• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telefon: iphone 6s czy galaxy s7?
#1
Czesc,
Na poczatku chcialbym przeprosic za ewentulny smietnik jesli ten temat nie nadaje sie na to forum. Po prostu juz nie wiem, gdzie sie poradzic i kogo zapytac. Bardzo prosze o wyrozumialosc.
Otoz - mam do wyboru 2 modele: samsung galaxy s7 oraz iphone 6s. Wiem, ze bezposrednim jakby konkurentem dla s7 jest iphone 7, jednak jego nie biore pod uwage. Czy ktos ma jeden z tych modeli lub testowal/slyszal opinie odnosnie ich? Moi znajomi, ktorzy maja jablka, wiadomo 'iphone to najlepszy telefon, a szajsung to shit i wszystkie inne z androidem', a kolega, ktory galaxy s6 nie poleca samsungow. Jednak wiele slyszalem, ze s7 jest naprawde dobrym telefonem i podobno bije na glowe iphone'a. Jakie jest wasze zdanie? Pod wzgledem cyfr na parametrach, s7 prezentuje sie znacznie lepiej, ale czy niekiedy nie przeklada sie na dzialanie w praktyce? Obecnie mam jeszcze LG G2 i nie wiem czy zmiana androda na ios sposrod tych 2 modeli jest dobra i sie nie zawiode?
Wiele osob pisze 'zalezy czego sie oczekuje - dobrych zdjec i wyswietlacza czy dobrego systemu' szczerze nie wiem. Jako konsument wykladajacy 3 tysiace nie chce sie zastanawiac czy chce miec to dobre czy tamto. Chcialbym miec po prostu dobry sprzet, a nie wybierac pomiedzy czyms :D jesli jednak rzeczywiscie cos za cos to tak: zdjecia czasem robie, ale nie jestem fotografem wiec nie musze miec zdjec jak z aparatu za 10 tysiecy. Internet wiadomo - codziennie, lecz nie 24/7. Bateria zeby wytrzymala chociaz 1 dzien. Aplikacje jakie glownie uzywam to: fb, whatsapp, flascore i kilka podobnych, ale przede wszystkim chcialbym miec plynny i wydajny system, ktory po 2 latach uzytkowania bedzie dzialac w mniejszym lub wiekszym stopniu, jak w momencie zakupu. 
Z gory dziekuje za odpowiedzi i mam nadzieje, ze tutaj znajde pomoc :)
#2
ja bym szukał pomocy na licznych forach o telefonach albo weź sobie xiaomi mi5 i nie przepłacaj :P
#3
Wpisz na allegro Snapdragon 820 i z tym prockiem szukaj. Najtaniej to LeTV za około 1000-1200zl. Firma to taki chiński YT, czyli w brew pozorom jak najbardziej normalna:)
Kolejny to Lenovo ZUK Z2 okolo 1200zl-1400zl i dopiero Xiaomi Mi5 za okolo 1400-1600zl.. Ale to wszytko kija warte, bo Snapdragon 820 dość szybko się przegrzewa. W zupełności wystarcza Snapdragon 650, dłużej działa bez przegrzewania i można to dostac od okolo 700zl w Xiaomi Note 3 Pro ( wyświetlacz 5,5cala ) - do grania w sam raz:D Ja taki mam :)

Ewentualnie Sony Xperia X -1500-2000zl na Snapdragon 650, jak musi być coś bardziej markowego.

Jest tylko jeden warunek, jak chiński kupić to trzeba szukać z oficjalnym romem. Często wgrywaja zawirusowane gowno, glupie chinole przed wysylką z nie istniejącymi numerami romu.


PS, Snapdragon 650 jest w tym momencie jednym z najnowszych procków czyli support powinien być jeszcze długo dostępny a wydajność jego oceniana jest lepiej jak Snapdragona 810. Zeby nie było że poroponuje średniaka:)

No i teraz najlepsze, jak kupisz telefon za 1000zeta, dajmy na to te LeTV, które niczym nie ustępuje w użytkowaniu (wydajność) topowym markowym, to możesz kupić sobie lustrzankę, która wystarczy Ci na dłużej niż te telefony:D A WhatSup działa dobrze na każdym z wymienionych:)

Iphone 7 jedynie dzisiaj ma szansę wybić się wydajności ponad przeciętną, ale to telefon o żywotności jednego roku i jakby nie patrzeć musisz kupić Iphone 8, inaczej bedziesz passe:P
#4
@minciu

Iphone 7 o żywotności jednego roku....? Coś tu dziwne , aż naprawdę niemożliwe. Dlaczego tak sądzisz?

