 polega głównie na lekturze różnych opinii, lektur z różnych stron ;p
Sam z chęcią bym się przekonał ;D
Myślę, że na K240 byłoby dobrze, one same w sobie grają dobrze, nie dziwi mnie, że w wielu studiach są używane. Generalnie, żeby był bas, góra i wokale w jednym to słuchawki muszą być naprawdę dobre, a w obecnych czasach to za nie trzeba zapłacić dość dużo. Tak jak kiedys mi ktos powiedział - ,,zeby miec wygodne, dorbze grające słuchawki z dobrym pozycjonowaniem to musisz wydać 1000 zł". To tez zalezy od preferencji uzytkownika. Ja mam tak, nie wiem jak ty, że jak załóżmy przesłucham słuchawek np. takich Q701 to ciężko mi będzie docenić te moje obecne, HF2010 biedne względem tych AKG ;D Łapiesz? Im doznajesz czegos lepszego tym zwiekszasz swoje wymagania i zmniejszasz satysfakcje z obecnego stanu rzeczy. Zycie :D
Także wiesz - jak bedziesz mial wokale dobre, to z drugiej strony mozesz mieć słabszy bas,albo gorsze góry.
Mimo to - wziąłbym K240 i do tego przemyślał dźwiękowke, bo obecnie masz MDH9000? Zmiana na takie superluxowo brzmiace sluchawki to imo tez zbyt radykalna zmiana ;D
Odpowiedz
#25
Ok. Zobacze jak sie sprawuja te k240 z xonarem dx. Teraz generalnie to używam dousznych słuchawek od Nokii :p Te v-ki o których mówiłem to sony brata.
Odpowiedz
#26
Jak mi się spodobają to myślę o zwróceniu karty i kupieniu jakiegoś daca np. Prodigy Cube lub unforce udac2
Odpowiedz
#27
Albo kupieniuczegoś do podbicia średnicy. Myślisz że nada się fiio e07k lub e17?
Odpowiedz
#28
http://www.ceneo.pl/44333887#cid=14349&c...&pid=11293
ja bym strzelał w coś takiego. Wzmocnienie średnicy i bliższe wokale, przy tym nie podbija tonów wysokich. Może to? :D
Odpowiedz
#29
Zobaczę. A nie będzie ograniczało sceny? :p
Odpowiedz
#30
"Jest tu rozbudowana przede wszystkim na szerokość i w tym względzie oraz przy tej półce cenowej praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Konsekwencją jednak bliższej prezentacji wokali i ogólnie średnicy jest bardzo częste rozpoczynanie kreowania sceny właśnie od punktu środkowego (co samo w sobie nie jest złe), a także redukcja percepcji głębi."


Źródło i reszta recki SMSL M2: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca...-m-s-l-m2/

Do tego według autora powyższej recenzji AKG 240 mają dobrą synergię z SMSL'em:
"Sprzęt gra przez to bardziej naturalnie i bliżej na wokalach, dlatego tak łatwo wpada w ucho i dobrze komponuje się ze słuchawkami, którym należałoby w pierwszej kolejności przybliżyć właśnie średnicę, ale zostawić skraje w spokoju, np. Encore Rockmaster OE, ale też Superluxom HD669, AKG K240 Studio i wszelakim podobnie grającym słuchawkom."
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.