• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka ~400zł
#1
Witam

         jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Kone Pure Optical
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 lub 1200 (nie pamiętam) chyba 800 dpi.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): przeważnie trochę zwiększam, lecz sporo zależy od gry.
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie instalowałem tego od 2 lat
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): dawno nie grałem w żadnego typowego fps, ale kiedyś mierząc o ile dobrze pamiętam wychodziło coś koło 10 cm w BF4
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wszystkie dobre gry, które wychodzą z różnych gatunków. Teraz kusi mnie Battlefield 1
  • jaką masz obecnie podkładkę: Zowie G-TF Speed
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 boczne kiedy jest to przydatne. Używam przycisku w rolce.
  • twój budżet: ~400 zł
  • jaki chwyt stosujesz: combo wszystkich ale najbardziej podobne to do fingertipa
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1 + 2 + 2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17,5-18 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,6-1,8 cm (ciężko tak dokładnie to zmierzyć.
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Może lekko
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Rolka + dwuklik.... Może aby nowa była odrobinę większa
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? powinna
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Moim zdaniem przesadna ilość pytań ale ok :P

Obecnie używam intensywnie od 2,5 roku myszki Roccat Kone Pure Optical oraz podkładki Zowie G-TF Speed. Myszka czasem wariuje przy przewijaniu rolką, lecz ostatnimi czasy doszedł straszny dwuklik.

Bardzo dużo pracuję jak i gram przy PC, więc ile trzeba wydać tyle wydam, lecz planowałem się ograniczyć do ~400zł.

Obecna myszka wydaje się odrobinę za mała, więc przydałaby się aby była minimalnie większa. Podkładka wydaje się jeszcze ok, więc w sumie nie wiem czy zmieniać ją teraz czy może później.

Zastanawiałem się nad myszką Logitech G403 oraz może jakaś nowsza podkładka zowie, bo w sumie jestem zadowolony z zakupu G-TF Speed. Zależy mi na trwałości i bezproblemowej pracy. Czy jest w ogóle sens dopłacania do wersji bezprzewodowej?

Czy warto interesować się tą myszką czy może są jakieś lepsze propozycje?
Odpowiedz
#2
Siemasz
Używałeś kiedyś bądź przymierzałeś Roccat Kone XTD Optical?
Odpowiedz
#3
Nie miałem okazji, ale ma sporo szczelin gdzie będzie się zbierał brud. Druga sprawa, roccatowi to ja podziękuję, bo jakość tej kone pure dla mnie pozostawia wiele do życzenia.
Odpowiedz
#4
ech, moze masz felerną sztukę, mój roccat savu to majstersztyk jeśli chodzi o wykonanie ;D
dodatkowo a3090 jest bdb sensorem
szczerze? jesli nie ,,odpycha cię firma" i podobał ci się ślizg pure to sproboj savu - najwyżej odeślesz
kształt jest bdb do fingera i mszka jest soliddna, naprawdę mam już 1,5 roku i jak nówka, trochę się starł napis jedynie ;D
Odpowiedz
#5
Ogólnie materiały już po chwili zaczynały się wycierać, np. ta antypoślizgowa powierzchnia pod kciukiem bądź prawy przycisk myszy od palca. Rolka od początku w tym kone pure mi nie pasowała, ogólnie głośna i dziwny feeling. Roccata zdecydowanie odpuszczam. Możliwe, że intensywnie używam, lecz te ślady już pojawiały się po niecałym pół roku.

Myślałem nad zowie EC2-A, ale ten różowy led ;D Gdyby to się dało chociaż wyłączyć. Logitech G403 wydaje się bardzo podobny kształtem, stąd mnie zainteresował.
Odpowiedz
#6
G403 powinien być dobrą opcją
Jak dla mnie przynajmniej model savy w swojej klasie cenowej (150 zł, realna cena) ma rolkę bardzo dobrą, z miękkimi schodkami, przyciski dobre omrony, kształt dziwny ale ogółem mi leży.
Serio w porownaniu do DM1 Pro jak dla mnie o wiele lepiej wykonana.
Zawsze jest tak, że są osoby ktore trafią na gorszą sztukę, Roccat ogółem dobra firma (wedlug mnie) trochę spiep**yli z klawiaturami (lampki) ale myszy są okej, może ta nowa kova to nie najlepszy pomysł ;D
Sprobuj przymierzyc jakies myszki w pobliskim sklepie elektronicznym
Odpowiedz
#7
No to jak nikt więcej nie ma nic do powiedzenia, no to chyba zostanie na G403.

No a co w kwestii podkładki?
Odpowiedz
#8
G240 - średnio szybka do G403 będzie ok., ew. Roccat Taito Control (też średnio szybka)
z wolnych np. qck
Odpowiedz
#9
Nie będzie to trochę dziwna przesiadka skoro używam obecnie Zowie G-TF Speed?
Odpowiedz
#10
poczujesz większy opór, a przy takiej czułości i podkładce będziesz miał lepszą kontrolę.
g240 tez z logitechami lepiej wspolgra
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.