@dulceide
dzięki za opinie :)
#5
ja tam mam mi5 i póki co jest spox :P
#6
Iphone co roku wypuszcza nowy model telefonu i to siara nosić starego iphona:D Jak już ma być Premium Lans to konsekwentnie i co roku nowy najdroższy model:D

http://www.apple.com/pl/shop/buy-iphone/...s#00,10,21 - 4 399,00 zł

http://www.apple.com/pl/shop/buy-iphone/...s#01,10,21 - 4 999,00 zł

4-5tysi za telefon plus kilka stówek na ubezpieczenie. Te ceny są raczej nie normalne skoro ma dzwonić, smsować, facebookować i sprawdzać pocztę :)

Do zdjęc i internetu się nie nadaje:D Internet to lipa nawet na tablecie. A do zdjęć w tej cenie to się aparat kupuje i jakieś przyzwoite szkiełka :) Generalnie cena Iphona 7 wystarcza na zakup lustrzanki + szkielka i np mi5. Po jakimś czasie lustrzanka bedzie dalej fajna a telefony szybko sie starzej:)

ps LG G2 ma Snapdragona 800 bez problemów z przegrzewaniem, i raczej wymiana na inny telefon za wiele Ci nie wniesie w życie:) Jak chcesz intensywnie grać to lubia sie przegrzewać i cofac wydajnością do poziomu Twojego Snapa 800 :) Teoretycznie Snapdragon 650 się nie przegrzewa no i ja raczej nie mam z tym problemów. Tak wiec nie wiem, nowe telefony często są szybkie tylko na chwile na chwilę:) Później rozłączają rdzenie albo sie odtaktowuja w dół.

Ja po przesiadce z Galaxy S3 na Xiaomi Note 3 PRO widzę ogromną różnicę. Bo na S3 już sporo apek nawet nie dalo się włączyć.. Chociażby PokemonGo jak z ciekawosci chciałem zobaczyć:D No i wszytko działa Instant. Nie wiem czy może być jeszcze szybciej niz jest teraz. W opcjach programistycznych moge wyłączyć animacje okienek to da sie zauważyć ze zamiast animowac okienko można już mieć odpaloną np książkę. Prawdopodobnie snap820 będzie potrafił odpalić tą książkę z jeszcze mniejszym lagiem rzy pierwszym odpaleniu. Ale ponowne przywrucenie jej na ekran trwa milisekundy. Nie wiem co wiecej potrzeba?:) Gry 820 potrafi szybciej ładować. S7 nie załaduje szybciej gry niż wspomniane Xiaomi Mi5 ze snapem 820.. bo to w zasadzie te same procki siedzą w telefonach, tylko xiaomi prawie o połowę tańsze:D

ps, na Xiaomi Note 3 Pro moge grać w grę 3D MuOrygin 6h bez przerwy od 100% do 0% baterii. Nie wiem jak bez grania by bateria trzymała, ale obstawiam ze do 3+ dni:) Przy używaniu FB z palcem w nosie 2 dni:) Dla mnie to jest jedyna, zauważalna różnica vs inne lepsze telefony:) Ja ma taki i też jest OK tak jak mi5, ale Note 3Pro kusztuje 700zl, czyli dobre 4 razy mniej jak flagowce:D
http://mobilestage.in/review/xiaomi-redmi-note-3-pro
#7
Tak naprawdę to faktycznie wiele zależy od naszych preferencji - ja chyba dla zasady nie wziąłbym iPhone'a - po prostu nie przemawia do mnie sprzedawanie produktu po wywindowanej cenie, bo płacisz za samą ideę i otoczkę marki.
#8
Polecam telefony firmy Xiaomi, świetny sprzęt za małe pieniądze, świetne parametry. A wczoraj chłopak kupił Huawei P8 Lite za 680 zł i polecam, siedziałam instalowałam programy, ustawiałam i chodzi bardzo dobrze, ma ładny wyświetlacz, dobra jakość, 2 GB pamięci, 16 gb wbudowanej.
#9
osobiście wole iosa, ale android też ma wiele pls. Ale jestem przyzwyczajony do iphonów, 6s całkiem okej się wydaje. Przynajmniej ma wejscie na słuchawki, nie tak jak w 7
#10
Ja ze swojej strony polecam LG G6 albo Honor 10 ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.