• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka ~400zł + podkładka ~150zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz:  Razer DeathAdder 3.5g
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): ---
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie mogę aktualnie sprawdzić, jeśli to ważne dopiszę później 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: xzero 10 zł w markecie :D
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dwa boczne i scroll w ciągłym użyciu
  • twój budżet: 400zł (myślałem o Rival 700) ale może znajdzie się coś ciekawszego może i w niższej cenie 
  • jaki chwyt stosujesz: Claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo ręczny 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8cm 
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400-800 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: pierwszy padł scroll który jest intensywnie użytkowany (skok na rolce + rozmowa na kliknięciu), mały opór przy wciskaniu lewego przycisku myszy (myślę, że wyrobił się z czasem jako, ze myszkę mam około 4 lata jak nie dłużej ale może był taki od nowości )
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): aktualnie moja myszka jest asymetryczna i nie wiem czy przy moim chwycie nie lepsza była by symetryczna chociaż bardzo długo gram na modelu asymetrycznym wiec myślę, że to nie będzie miało większego znaczenia (mogę się mylić)

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) proszę o dobór podkładki pod propozycję myszki (patrz wyżej) 
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Podkładka noname za 10zł z marketu, wolę wersje control. Na obecnej podkładce mysz po pchnięciu praktycznie w momencie zatrzymuje się w miejscu 
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Szmacianka! Twarde nie wchodzą w grę.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: szerokość 40-50cm, wysokość 40-50cm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: raczej wolną
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? około 100zł 
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)  Myślałem nad ss qck+ lub qck heavy, ewentualnie razer controll. Ale jako, że kupuję nową myszkę to bardzo bym prosił o dobór właśnie pod propozycje nowej myszy. 
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Odpowiedz
#2
Zależy do jakiego grania szukasz myszy. Rival 700 to ciężka cegła z dziesiątkami całkowicie bezużytecznych funkcji, za samą wagę nie brałbym jej pod uwagę do gry w fpsy. Pod claw gripa może pasować mała myszka, więc proponowałbym pójść do sklepu i przymierzyć logitecha g100s, 10 wsześnia oficjalnie wychodzi logitech G Pro o bardzo podobnym kształcie co g100s, pod granie dla grania, jeżeli kształt ci będzie odpowiadał nic lepszego nie znajdziesz. Jeżeli coś większego symetrycznego to DM1 pro S, alternatywnie nixeus revel.
Odpowiedz
#3
@up 
Dzięki, biorę ją pod uwagę.  

Aktualnie zastanawiam się nad dm1 pro s. a zowie za 11/12. Czytałem, że niektórzy mają problem w dm1 pro s z prawym przyciskiem(odstaje, zle spasowany). Jest też kwestia przycisków w zowie są chyba trochę twardsze niż w dm ale nie wiem czy jest jakaś różnica, jeśli tak to napiszcie ale to za tym idzie wolałbym twardsze bo trzymam niekiedy swobodnie paluchy na przyciska i w moim deathadderze niekiedy przypadkowo klikam ale moze to byc kwestia, ze sa wyrobione. 
Obie myszki mają ten sam sensor więc powinny działać na tych samych podkładkach myslę nad ZOWIE g sr, ss qck heavy i ss qck+ która będzie lepsza pod te myszki i moje wymagania ?
Odpowiedz
#4
W DM1 Pro przyciski są dobre (mikroprzełączniki), ale rzecywiście prawy przycisk jest źle spasowany - jak się go wciśnie na krawędzi to się najeżdża na obudowę, co nie jest fajne.
Odpowiedz
#5
Masz bardzo dużą dłoń, to wszystko chwycisz claw gripem. Na pewno warto sprawdzić jak Ci leży kształt DM1 (ten sam co SS Sensei, więc łatwo w sklepie przymierzyć), pytanie czy będziesz miał na niej wystarczająco miejsca na palce, na ZA11 może być więcej miejsca to fakt.
Odpowiedz
#6
Zdecydowałem się na Zowie ZA11. Jeszcze kwestia podkładki która z tych bedzie pod tą myszkę/sensor najlepsza ? Zowie G SR, QCK Heay czy QCK + ? Kontrola i precyzja przede wszystkim
Odpowiedz
#7
weź G-SR
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.