• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 300 zł
#1
Witam serdecznie,
chciałem zapytać, a zarazem prosić byście doradzili mi w wyborze myszki, podając przy tym swoją argumentację dlaczego właśnie "ona" ;)
Jeżeli macie inne propozycje, to jestem otwarty na nowe sugestie.

jaką obecnie myszkę używasz: logitech M325, a wcześniej Logitech G602 (po dłuższym użytkowaniu dziwnie dopasowywała się do dłoni)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: od 1000 do 2000 DPI
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: - (nie wiem jak sprawdzić)
w co grasz (podaj tytuły gier): CS, StarCraft
jaką masz obecnie podkładkę: zwykła
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używając Logitech G602 używałem prawie wszystkich 11 przycisków
twój budżet: ~300 zł
jaki chwyt stosujesz: PalmGrip
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~19cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~2cm
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a: prawo rećzny
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: pewnie tak
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? najlepiej by było
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Wybór myszki składa się ze względu na bardzo dobry sensor, jakość produktu oraz duża liczba programowalnych przycisków.


Zastanawiam się nad:
1) Logitech G502
2) Roccat Kova Pure Performance
Odpowiedz
#2
(09-09-2016, 11:08 AM)McRace napisał(a): Witam serdecznie,
chciałem zapytać, a zarazem prosić byście doradzili mi w wyborze myszki, podając przy tym swoją argumentację dlaczego właśnie "ona" ;)
Jeżeli macie inne propozycje, to jestem otwarty na nowe sugestie.
Wybór myszki składa się ze względu na bardzo dobry sensor, jakość produktu oraz duża liczba programowalnych przycisków.


Zastanawiam się nad:
1) Logitech G502
2) Roccat Kova Pure Performance

Edytuj post i skorzystaj ze wzoru prośby, podałeś za mało informacji - nie będziemy Ci w stanie pomóc.

G502 był dla mnie zbyt ciężki, irytował mnie również metalowy scroll, który latał na boki - problem ten został ponoć poprawiony wraz z premierą wersji G502 Spectrum.

Roccat Kova Pure Performance to nie najlepszy wybór. Myszka ma udziwniony na siłę kształt i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nie jest warta swojej ceny. 

Na Twoim miejscu zaczekałbym na premierę Logitecha G403 Prodigy, mysz zapowiada się naprawdę ciekawie.
Odpowiedz
#3
Post poprawiony ;)
Logitecha G403 Prodigy jak dla mnie będzie miał za mało przycisków.
Odpowiedz
#4
Jaki rozmiar dłoni?
Odpowiedz
#5
(09-09-2016, 02:21 PM)Czyszczu napisał(a): Jaki rozmiar dłoni?

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~19cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~2cm
Odpowiedz
#6
Powinieneś spróbować Rivala. 2 boczne Ci starczą. Mam kolegę z Rivalem i 19 cm dłońmi, leży świetnie
Odpowiedz
#7
Jestem ciekaw czy inni mają jakieś doświadczenie z myszkami zaproponowanymi przeze mnie ;)
Nad Rivalem zastanawiałem się, lecz jednak ilość programowalnych przycisków jak dla mnie jest za mała.
Odpowiedz
#8
(09-09-2016, 03:48 PM)McRace napisał(a): Jestem ciekaw czy inni mają jakieś doświadczenie z myszkami zaproponowanymi przeze mnie ;)
Nad Rivalem zastanawiałem się, lecz jednak ilość programowalnych przycisków jak dla mnie jest za mała.

Wydaje mi się, że Logitech G502 Spectrum jest myszą, która spełania wszystkie Twoje oczekiwania. Do kwoty 300 zł nie znajdziesz lepszej technicznie myszy posiadającej 11 programowalnych przycisków. Przed zakupem udaj się np. do Saturna żeby ją przymierzyć, scroll jest specyficzny i może Ci nie przypasować. 
Scroll często posiada wady, które występują na załączonych filmikach:




http://https://www.youtube.com/watch?v=SULk5U0ylMo

Podobno można znaleźć egzemplarz pozbawiony tych przypadłości.
Odpowiedz
#9
dobrze by było przymierzyćg502 w sklepie i ocenić czy ten latający scroll Cię nie będzie irytować oraz czy waga jest ok. Jeżeli będzie spoko dla Ciebie to weź
Odpowiedz
#10
W sumie na średnią czułość się nada, ale pamiętaj, że jakbyś chciał się przesiąść na niską czy obniżyć to na tej myszce to będzie katorga.
Krótko mówiąc myszka przypomina cegłe ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.