• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z procesorem.
#1
Przepraszam za szybkie zakładanie tematów, ale mam mało czasu, a chciałbym szybko dostosować komputer do cs go.
Mam problem z procesorem ( AMD fx-8320 ), komenda -threads 8 wpisana. Mimo wszystko mam w Csie ogromne spadki fpsów, spadają one czasem nawer z 299 fps do 30 na Aim mapach (do 40 w mmach), zdarza się tak bez żadnych wielkich, skomplikowanych elementów, które mogą spowodować spadki (tj. masa granatów dymnych itd), po prostu spadają co jakiś czas. Przeczytałem opinie, że może być to spowodowane włączonym w biosie cool&quiet, więc wyłączyłem i racja pomogło fpsy nie spadają do 40, tylko max do ~65, mimo wszystko mam loose i często przy tych 65 fpsach nadal czuć dyskomfort i przycinanie się ekranu, nie da się w pełni do tego przyzwyczaić i szkoda mi procesora żeby pracował ciągle praktycznie na max obrotach, bo to właśnie sprawia wyłączony C&Q. Zrobiłem test programem HWinfo i zauważyłem, że podczas tych spadków fps spada rówież napięcie i mhz procka z 3900 nawet do 1400... Takie efekty widnieją u mnie tylko podczas gry w cs go, grając w Battlefielda 3 na full detalach nie ma tego, nie wiem czy jest to spowodowane tym, że w BFie mam włączoną synchronizacje pionową a w csie nie, bo inaczej się nie da :P Pragnę podkreślić, iż reszta podzespołów nie może sprawiać problemów, a procek się nawet nie grzeje.

@EDIT
Przejrzałem jeszcze raz Logi i muszę się przyznać, że popełniłem błąd, trochę się grzeje, bo aż do 72 stopni C, a najlepsze jest to, że temperatura spada wraz ze spadkami fpsów nawet o 8 stopni. Jest to nie tyle co dziwne, ale przesadzone, bo grywałem nawet na rozdzielczości 800x600 i niskich ustawieniach grafiki, procek nie powinien się grzać, nawet nie ma prawa, może to być błąd czujnika temperatury?
Odpowiedz
#2
my raczej nie pomożemy, w sumie to nawet nie znam kogoś z bliskiego otoczenia kto używa proca AMD :P
Odpowiedz
#3
Jeżeli masz boxowe chłodzenie powinieneś rozważyć zakup lepszego gdyż kiedy procesor się grzeje spada jego wydajność.
Odpowiedz
#4
skoro masz spadki fps komenda threads nie jest zalecana :)
Odpowiedz
#5
Jak masz obawy że procek się przegrzewa, to zobacz czy da radę obniżyć na nim nieco napięcie. Bez OC powinien być ciągle stabilny a do tego znacznie chłodniejszy. Można tak zbić nawet 10*C w przypadku procesorów intela. Przy AMD pewnie i więcej? To pierwsze co możesz zrobić bez ponoszenia kosztów.

(haslo UnderVoltage w google)
http://www.dslreports.com/forum/r2853890...-an-8-core


Postaraj sie sprawdzić jakoś w swoich logach, czy spadkom temperatury i FPSow nie towarzyszy przy okazji spadek częstotliwości taktowania procka. Jeśli tak to moglo by pasowac do Throttling'u.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.