• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa pod Sennheiser HD555
#1
  • jakie obecnie używasz? Sennheiser HD555 + Zalman ZM-MIC1 / Logitech Z5500
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Zintegrowanej
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 80% gry 20% muzyka (muzykę zwykle słucham na głośnikach logitech z5500)
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS GO
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? ok. 300zł
    Poszukuję karty dźwiękowej pod słuchawki które już posiadam (Sennheiser HD555) do tej pory korzystałem z karty zintegrowanej 5.1 dołączonej do płyty głównej DFI dźwięk przestrzenny na słuchawkach był wystarczający i pozwalał dość precyzyjnie określić położenie graczy. Karta dźwiękowa dołączona do płyty była dość nietypowa ponieważ była montowana jak dedykowana na "śledziu" nad portem PCI i podłączana do płyty kablem.  Niestety po modernizacji pc w nowej płycie głównej nie dość że posiadam tylko 3 standardowe wyjścia jack to dodatkowo dźwięk jest dużo gorszy nie mówiąc już o szumach jakie mam gdy mówię przez mikrofon. Poszukuję karty dźwiękowej zewnętrznej lub wewnętrznej która pozwoli podłączyć słuchawki z mikrofonem oraz głośniki tak aby nie było konieczne przepinanie kabli za każdym razem kiedy będę chciał skorzystać czy to z słuchawek czy głośników, i oczywiście takiej która zagwarantuje odpowiednie walory dźwiękowe na posiadanym już sprzęcie. 
Odpowiedz
#2
Przeczytaj to:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-kart...aim-sc808/

Rozciągnij budżet do 450zl i zadaj ponownie pytanie:)

I uzupełnij jeszcze informacje Jaką płytę masz teraz. Może z integrą ALC1150? Jaka kartę miałes wcześniej? Może Asus Thunderbolt ROG taka jak tutaj:
http://computerelite.net/p2.php?include=...&sku=12949


Jeśli miałeś kartę taką jak w linku, to było to coś pomiędzy Xonarem D2/D2x a STXem/ST ale bliżej STXa. Dodatkowo powiem Ci, że jeżeli ciągle masz tą kartę to możesz wsadzić ją do nowego kompa. Xonary D2x i STX kosztują ponad 600zl, raczej nie zastąpisz ich niczym za 300zl. Ale powinna zaspokoić Twoje potrzeby SC808 za około 400-450zl


Mogłeś wcześniej używać też coś w stylu Audigy, bo chyba takie też dawali na śledziu do lepszych płyt głównych. Napisz co miałeś, żeby nikt gorszej karty Ci nie proponował bo się rozczarujesz.


Druga sprawa to zgranie ze słuchawkami, to już koledzy muszą się wypowiedzieć. Ale ja bym celował minimum w SC808, żeby starczyło na dłużej i nie było jedynie efektu placebo:)


EDIT, własnie zauważyłem, że miałeś jakąś płyte DFI to może takie coś:
http://www.frazpc.pl/artykuly/266041,DFI...E_GTI.html
wtedy miałbyś kartę zewnętrzną: Sonar X-Fi na chipie Realteka ALC889 (czyli średniak często wkładany do zintegrowanych płyt ) jedynym aspektem dodanym do tej karty to oprogramowanie od CRATIVE:

"I tak po zainstalowaniu dołączonego do płyty oprogramowania i aktywacji uzyskujemy dostęp do panelu sterowania znanego z kart X-Fi wraz z takimi funkcjami jak X-Fi Crystalizer czy X-Fi CMSS-3D. Ponadto samo oprogramowanie umożliwia wykorzystanie efektów EAX4.0 i zapewnia zgodność z ALchemy. Wszystkie efekty (od Crystalizera po EAX4.0) realizowane są oczywiście programowo, wpływają one jednak na wrażenia dźwiękowe i zwiększają atrakcyjność zastosowanej karty muzycznej (o wzrostu jakości dźwięku nie ma oczywiście mowy, ale CMSS-3D na ten przykład pozytywnie wpływa na pozycjonowanie dźwięków)."

Czyli druga opcja to kupić coś od Crative np Soundblaster Z (ok 300zl)
Odpowiedz
#3
dokładnie tak wygląda ta karta dźwiękowa z tego wynika że było Sonar X-Fi.
Aktualnie posiadam płytę Asus ASUS P8Z77-V LX z kartą dźwiękową Realtek® ALC887 8-kanałowe Kodek High Definition Audio.

Nie bardzo widzę możliwości podłączenia tej karty dźwiękowej do nowej płyty. Na płycie DFI był wyznaczone piny które to umożliwiały muszę się przyjrzeć asusowi ale raczej wątpię żeby była taka możliwość.
Odpowiedz
#4
No niestety tej Sonar X-Fi nie da rady podłączyć;/ Ona ma swój dziwny port. Jakbyś kupił asusa kiedyś, to miałbyś po nim fajną kartę na PCIE/USB a właściwie to tamta karta to typowe USB bo na PCIE działa karta sieciowa, mozna nie wkladać karty do PCIE i uzyc samo USB. Ja tak mam teraz :D Mniejsza z tym.

ALC887 to niemal to samo co ALC889 :) jak numeracja wskazuje. Czyli całe wrażenia dźwiękowe miałeś z oprogramowania Creative. Czyli jak kupisz chociaż Soundblaster Z ( wersja bez bajerów kosztuje 300zl ) to będziesz miał to samo co kiedyś tylko jeszcze lepiej. Bo dojdzie Ci jakiś wzmacniacz sluchawkowy, inny lepszy chip i dużo lepsze parametry techczne.

Problem w tym, że SC808 cenowo daleko nie odstaje od SB Z.. Ja bym rozważył SB Z w wersji używanej ponizej 200PLN zeby nie żałowac nigdy, że nie kupiło się SC808. SC808 daje znacznie wiecej pod względem jakości czy nawet modyfikacji ( wymienne OPAMPY ).
Odpowiedz
#5
Są ludzie co lubią narzut Creativa na dźwięk :] Używana SB Z za 200 zł jest dobrą opcją w twoim wypadku. Niemniej jakbym miał wydać 300 zł za nią to dozbierałbym raczej te 129 zł do SC808.
Odpowiedz
#6
Odgrzeje trochę ten temat. Przeczekałem trochę i zdecydowałem się za waszą poradą na zakup SC808.
Kartę będę miał na dniach tylko mam kilka pytań.

1.
Na recenzji wysłanej przez was wyczytałem że:
"Karta-córka jest w sterownikach widziana jako osobne „urządzenie” i posiada niezależną kontrolę głośności. Można zatem ustawić dla niej osobne natężenie (również dla panelu przedniego, jeśli jest podpięty zamiast niej), zaś pod kartą trzymać inny sprzęt z własnymi tego typu ustawieniami. Karta-córka nie działa równocześnie z kartą właściwą (osobne fizyczne układy dźwiękowe)."
Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-kart...aim-sc808/
I tu nie potrafię zrozumieć jednej kwestii czy jak podepnę do karty córki mikrofon a do karty właściwej słuchawki to któraś z tych rzeczy nie będzie mi działać?

2.
macie jakieś sprawdzone ustawienia/tryby pracy tej karty pod kontem pozycjonowania przeciwnika w grach?

3.
i może głupie pytanie ale jak najlepiej podłączyć wszystkie sprzęty grające pod tą kartę:
czy słuchawki podpiąć do gniazda headphone out a głośniki i mikrofon do karty córki ?
czy jakąś inną kombinacje ?
Odpowiedz
#7
wszystko co używasz podpinasz do tej karty (tzn, nie do integry). Jeśli np. podepniesz mikro do integry a słuchawki do sc808 to wszystko powinno działać, z tym, że jakość mikra będzie gorsza ;) Chociaż mogę się mylić, ale wiem, że jak podłączysz słuchawki jedne do sc808 i do integry jakieś drugie to nie będą równocześnie odtwarzać.
co do ustawień - unikaj "wzmacniaczy" typu 5.1, sample rate sugeruję na 48 zamiast 41, skorzystaj z opcji boosta mikrofonu (dużo daje)
słuchawki, czyli jack 3,5 mm podłączasz do wejścia słuchawkowego, mikrofon do mikrofonu (najczęściej jest czerwonym kolorem), ogólnie ja np. mam Xonara DG i jak podłaczałem to patrzyłem w necie zdjęcie z objaśnieniem, wtedy jest o wiele łatwiej
Odpowiedz
#8
nie chodziło mi o podłączenie części do karty zintegrowanej w płycie głównej a części do sc808, kartę zintegrowaną odpuszczam i oczywiście nic do niej nie podłączam.
Rozchodzi się o to że SC808 składa się z 2 kart jednej głównej w której znajduje się gniazdo słuchawkowe 6.3mm, RCA , coaxial i optical nie ma w niej gniazda na mikro. Natomiast w zestawie jest jeszcze 2 karta tzn. "córka" w której znajduje się gniazdo na mikro i standardowe gniazda 3,5mm do 5.1/7.1 .

i teraz moje pytanie dotyczące recenzji :
"Karta-córka nie działa równocześnie z kartą właściwą "
czy chodziło mu o działanie SC808 z kartą zintegrowaną czy z kartą "córką" która jest w zestawie. Było by to dla mnie bez sensu że masz SC808 podpinasz do niego słuchawki mikro natomiast musisz podpiąć po kartę córkę i któraś z tych rzeczy ma nie działać?
Odpowiedz
#9
a to takie jaja ;D
cóż wiesz jak ja u siebie kombinowalem z kartą? metodą prób i błędów niestety
nie mam tej karty, sam musisz sobie poradzić :/
Odpowiedz
#10
na pewno będziesz przełączać w windzie ze słuchawek / a głośniki
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.